WWE

Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Брајан Шампион
Феод помеѓу Сандоу и Миз
Стинг вс Трипл ејџ мечот :cuc: , и на крај ракувањето.
Кеш-инот на Сет :vozbud:
Ова беа добрите работи што се десија на Врестлеманиа[DOUBLEPOST=1427735215][/DOUBLEPOST]@Jan Polat @dragonsky некој коментар за Врестлеманиа?
Подобро од очекуваното. Добро е што пак им се расипаа плановите за МЕ. Ролинс како победник беше одлично. Беше лошо да се види како публиката го поддржуваше човекот кој минатата година го прекина стикот а му свиреше на секој потег на Реинс ама тоа е тоа, некој не припаѓаше тука.Би рекол дека беше добра исто како минатата.

Сега немам време, неделава ќе напишам поголем пост ама мислам дека најлошто ( покрај Биг Шоу :facepalm:) дефинитивно беше победата на ХХХ над Стинг. Стинг ги одбиваше ВВЕ 15 години оти се плашеше како ќе го третираат а сега склучува договор и губи од ХХХ - WCW килерот :facepalm: Па уште и на негова страна стоеја НВО - луѓе кои беа против него во ВЦВ па уште и Неш за кој сите знаат дека е другар со ХХХ. Требаше да направат НВО да се сврти против стинг или нешто слично. Вака стварно немаше смисла...
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ова со Ронда Роуси беше топ.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Шејмос ис бек :vozbud: и тоа како хил.
фризурата :pos:[DOUBLEPOST=1427796351][/DOUBLEPOST]Dobro sou
Sejmus se vrati i gi napadna brajan i zigler.Vo cetvrtok ke imame teg mec
Zigler i Brajan vs Sejmus i Beret
Cena ja branese titulata protiv Din,mecot bese odlicen spored mene mec na vecerta.
Brock Lesner poludeni i go napadna skoro cel wwe personal,i najverojatno ke bide suspendiran.
Roman Reings & Ryback & Randy Orton vs Seth Rollins & Big Show & Kane:
Mecot bese ok ,Skokot na Roman bese fantasticen i pokaza uste ednas deka e najdominanten vo WWE momentalno,na kraj go pinuvase Kejn.
Mozni mecevi za Er
Miz vs Mizdow
Sejmus vs ziggler vs brajan vs beret-IC Championship
Seth Rollins vs Roman Reings vs Brock Lesner(ako ne bide suspendiran)
Cena vs Din Ambrose
Orton vs Brej/Rusev
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Еве и ја конечно WM изгледав.. ај меч по меч ваљда нема да заборавам нешто:

Пред-шоу

Таг мечот како пообичај добар, пар botches имаше (во продолжение америчкиве термини на кирилица ќе ги пишувам ме мрзи да менувам фонтови :D ) , не знам зашто дечкиве од Њу Деј кога се заедно почесто бочеви прават ама то е.. се на се сите луѓе во таг мечот (и Ксавиер од страна спаѓа во ова како и женскиве и Ел Торито) се атлетски типови и не се очекуваше тапа меч

Бетл Ројал-Мех, лани беше подобар, немаше јаки спотс..али ај ок ете и Биг Шоу да освои нешто бар

Главно шоу:

ИЦ мечот: Солиден, еден од подобрите, можеше и подобар али ок.....сеуште стојам на тоа дека ВМ мора на затворено да се прави пошто вака преку ден не е тоа тоа..али сакаат повеќе луѓе да соберат (КОЈ КУР ГЛЕДААТ ТИЕ НАЈГОРЕ НА СТАДИОНОН БЕ ??) и то е

Ортон-Сет: А бе Ортон..колку вака потенцијални мечеви што требало да бидат јаки останале на ОК со него..исто и со Панк на ВМ 27.. Ок меч не се жалам, РКОто беше епско, али можеше ептен јак да биде мечот

Стинг-ХХХ: Носталгија меч, штета не можеше повеќе Стинг не бил у форма изглеа затоа ваков беше мечот али то е..нВо вс Ди Екс шоудаун имаше како за стари добри денови..онака историски момент у секој случај (ете и ентрансот на Стинг преку ден не е тоа тоа..), солиден меч ама имале и подобри и двајцата

Дива таг тим: Мех, ок меч си покажаа тоа што можат..ама публиката не беше ни внесена, а и..то е..можеби најслаб вечерта али не беше лош мечот..

Русев-Сена: Подобар од претходниот каде каде..сасвим солиден меч помалку за мене изненадувачки мислев пак ќе влечат како претходниот..можеше и овој подобро ама..ок е

Рок/Ронда сегментот: Е за Ронда се спојлнав..али за Рок не..Ок сегмент ама ептен долг укурац..можеше 5-6 мин да го скратат.....а можда и дека ја бев спојлнат вака мислам ? Ипак..требаше пократок да е

Бреј-Тејкер: Мех, тоа е Тејкер тешко да има јак меч пак... бар подобар беше од Брок-Тејкер мечот (ама тој меч беше срање така да..)...то е..битно публиката беше внесена

Брок-Роман: мех...сите мечеви на Брок се исти..преценет ас фак е Брок...и нека пуши кур публикава шо го хејта Роман...Роман го извади мечов со солиден стори-телинг... ради тоа и се вади мечов кај мене и ради тоа што публиката поради некоја причина сеуште се внесува максимално во мечеви на Брок иако сите мечеви се само Суплекси...ок меч

Брок-Роман-Сет: кајнда мислам дека и дознав дека нешто Сет праел на ВМ али не знаев што..претпоставував дека е ова али дур да стигне мејн-евентот заборавив....сакав Роман да тепа...ама реално ова е најдобра одлука..Сет ми е омилен од Шилд, дефинитивно е добар, шоуто околу него се вртеше цела година уназад..паметна одлука..а и објаснија дека ете..и вака може да се кешира среде меч..па и башка на ВМ...паметен твист..а и Брок не изгуби директно...паметно (y) малце ептен го фураат како да е следен Еџ наместо сам да си изгради карактер ама..ај ок е..

Се на се..

Шта речи..не знам што да кажам за манијава буквално..

Лани ептен ми беше тапа Манијата.....ама па имаше еден ептен јак меч (мејн-евентот)...оваа година па подобра ( и тоа далеку би рекол) од таа лани..ама па ниеден ептен јак меч немаше..за жал..

Ај некако би и дал 7.5/10..еве на ИМДб 8ца би дал :D

RAW не глеам па публиката ќе пробува да се наметне и да го уништи шоуто видов слики и резултати само и...онака..

Рок-ХХХ на следна Манија ако се деси не знам што да мислам..ќе биде ок меч и сакам да се случи...ама..ХХХ ретко има мечеви мора да влезе во форма...Рок последните мечеви му беа..мех..Тејкер ниво..а пошто нема ни време за одмарање типот..не знам што да речам..

А инаку се надевам на Брок-Роман-Сет на Екстрим рулс...

Башка глеам Шејмус со Зиглер и Брајан изгледа ќе се бори за ИЦ..кул работа..може ок да биде Екстрим Рулс..последниве години поинтересно испаѓа од ВМ..
 
Член од
19 јануари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
2
Одлична Wrestlemania !!
Мислам дека е една од најдобрите во историјата и фановите нема потреба да се жалат.Џон Сина и Брајан ќе ги направат нивните титули престижни,Демиен конечно го предаде Миз,Биг Шоу ќе се пензионира како шампион,Стинг се покажа одлично безразлика на неговите години,патем моментите со NWO и DX беа феноменални.Ренди Ортон и Ролинс имаа легендарен меч со легендарен финиш а Роман Реигнс изгледаше кул иако беше буквално претепан од Леснар во меин-ивентот кој сите мислеа дека ќе биде за никаде а испадна одличен.И како шлаг на тортата беше cash-in-oт на Ролинс,Леснар не беше пинуван а Реигнс изгледаше ,,strong,, во поразот.Нови ѕвезди се родени,Сет и Роман имаат блескава иднина во овој бизнис !!
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
После оваа ВМ стварно не знам кој ќе го победи Брок и ќе стане the next big thing. Ретко кој до сега бил толку добро изграден а тој што ќе го победи тоа дефинитивно ќе му биде голем пуш во кариерата.

https://www.youtube.com/watch?v=kPIhY4v4i2Y

suplex city bitch :vozbud:

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
3 години договор има Брок бе..со кој ќе има мечеви у следниве 3 год ? (што у превод значи:Со кого ќе му бидат следните 4 меча во кој што само суплекси ќе прави)

Брајан,Ортон,Сет ? Евентуално Вајат ? Тие се..други вака до сега не се на негово ниво а да не се поминале во феуд..
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Многу лоша вест. Она беше најдобрата дива на рустерот...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Панк ја прелажал сто посто :D
 
C

Castiel

Гостин
Не...најверојатно ко што има муабети низ страниве што се за вакви работи АЈ била трудна па така да затоа вака одлучила....или па планира да биде трудна па со време се тргна...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
За екстрим рулс имаме 3 најавени меча на wwe.com
Сет Ролинс vs Ренди Ортон-WWE Championship
Џон Сена vs Русев-United States Championship
Даниел Брајан-Бед нувс берет IC Championship
Искрено разочаран сум што повторно ќе ги гледаме истите мечеви од Врестлеманиа
Сена и Русев 3 PPV-a По ред имаат меѓусебни дуели,и се надевам дека нивниот феод ќе заврши после Екстреме Рулес
За WWE титулата беше логично дуел да добие Роман место Ренди,Роман најверојатно пак ќе има дуел со Биг Шоу :facepalm: нешто што е видено 100 пати во изминатите 3 месеца.
Берет-Брајан ок немаа досега мечеви на ППВ(освен она на Самерслем 2011)Се надевам ќе биде со некоја стипилација пошто нели е Екстрим Рулс.Ќе биде ок меч само незнам што ќе биде со Шејмус кој го напаѓа Брајан,се надевам ќе го стават и него во мечот.
оооо да го заборавив Зиглер кој исто е замешан во феодот помеѓу Шејмус/Берет/Брајан,ќе биде јак Фатал 4 веј меч ако ги додадат и Шејмус и Зиглер

 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Биг Шоу/Роман веќе секоја недела го гледаме вака или онака ( некогаш еден на еден некогаш во таг тим мечеви ). Немам ништо против мечов ( поарно ова отколку да биде против Сет ) и секако во моментов нема против кои друг да се бори ама ако веќе имаат меч на ППВ не мора секоја недела и на Рав и на СД истот меч да го гледаме.

Во овој момент најмногу ми е криво за Бреј и за Аброуз кој ништо не прават и немаат никаква дирекција. Има големи шанси некој од нив двајцата да ја освои МИТБ годинава ама прашање е што ќе прават дотогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom