И/му пративте порака - не реплицира (кој е следен чекор?)

Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Тоа иде вака:
- Што си ти?
- Жена!!!
-Што сакаш?
- Рамноправност!!!
- Па што чекаш?
- Да ми пише прв за да излеземе! :pos:
И дури се мислат двајцата кој треба да пиши прв....ќе пиши некој трет....и така.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ми се има денесно и мене истово , типкава значи на факс око не пушта од мене на предавања , зирка, кога и да се свртам погледи накај мене, си викам ај ја како мушко мора да кршам мраз не иде вака, на факс кога и да и пријдам муабети на кратко ме одбегнува, ај викам ќе и пишам на фб, вајда непријатно и е нешто, алииииииии апсурд и пишувам првиот пут враќа , втор пут ни seen ни ништо не реплицира, aj сеа иди свати ги бе, ни самата не знае изглеа што сака, пробав втор пут , пак исто ,абее некои жени едноставно ни на небо ни на земја не се, стварно не знам , сеа ја баталив кој ја шиша ко да е принцеза од монако :kuracc::kuracc:( дупли )
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
ја и да му пишам не знам кој му курац муабет да му прам[DOUBLEPOST=1423975907][/DOUBLEPOST]али се е то само полнење на его и џабе праење муабет
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
ајде да видам мислење за оваа ситуација .. еден дечко ме додава на фб, јас го познавав од низ град а и тој мене и го прифатив па почна да ми пишува муабети еден куп ми побара број ми се јавуваше и нормално ме побара за на кафе да излезиме кога ќе се врати (студира во друг град) нон-стоп ми се јавуваше и ме заинтересира а обично не излегувам со некој шо сум муабетела на фб .. вчера излеговме на кафе си зборавме фино лепо си заминавме никому ништо .. вечерта јас бев со другарки тој со другари и се слушнавме се видовме и останав со него до сабајле и беше се во ред убаво поминавме и кога ме испраќаше ми вика утре барај ме покасно и јас океј ќе те барам .. денес некако не ми беше до муабет и му пишав смс да ме бара кога ќе стани од спиење ама еве цел ден помина и не ме побара и сега што понатаму ???
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
ајде да видам мислење за оваа ситуација .. еден дечко ме додава на фб, јас го познавав од низ град а и тој мене и го прифатив па почна да ми пишува муабети еден куп ми побара број ми се јавуваше и нормално ме побара за на кафе да излезиме кога ќе се врати (студира во друг град) нон-стоп ми се јавуваше и ме заинтересира а обично не излегувам со некој шо сум муабетела на фб .. вчера излеговме на кафе си зборавме фино лепо си заминавме никому ништо .. вечерта јас бев со другарки тој со другари и се слушнавме се видовме и останав со него до сабајле и беше се во ред убаво поминавме и кога ме испраќаше ми вика утре барај ме покасно и јас океј ќе те барам .. денес некако не ми беше до муабет и му пишав смс да ме бара кога ќе стани од спиење ама еве цел ден помина и не ме побара и сега што понатаму ???
утре ке те бара
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
па сигурно не спиел цел ден да нема време .. пред тоа како имаше време да ме бара 100 пати .. o_O не разбирам ......
трпение , и да не сака да комуницира повеке со тебе не е крај на свет
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ете сега видов ме блокирал на фб хахаха сега дури ништо не разбирам .. изгледа машките се тие кои се комплицирани и незнаат што сакаат ..
 
Т

Триптико

Гостин
Ете сега видов ме блокирал на фб хахаха сега дури ништо не разбирам .. изгледа машките се тие кои се комплицирани и незнаат што сакаат ..
Може кога сте се виделе сфатил дека не си "негов тип"? Лошо е што не ти го кажал тоа директно, инаку едно е фб, друго е во живо.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Ете сега видов ме блокирал на фб хахаха сега дури ништо не разбирам .. изгледа машките се тие кои се комплицирани и незнаат што сакаат ..
веруј обратно е има повеќе искомпелксирани жени дефинитивно, или се праат принцези, да не им падне тоа круната демек ....
 
Член од
21 септември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
1
Нема тука или-или, тоа ти е една цела реченица. Не го свиѓа, но сепак го чува за резерва, за не дај Боже ако затреба внимание и ласкање.
Бегајте од такви со брзина на светлината. Тоа се најлош тип на луѓе, без разлика дали се машки или женски.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom