Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Кој е желен за игра може и на ладни услови да игра, океј, не баш да е претерано ладно, но сум играл тенис и во јануари. Од 8 степени на горе може да се помине според мене, а аку сакате да одиме 4 така дубл колку да одржиме форма :P, кажете.
Да си нежен како мене не би играл верувај. :D Еве од малце ладно што ме фати цел ден сум на шољата, а утре ем полагам, како ќе истраам кој знае. xD
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Прати некој подетално македонски тенисери ? Има некои луѓе што би можеле да ја претставуваат Македонија за едно 5-6 години на Мастерсиве на пример ? Машка или женска категорија ?
Онака не барам да имаме Ноле ама..шо знам..некој како Џон Иснер да имаме некој така што ќе стига до 3то коло би било ок :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Прати некој подетално македонски тенисери ? Има некои луѓе што би можеле да ја претставуваат Македонија за едно 5-6 години на Мастерсиве на пример ? Машка или женска категорија ?
Онака не барам да имаме Ноле ама..шо знам..некој како Џон Иснер да имаме некој така што ќе стига до 3то коло би било ок :D
Кај го најде баш Џон Иснер, поарно ич да немаме ако треба да е како него. xD
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.414
Прати некој подетално македонски тенисери ? Има некои луѓе што би можеле да ја претставуваат Македонија за едно 5-6 години на Мастерсиве на пример ? Машка или женска категорија ?
Онака не барам да имаме Ноле ама..шо знам..некој како Џон Иснер да имаме некој така што ќе стига до 3то коло би било ок :D
Нема и нема ни да има. Сите што беа подобри до 18 годишна возраст добија стипендии по САД, ќе поиграат 4 години таму и ќе си ја завршат кариерата на 22 години.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Прати некој подетално македонски тенисери ? Има некои луѓе што би можеле да ја претставуваат Македонија за едно 5-6 години на Мастерсиве на пример ? Машка или женска категорија ?
Онака не барам да имаме Ноле ама..шо знам..некој како Џон Иснер да имаме некој така што ќе стига до 3то коло би било ок :D
Има бе, еден Стефан, само нема кој да го тренира. :kajgana:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Nema problem, 500 denari od trening, saat ipol. 1500 denari dnevno, za start. Koga kje go spremam i kje pochne da zarabotuva, kje premineme na evra, so istite brojki. Deal?[DOUBLEPOST=1419542991][/DOUBLEPOST]p
pa eve idish sk ne prashuvash za tenis, pizda si
Ладно е бе, арно ти имаш стомак, јас шо да речам. :D Ко ќе се опрај времево, цел еден турнир ќе напрајме.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Јас од кога се канам на вистинско игралиште да играм тенис, четири години поминаа. :) Со брат ми рекреативно играме на асфалт, ни мрежа ни ништо...размена на удари каде секогаш нормално губам јас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom