Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Колку фалат Багабонти на оваа ебана тифо сцена, нек си ебе мамата.
+1

Штета за сиромашната бројка барем едно 50че да имаше истово и за ѓорче важи барем они да може да соберат една 100ка ќе треба да работат на подобрување бројност на самата група (y)ама со оглед на ситуацијата казните и такви ствари незнам колку мисијата ќе биде успешна
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Прв меморијален турнир во мал фудбал „Поповски Џоко“
Викендов се одржа првиот турнир во чест на нашиот прерано починат брат. Помина една година од трагичната смрт на Џоко, но нашата болка и заедничките моменти ќе останат засекогаш.
Во турнирот учествуваа подгрупите на Ајдуци, а првото место односно победници на турнирот беа подгрупата Free Boys.
Одржувањето на вториот турнир во чест на нашиот брат ќе биде истиот период наредната година.

Поповски Џоко, никогаш заборавен..
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Прв меморијален турнир во мал фудбал „Поповски Џоко“
Викендов се одржа првиот турнир во чест на нашиот прерано починат брат. Помина една година од трагичната смрт на Џоко, но нашата болка и заедничките моменти ќе останат засекогаш.
Во турнирот учествуваа подгрупите на Ајдуци, а првото место односно победници на турнирот беа подгрупата Free Boys.
Одржувањето на вториот турнир во чест на нашиот брат ќе биде истиот период наредната година.

Поповски Џоко, никогаш заборавен..
Штета за и така мизерната ултрас сцена е загуба на ваков навивач... непосредно пред да се случи ова беа Ајдуци у Куманово мислам со Струмица игравме не ме фаќај за збор. Одлично дружење на трибина и надвор со тие што останаа и после некој ден кога слушнав за ова од ваши членови не ми се веруваше .
Прав пример за навивач е Џоко!!
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Штета за и така мизерната ултрас сцена е загуба на ваков навивач... непосредно пред да се случи ова беа Ајдуци у Куманово мислам со Струмица игравме не ме фаќај за збор. Одлично дружење на трибина и надвор со тие што останаа и после некој ден кога слушнав за ова од ваши членови не ми се веруваше .
Прав пример за навивач е Џоко!!
Да КК Куманово - КК Струмица се играше на 7 Декември воедно оваа и последна утакмица на која Џоко има навивано бидејќи после следуваше паузата.
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
57
Поени од реакции
27
Замислете да дојдат вакви навивачи во нашата држава тогаш како би се справила нашава "способна" полиција, а не тука да казнуваат за се и сешто и да креваат ука-бука хулигани ова-она.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom