Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Помош, некоја идеја дали имате што би можело да биде?
Провери дали саатот на компијутерот ти е како што треба. Ова е вообичаен проблем доколку имаш неточно време на пц.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Пробај да избришеш cookies и цела историја на пребарувачот, ако пак имаш проблем не би знаел што може да е.
 
E

Epsilon

Гостин
Како да исклучам, да престанат да ми стигнуваат нотификации на мобилен дека некој ми пратил порака или коментирал на фејсбук?
 
G

garthok

Гостин
Дали во инфото против профилната на главна кај што се Studied at, lives in, born... може да се стави вебсајт?
 
Член од
4 декември 2014
Мислења
313
Поени од реакции
259
Здраво дечки..имам проблем со фејсбукот,имено на било која страна што имам ставено лајк,по извесен период ми иде дисјлајк на страната и мора повторно да стиснам лајк на страната за да ги следам информациите од истата.Досега ова ми се нема случувано некој да каже во што е проблемот нешто ?!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Aко блокирам страници, дали нив ќе му стигне известување дека сум ги блокирал? Значи не профили, туку страници од политичари, партии?
не можеш ни да блокираш... лани за време на изборите веб сајтот на пендаровски се појавуваше не секој корисник на ФБ од РМ, без обзир дали воопшто си ја посетувал таа или таква страна... се појавуваше кога се одлогируваш. И сега има агресивни кампањи, мене сега посебно ме нервира т-хоме...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Некои викаат дека листа на пријатели од чат по ред било, арно ама мене не ми се вака по ред пријателите на чат.

 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Некои викаат дека листа на пријатели од чат по ред било, арно ама мене не ми се вака по ред пријателите на чат.

Немат врска ова.
Не постои можност да се види кој ви го гледа профилот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Некои викаат дека листа на пријатели од чат по ред било, арно ама мене не ми се вака по ред пријателите на чат.

Тоа на чат првиот дел ти е со кои пријатели највеќе чатуваш, па групни конверзации и после останатите пријатели онлајн на чат, по азбучен ред.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Абе легендо 100% работи а, прав змај си :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom