САФ на Скопски Саем - 24.04.2015

S

StormRage

Гостин
Како на сафари :D

Најдобро потрошени 300 денари, добра журка генерално маааалку озвучењето дупеше, гратис надвор пред врата гужвите кај шо некој заврши со набиени ребра. Внатре, премногу топло.
Ипак, Пикисипи паднал на кондиција, знаев дека Виши ментал нема да ја издржи, но генерално убаво беше да се виде ова пак. После бледи сеќавања од 2008ма фонетика, ова ми е практично втор концерт на САФ. И беше закон.

Моментот беше кога Страјк излезе и го запали микрофонот, типот е лудило дефинитивно

Се на се, 9.5/10 :)

п.с. БУДАЛООООООООООО :vozbud:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
legijata im bese totalen promasaj...ubija atmosfera jako....da zemea grupa ko Tram 11 ova ke bese koncert na vekot...

baska i kakov pozeraj bese doen auu se naeziv koa vidov stikli dosle na skopska situacija mi se zgadi
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Некој кажа тапа било што почнало во 11. Па не знам што очекувавте, секоја журка почнува 2 саата после закажаното. Зарипнатиот глас и смрдеата на зелка манџа кажува како си пројдов :D.

И стварно, што беше тоа со штиклите?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.261
Некој кажа тапа било што почнало во 11. Па не знам што очекувавте, секоја журка почнува 2 саата после закажаното. Зарипнатиот глас и смрдеата на зелка манџа кажува како си пројдов :D.

И стварно, што беше тоа со штиклите?
да ама затоа се пуштаат нормални предгрупи а не некој што учи да пушта музика како тој 3-от диџеј што комплетно ја уби журката со својата монотонија. ете чваре беше пред него ама чваре го има талентот и знае да измикса добро али селанецов отров. никој не ни очекува саф да рокаат 4 саати на 40 години со материјалче од вкупно саат време, јасно ни беше но можеле ете малце грин аут малце легија миксче по некоја песна а не тоа диџејон да не труе ... кога имаш монотонија а стоиш цело време почнува да те боли кичма и нозе а немаш добра забава по автоматизам создаваш револт.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
da zemea grupa ko Tram 11
Да те слушне Господ, но мислам дека Трам 11, за жал, во нашите животи никогаш нема да имаме прилика да ги видиме на бина.

Организацијата беше катастрофална, саат време се влегуваше внатре, за нужда требаше пола саат да трпиш и да чекаш, озвучувањето не ми правеше кејф, се влагаше без карти(кој кур купував тогаш карта ако можеше секој да влезе). Имав чувство дека им се губат гласовите на моменти на сметка на битот во позадина. Легијата беа добри, Страјк ме запали повеќе и од Пикисипи и Смилен заедно, имаше тук-там револуционерни повици кои имаа повеќе политички призвук, појава што барем за мене лично, рапот не би смеел да си ја дозволи. Можда и ми се причинуе, штознам. Штиклите и оделата не ги коментирам, секој со својот избор. Криво ми е што не можев да си дозволам да се напијам внатре по некое пиво, знаејќи што ме чека на пат кон ВЦ-то.

Пикисипи нема повеќе елан и капацитет за концерти, иако се труди, Смилен како во најдобрите денови, Гоце е некст левел и не е нормален каква магија е способен да направи. Све у свему, убав провод и паметно инвестирани 250 денарчиња.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Инаку да ненормално високи цени на пијачките,значи сум бил и на други концерти,ама вчера беше изгор.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Џака вчера беше маскиран у DJ Славе :pos:


Смики Ди претседателкиот MC угодно си рокаше од фотеља...будалооо !
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Зошто бе никој не спомна Брус кога рокаше на Фактор Л ? Ептен се ижарив зверка е Брус :zver:
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Тоа беше ебено лудило.
Општа лудница, хаотика.
Не сум присуствувал на подобар концерт.
Толку беше рап срањето што не се опишува со зборови.
Едвај чекам да излезе цела снимка од концерот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom