Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Последно уредено:
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Еве една добра страна
http://www.dingbux.com/?ref=AnGeL17
започна со работа завчера
имате стандарно 5 за 1 долар рентање на рефајлери
повеке видови на членство
заработувате 50 посто од рентаните рефајлери
3-4 центи заработка но се надевам во иднина ќе стават
уште реклами
.... и тоа па кој сака нека се регистрира
 
Член од
12 октомври 2014
Мислења
40
Поени од реакции
5
aj nekoj sto ima raboteno so microworkers i so sfi ako mozi da mi objasni sto i kako odis rabotata
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Sfi go imam edna godina i poence ne sum sobral me mrzi da se baftam
Microworkers rabotam na nego 2 i pol godini ali od mesec na mesec
do sega imam sobrano okolu 7 i pol dolari se raboti na taskovi
se ti e objasneto vo taskovite sto treba da napravis za da gi dobies
parite odnosno centite
ako izvrsis poveke od 60 mislam deka bese ili 30 taskovi za
eden mesec pauziras nekolku denovi ili mesec
treba da vnimavas ratioto da ne ti padne pod
75% i taka natamu
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Neka ne ve plasi maintainsot na paidverts, se seli na drug server...slicno se desava i so adsgkobe,libertagia.. I whitepins bese denes prebukiran:)[DOUBLEPOST=1414800322][/DOUBLEPOST]Znam deka znaete..pravam samo update :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Дали исплаќа уште PTCircle i Paidverts ако исплаќа пратетеми пп
Paidverts исплаќа 100%, нема месец дена како извадив од нив 4 долари а за ptccircle не сум кликал и незнам.

aj nekoj sto ima raboteno so microworkers i so sfi ako mozi da mi objasni sto i kako odis rabotata
Од SFI ако имаш реферали ќе извадиш пари, инаку нема леб од таа страна.
Neka ne ve plasi maintainsot na paidverts, se seli na drug server...slicno se desava i so adsgkobe,libertagia.. I whitepins bese denes prebukiran:)Znam deka znaete..pravam samo update :)
Јас првпат слушам за ова од тебе, гледам Maintanance денес и викам ај у к***ц пропаднаа 12 долари... :D
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Baram luge so amazon akaunti, da imaat barem 2-3 raboti kupeno od bilo koja amazon strana. Za poveke vo inbox
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Јас ви препорачувам да не се мачите на сајтови кои даваат многу на клик (пр. 0.02). Исто така да не верувате во нови сајтови (да не вложувате) затоа што тие не се докажани. Јас ја пробав platinaclix но како што гледам, веќе чекам 15 дена и не ми ги имаат пратено парите што ги имам на сметка (3.14$), бегајте на страна оти ваквите сајтови на некои корисници му плаќаат (на 1 од 10) а на повеќето не (како и мене). Ги контактирав во супорт и ми викаат дека требало да чекам 7 дена од порачката за да ми ги пратат. WOW. А поминаа 15. Бегајте понастрана од нив (за ваше добро). Најдобри страни (и се разбира, најстари) што вистина плаќаат се Clixsense и CashnHits (има и други). Овие страни постојат од порано (не се нови) и вистина се докажани дека плаќаат. Еве ви за проверка дали исплаќаат: за CashnHits, за Clixsensе.

Ви препорачувам да се зачлените. На овие страни заработката е мала, но затоа исплаќаат. Покрај тоа што заработката е мала, вие сепак може да заработувате поголема сума. За тоа да го направите ви треба стратегија. Кликате, купувате реферали и земате директни реферали. Тогаш ќе добиете профит!

Исто така понастрана да стојте од Probux (не исплаќаат).
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208


Нов сајт дава Бронзе членство 30 денови на првите 1000 членови до сега има регистрирано 970 па остануваат уште 30 членови....
и 0.01 на акаунт балансе
и 0.02 на Purchas балансе

Сајтот започнува денеска со работа
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Јас ви препорачувам да не се мачите на сајтови кои даваат многу на клик (пр. 0.02). Исто така да не верувате во нови сајтови (да не вложувате) затоа што тие не се докажани. Јас ја пробав platinaclix но како што гледам, веќе чекам 15 дена и не ми ги имаат пратено парите што ги имам на сметка (3.14$), бегајте на страна оти ваквите сајтови на некои корисници му плаќаат (на 1 од 10) а на повеќето не (како и мене). Ги контактирав во супорт и ми викаат дека требало да чекам 7 дена од порачката за да ми ги пратат. WOW. А поминаа 15. Бегајте понастрана од нив (за ваше добро). Најдобри страни (и се разбира, најстари) што вистина плаќаат се Clixsense и CashnHits (има и други). Овие страни постојат од порано (не се нови) и вистина се докажани дека плаќаат. Еве ви за проверка дали исплаќаат: за CashnHits, за Clixsensе.

Ви препорачувам да се зачлените. На овие страни заработката е мала, но затоа исплаќаат. Покрај тоа што заработката е мала, вие сепак може да заработувате поголема сума. За тоа да го направите ви треба стратегија. Кликате, купувате реферали и земате директни реферали. Тогаш ќе добиете профит!

Исто така понастрана да стојте од Probux (не исплаќаат).
Ovie 2 strani gi napustiv od pred nekoe vreme...za 0,015 na den ...:( Yes da se stari i etalbirani , kako i gtplanet i sl.ama ednostavno ne se isplati...dodeka ojoo e isto taka star i etabliran i me isplaka redovno a dava 0,15 samo od klikovi, plus minute stuff i sl. NA sekoe novo logirnaje dava po nekoja nova reklama , moze da otidat i preku 80 na den i ima preku 6 milioni clenovi...mene mi e omilen i zatoa mu pravam reklama cesto :cuc: http://wad.ojooo.com/register.php?ref=kralmortal[DOUBLEPOST=1414857074][/DOUBLEPOST]Ima i novi so ne taka golemi reklami po 0,1 i sl...ovoj e nov a ima i dosta payment proofs na forumot, davase (mislam se uste) premium membership za novite clenovi, plus mekoj dolar na balansot. Ima 4 reklami od 0,01 i 12 od 0,002 Za Premium nivo
http://www.ptcrewards.com/?ref=kralmortal[DOUBLEPOST=1414857597][/DOUBLEPOST]I za kraj 3d , za nekoja nedela prefrli 22 k clenovi, samata skripta govori deka se raboti za ambiciozen sajt. http://www.3dclix.com/?ref=kralmortal
Sakav da kazam ne se site novi sajtovi scum :D
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Работам на microworkers извршувам најразлични таскови најмногу на тасковите од типот на yahoo answers,блог пост вотинг сигн ап...И сум доста задоволен месечно се фати до 20-30 долари ..Твој е изборот кој таскови ќе ги правиш и за колку.Имаш од 0.5 0.10 0.15. 0.25 0.50 1.00 1.50 шо и не е толку лошо дневно ако извршуваш по 10стина :D[DOUBLEPOST=1414865526][/DOUBLEPOST]На фивер е добро но првиот јоб е посложен додека да си изградиш портволио и деодкеа да стегнеш малце на рејтинг да те бараат :DЗа напишаи 500 зборови плаќаат по 5 долари. Од почеток заврши си неделно по 4-5 ќе достигнеш солидна сума.А за дневно по неколку ?


Може некој заинтересиран да ми даде некое инфо .Ако се вложи 10до 20 долари на паидадвертс да ги собереш бап поените со тоа што ќе се рекламираш без кликање за нив и направиш валуе блок за рекламите рециклираните по 0.0005 или пак 0.05 да не ти идат како оди целата таа постапка ајде малце да размени мислења вклучете се :PАко сите викаат дека од птц страни не се заработука мислам дека вој е мегу најдобрите начини оти на паидадверт начинот на заработка е новите корисници да ги кликнуваат рециклираните реклами т.е ронките што остнуваат од другите корисници ....


Да видам како ќе оди инаку ќе се префрлам на СЕО .Почнав со работа на html и CSS,WorldPress изработка на моја web страна па се до билдање на линкови преку амазон и yahoo ансверс...
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Работам на microworkers извршувам најразлични таскови најмногу на тасковите од типот на yahoo answers,блог пост вотинг сигн ап...И сум доста задоволен месечно се фати до 20-30 долари ..Твој е изборот кој таскови ќе ги правиш и за колку.Имаш од 0.5 0.10 0.15. 0.25 0.50 1.00 1.50 шо и не е толку лошо дневно ако извршуваш по 10стина :D[DOUBLEPOST=1414865526][/DOUBLEPOST]На фивер е добро но првиот јоб е посложен додека да си изградиш портволио и деодкеа да стегнеш малце на рејтинг да те бараат :DЗа напишаи 500 зборови плаќаат по 5 долари. Од почеток заврши си неделно по 4-5 ќе достигнеш солидна сума.А за дневно по неколку ?


Може некој заинтересиран да ми даде некое инфо .Ако се вложи 10до 20 долари на паидадвертс да ги собереш бап поените со тоа што ќе се рекламираш без кликање за нив и направиш валуе блок за рекламите рециклираните по 0.0005 или пак 0.05 да не ти идат како оди целата таа постапка ајде малце да размени мислења вклучете се :PАко сите викаат дека од птц страни не се заработука мислам дека вој е мегу најдобрите начини оти на паидадверт начинот на заработка е новите корисници да ги кликнуваат рециклираните реклами т.е ронките што остнуваат од другите корисници ....


Да видам како ќе оди инаку ќе се префрлам на СЕО .Почнав со работа на html и CSS,WorldPress изработка на моја web страна па се до билдање на линкови преку амазон и yahoo ансверс...
Ај да споделам мои искуства :) пробав со фриленсер, одеск - не ми се допаѓа конкуренцијата. Индијците ја симнуваат цената до максимум, повеќето гледаат на квантитет, не на квалитет.
ПТЦ страни мразам. Сите тие рентани реферали и глупости, си направиле пресметка тие.
Пејдвертс дава големи реклами затоа што знае дека ако сакаш и утре пак да извадиш големи реклами мораш да реинвестираш поголем дел од нив. Тука имама неколку реферали и 7 долари вложено. Интересно е и заразно, ја обожавам страната. Наскоро планирам да вложам барем уште 40тина долари.
Кликсенс имаат интересни задачки. Некогаш наместо да ги решевам се зачитам во нешто и отиде денот :) Тука првиот ден само што се зачленив освоив на гридот 2.5$
Микроворкерс пробав, извадив еднаш 9, сега имам скоро уште толку - ама не е тоа за мене. Тасковите се банални и досадни, треба 300 мејла да имаш - плус што се прават курназ циганите од Бангладеш па не ти ги признаваат.
На Фајвер исто пробав. Имав 2 нарачки од еден од Непал, сакаше душата да ми ја извади за 4 долари. Првата ја средив, втората намерно му ја влечкав 10 дена затоа што постојано бараше поправки на банални работи. За третата го одбив, му реков дека ми се малку пари за работата. Ме праша колку сакам и демек не можел многу да си дозволи и никогаш не му вратив ништо. Еден друг исто сакаше да нарача, ама да го направиш сега одма. Трчам. И на овој не му одговорив ништо. Сега имам 23 нарачки од еден Американец. Срцка е. ми пише во 2 саат навечер пораки од типот: "Се надевам дека убаво спиеш, еве ти детални иструкции (ама баш детални) не се брзај не мора сите 23 во еден ден да ги завршиш, итн итн". Тој е презадоволен од брзината и квалитетот, јас од неговото однесување - сите среќни и задоволни. 23 гига и те како ќе ми го дигнат рејтингот, па ќе видиме како ќе иде понатаму :)
Заклучок, не матете работа со Азијати, сакаат да ве заебат :)

И ќе заборавев. Додека работев на microworkers сум се зачленила на некоја страна, qoinpro се вика. Тука не мора ништо да правите, после некое време од кога се регистрирате почнуваат да ви стигаат е-валути на сметка, и нешто ситно камата секој ден. Како штедилница на парички. Не очекувајте дека ќе се збогатите, најверојатно нема да извадите ни долар, ама барем ништо не работите. Ама баш ништо. (Може само реферали да собирате)
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Ај да споделам мои искуства :) пробав со фриленсер, одеск - не ми се допаѓа конкуренцијата. Индијците ја симнуваат цената до максимум, повеќето гледаат на квантитет, не на квалитет.
ПТЦ страни мразам. Сите тие рентани реферали и глупости, си направиле пресметка тие.
Пејдвертс дава големи реклами затоа што знае дека ако сакаш и утре пак да извадиш големи реклами мораш да реинвестираш поголем дел од нив. Тука имама неколку реферали и 7 долари вложено. Интересно е и заразно, ја обожавам страната. Наскоро планирам да вложам барем уште 40тина долари.
Кликсенс имаат интересни задачки. Некогаш наместо да ги решевам се зачитам во нешто и отиде денот :) Тука првиот ден само што се зачленив освоив на гридот 2.5$
Микроворкерс пробав, извадив еднаш 9, сега имам скоро уште толку - ама не е тоа за мене. Тасковите се банални и досадни, треба 300 мејла да имаш - плус што се прават курназ циганите од Бангладеш па не ти ги признаваат.
На Фајвер исто пробав. Имав 2 нарачки од еден од Непал, сакаше душата да ми ја извади за 4 долари. Првата ја средив, втората намерно му ја влечкав 10 дена затоа што постојано бараше поправки на банални работи. За третата го одбив, му реков дека ми се малку пари за работата. Ме праша колку сакам и демек не можел многу да си дозволи и никогаш не му вратив ништо. Еден друг исто сакаше да нарача, ама да го направиш сега одма. Трчам. И на овој не му одговорив ништо. Сега имам 23 нарачки од еден Американец. Срцка е. ми пише во 2 саат навечер пораки од типот: "Се надевам дека убаво спиеш, еве ти детални иструкции (ама баш детални) не се брзај не мора сите 23 во еден ден да ги завршиш, итн итн". Тој е презадоволен од брзината и квалитетот, јас од неговото однесување - сите среќни и задоволни. 23 гига и те како ќе ми го дигнат рејтингот, па ќе видиме како ќе иде понатаму :)
Заклучок, не матете работа со Азијати, сакаат да ве заебат :)
Шо услуги нудиш на Fiverr ако не е тајна :)
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Што услуги може на Фајвер да се нудат бе луѓе?:) Ако знаеш веб дзиајн ќе го нудиш тоа. Ако имаш поим од СЕО и тоа можеш да го нудиш. АКо знаеш англиски можеш да бидеш virtual assistant или data entry worker. Ако знаеш да пишуваш малку од малку може да пишуваш текстови. Ако не ти е срам да се глупишра може да се сликаш со итнересни пораки цртежи или во костими...чепкајте по тие што се бест селерс и видете. Првите неколку месеци е многу тешко додека не тргне. Јас не би се согласил со членот пред мене и би ве советувал на почеток све да прифаќате и нека ви ја вадат душата (нормално ако сакате после да заработувате добри пари). Јас така почнав првите 2-3 мсеци тешко, сега речиси не можам да постигнам, често одбивам клиенти на некои не им ни враќа затоа што немам време...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom