INmusic festival, Zagreb 22-24.06.2015

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Веројатно ова е еден од фестивалите на Балканот кои имаат најдобри изведувачи на најновото издание (мислам дека Exit се уште не почнала со бомбастичните најави освен Tom Odell, Faithless и Prodigy) така што 10-то издание на Inmusic Festival во Загреб кое ќе се оддржи од 22-24 јуни носи и те како јаки имиња.

до 17 април промотивно за сите фестивалски денови - 40 EUR
https://www.inmusicfestival.com/en/shop/tickets/festival-ticket
и кампинг билети за 21 EUR
https://www.inmusicfestival.com/en/shop/tickets/camp-ticket
FB Event: https://www.facebook.com/INmusic.festival

Засега најавени:

FLORENCE AND THE MACHINE, PLACEBO, PAOLO NUTINI, FRANZ FERDINAND & SPARKS, OF MONSTERS AND MEN, BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB, LA ROUX, EAGLES OF DEATH METAL, FUTURE ISLANDS, KATE TEMPEST, AZIZA BRAHIM, BATILDA, WE ARE SHINING, FRANK TURNER AND THE SLEEPING SOULS, DEATH CAB FOR CUTIE



 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Блазе на тие што ќе одат. А и периодот лето/јуни е баш за вакви фестивали/журки:)

Мало потсеќање за дел од фестивалов:)

 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Идам, дефинитивно.
Морам уште еднаш Placebo да ги гледам.
Некој бил минативе години да сподели искуство за локацијата/кампингот ?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Не ми се свиѓаат фестивали, ама BRMC опасно ме лажат.
 

Дениција

on my eighth life
Член од
17 март 2014
Мислења
241
Поени од реакции
899
Placebo е единствениот од моите топ 5 омилени бендови што го немам слушано во живо, па ако не земам виза за Америка летово, обавезно идам! Florence, Franz Ferdinand и La Roux се такоџе кул и воопшто не би ми сметало да ги слушнам во живо. Цената на картите ме изненади, баш е поволна :aplauz:
 
Член од
11 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Дечки специјално се регистрирав на форумов за фестивалов. Дали некој што планира да оди или веќе бил ке може да сподели искуство околу превозот до таму. Placebo не се пропуштаат :)
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Дечки специјално се регистрирав на форумов за фестивалов. Дали некој што планира да оди или веќе бил ке може да сподели искуство околу превозот до таму. Placebo не се пропуштаат :)
Јас планирам да одам, и се мислев искрено со кола да тепам пат, ама незнам како е за натака зошто никогаш не сум бил, па би сакал исто некој што има искуство да сподели.

Да не има некои информации за организиран превоз од кај нас?
 
Член од
11 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Се распрашував, колку што разбрав нема ништо организирано, сега размислувам за со воз да терам :)
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Има всушност организиран превоз со автобуси ама скрос бесцелен е, 120 евра е повратна карта, а обична од Скопје е помалку од 100.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Има всушност организиран превоз со автобуси ама скрос бесцелен е, 120 евра е повратна карта, а обична од Скопје е помалку од 100.
Со воз повратна карта е 5528 денари, башка и поудобно за патување според мене :)
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Со воз повратна карта е 5528 денари, башка и поудобно за патување според мене :)
Директен воз од Скопје до Загреб? Не би си ја испробвала среќата со воз од Скопје XD А цената на директниот автобус е исто толку.
Единствено маалку поефтина варијанта би било со автобус до Белград и после воз до Загреб.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
1
Директен воз од Скопје до Загреб? Не би си ја испробвала среќата со воз од Скопје XD А цената на директниот автобус е исто толку.
Единствено маалку поефтина варијанта би било со автобус до Белград и после воз до Загреб.
Не е директен, има трансфер во Белград, 3 саати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom