Часовници

Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Некој да знае каде има поголем избор на копии на casio edifice oсвен на битпазар тезгите.Таму најдов само 2 модела кои воопшто не ми се допаѓаат
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Ми треба ваша помош. Имам Casio серија Edifice, не знам точно кој модел. Треба да му сменам батерија, првпат и го однесов во дуќанот каде што го купив. Проблемот е што сервисерот не можеше да го отвори капакот, со објаснување дека ако навали посилно може да ја оштети главата. Остана 24 часа кај него, го потопувал со некое средство за да попуштат штрафовите, но безуспешно. Вели дека сите Casio имаат таков проблем, што мене не ми е верно. Не можат таков сериозен пропуст да си дозволат, таков сериозен производител.

Дали неговиот муабет е сериозен, дали нешто ме вози или што е? Да одам ли на друго место, да препорачате некој? Инаку се работи за часовничар со долга традиција и име.
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Овој го купив од B-Watch, кој сеуште не слушнал, има попуст 50 %, со десетка во индекс. Може и да најдете другар што има нормално.
Може само индекс од другарот, или треба и тој да дојде?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Конечно некоја корист од 10-ките во индекс. :P
 
H

HoT IcE

Гостин
Имам три часовника и сите три ми се Q&Q, гледам овде многу ги хејтате, може не ви се погодиле ама ја сум презадоволен со оглед колку се евтини :D
2015-04-02 23.45.55.jpg
Првиот ми е „најнов“ го користам една година, и го носам on a daily basis. Другиве два ги комбинирам со облека или кога ќе ми досади еден, а белиот е стар 3 години, синиот со каишка 5 години. Само менувам батерија, иначе работат како струја, водоотпорни се, и во базен/река се имам капено со нив.
Така да, ако се мислите за саат, а сакате да пројдете евтино ич не му се мислете.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Минатата година исто така со таа акција, 10-ка во индекс, си купив ваков саат и искрено малку задоцнив, дури во јуни го земав, па немаше ни избор, но, многу ми се погоди и саатот уште си работи беспрекорно. Единствена маана му е рамчето, кое во последниов период малку се излупи кај стегнувачот, па така ќе мора да го сменам, ама тоа е нормално.

 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Може само индекс од другарот, или треба и тој да дојде?
Kolku go zema ako ne e tajna.
Минатата година исто така со таа акција, 10-ка во индекс, си купив ваков саат и искрено малку задоцнив, дури во јуни го земав, па немаше ни избор, но, многу ми се погоди и саатот уште си работи беспрекорно. Единствена маана му е рамчето, кое во последниов период малку се излупи кај стегнувачот, па така ќе мора да го сменам, ама тоа е нормално.

Si pisal deka uste ti raboti.Pa mojot od 200 denari raboti veke 3 godini.Ako ovoj tolku trae ebati rabota
 
Член од
9 декември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
1
Дaли мoже дa ми кaже дaли имa некoј. Casio EQB-500D-1AER и кaкo е зaдoвoлен
 

Attachments

Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
Немаш љуфка друже кој било edifice модел да го земиш ;) конгретно тој модел има доста интересни новини блутот гпс, али на кој му е до тоа, едноставно ако ти прави кеиф моделот земај го, тоа е тоа. По која цена го најде ?
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Вака значи , разгледувам автоматски часовници веќе некое време, но по некоја си прифатлива цена, 150$ да речеме. Налетав на добри модели од Orient, таков има таткоми од пред 30 години и уште го слуши, мислам од истата марка. Еве на кој часовник мислам, па би сакал од вас да слушнам мислења
http://www.amazon.com/Orient-EM65008B-Stainless-Steel-Automatic/dp/B00A6U2EWQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1428354183&sr=8-2&keywords=orient+ray
 
Член од
9 декември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
1
Немаш љуфка друже кој било edifice модел да го земиш ;) конгретно тој модел има доста интересни новини блутот гпс, али на кој му е до тоа, едноставно ако ти прави кеиф моделот земај го, тоа е тоа. По која цена го најде ?
Гo имa вo my-time e 20990 a вo чaсoвничaр вo гoрче петрoв рече ке ми гo дoнесе пo ценa oд 16000 ијлaди
 

Kajgana Shop

На врв Bottom