Фан клуб: МЗТ Скопје

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Што тропаш бе?
Тропам дека најмалку 1/3 од луѓето што одат на триото моментално најпознати клубови (РК Вардар, РК Металург и МЗТ) се надвор од Скопје. Ти се допаѓало тоа тебе или не. Тоа шо ти смета одреден дијалект не ми беше тема на муабет.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Каков Белград бе друже,тие бојкотираат АБА лига , а и овие што ке дојдат од Куманово ке го гледаат мечот нема да навиваат,а за гледање не можеш никому да му забраниш да гледа.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Да бе, Б'ш на овуј утакмицу најдесте да гу "гледате".

Додуше како е могуќе од сви тија твои другари ти да бидеш за мзт а овие за цигани? Абе све србоманиште ! :tapp:
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Па што има да лажам и јас сум Гробар и нема логика да навивам за вештачкиве,секако дека ке сум за нашиот представник:icon_mrgr:
Мислам на репрезентативно ниво секогаш сум си за Македонија,каква Србија.
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Тропам дека најмалку 1/3 од луѓето што одат на триото моментално најпознати клубови (РК Вардар, РК Металург и МЗТ) се надвор од Скопје. Ти се допаѓало тоа тебе или не. Тоа шо ти смета одреден дијалект не ми беше тема на муабет.
Епа ако не ти е тема на муабет што ме цитираш...
И грешка си за МЗТ. 90% од тие во салата се од Аеродром, скоро сите ги знам или познавам. Да се играше Евролига, како што е случајот со Вардар во ЛШ, сигурно ќе имаше многу повеќе од цела Македонија. Еве сеа едино со Звезда и Партизан да има многу од страна, иначе мислиш освен на вистинските фанови на други луѓе им се глеа онаа бедана што беше со Левски?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Да бе, Б'ш на овуј утакмицу најдесте да гу "гледате".

Додуше како е могуќе од сви тија твои другари ти да бидеш за мзт а овие за цигани? Абе све србоманиште ! :tapp:
Brat greska si ja ne idu da navivam za Mzt,idu da gledam dobru kosarku,dovadja ekipa sto e u najdobri 16 u Evropu i koja dominira na Jadran...toj e dovoljno za da se pogleda ovj mec kako i svi na Metalurg i Vardar u evroligu.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Епа ако не ти е тема на муабет што ме цитираш...
И грешка си за МЗТ. 90% од тие во салата се од Аеродром, скоро сите ги знам или познавам. Да се играше Евролига, како што е случајот со Вардар во ЛШ, сигурно ќе имаше многу повеќе од цела Македонија. Еве сеа едино со Звезда и Партизан да има многу од страна, иначе мислиш освен на вистинските фанови на други луѓе им се глеа онаа бедана што беше со Левски?
Епа тоа де. Лани кога беше помала бројката во СЦБТ во споредба со првата АБА сезона имаше јачања дека тоа е заради тоа што се игра у Карпош и као сезонава во Аеродром повторно ќе има полна сала. А еве реалноста е друга, без успешни резултати, ни луѓето од Аеродром (не ве сметам вас од Фемили) нема да идат, за жал.
 

НЕНАСИТЕН!!!

СУМ ПО ТЕБЕ
Член од
8 мај 2012
Мислења
263
Поени од реакции
157
Епа тоа де. Лани кога беше помала бројката во СЦБТ во споредба со првата АБА сезона имаше јачања дека тоа е заради тоа што се игра у Карпош и као сезонава во Аеродром повторно ќе има полна сала. А еве реалноста е друга, без успешни резултати, ни луѓето од Аеродром (не ве сметам вас од Фемили) нема да идат, за жал.
Реално така е за сите спортови кај нас. Види колку публика имаше ФК Вардар кога играше со Бате а види сега.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Brat greska si ja ne idu da navivam za Mzt,idu da gledam dobru kosarku,dovadja ekipa sto e u najdobri 16 u Evropu i koja dominira na Jadran...toj e dovoljno za da se pogleda ovj mec kako i svi na Metalurg i Vardar u evroligu.
Штета, ја гу немам туј "еуфорију" србоманчиња !
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
МЗТ ја има најкатастрофалната одбрана во цела АБА лига , како бе не ги трогнува да изиграат една добра утакмица пред полна сала? ццц резили..
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ова го чекам цела ебена година,да видам борба желба за игра,секоја чест за борбеноста второ полувреме изгинаа на терен:cuc:.Требаше Цветкович на крај да опали троја не да иде на влез али тоа е.
Пеџа:vozbud:,какво засилување ќе биде ова за Мзт бравос.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Може да ве замолам ви куманоФци да зборувате или литературно македонски или поише до скопскиот дијалект во оваа тема? Сепак е фан клуб на СКОПСКИ тим и 99% од тие што го посетуваат се од Скопје!
кој бе скопски тим, посетителите се од Скопје!!!?
распрашај се од каде се аеродромци па увиди дали се скопјани навивачите на МЗТ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom