Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Без разлика колку е хејтан Велбек, ви гарантирам дека во Арсенал ќе дава по 20тина голови во сезона само затоа што таа игра перфектно му одговара.

Ќе влегува во многу шанси поради средњаците и поради неговата брзина, ако ги завршува како што треба секако ќе има 20+ во сезона. Чиста споредба, Жиру е свртен цело време со грб спрема гол, и денес немаше да реализира ниту една од овие 3 шанси (т.е немаше да влезе во такви шанси), ама Жиру дава друга димензија кога ова на пример не би одело.

И аман со тоа лобот против Баерн, и РВП не кошташе нас пролаз во ЛШ пошто си играше курот и го лобуваше Абијати од 2 метри.
И да дава ќе дава, тоа му е работа и затоа е платен - да дава голови. И во Јунајтед имал добри утакмици дури и кога играл со напаѓач-партнер, ама имало и доста утакмици кога ги усрал сите шанси што му ги направиле. Чисто за споредба, контрата што ја имаше накај 70та минута, кога се исплетка и заборави топката, такви ке гледате многу. Ферги и Мојс сакаа да му ги гледаат фејловите, Ван Гал не, го шутна после 2-3 утакмици и тоа е тоа. Напаѓачот од Арсенал што го донесе Јунајтед не кошташе титула, да видиме дали ќе биде обратна ситуацијава. :P

Без навреда ама на навивачите од Арсенал крајот не ви се наоѓа. Почетокот на сезоната ја браневте одбраната а ја пцуевте средината, дека средњаците биле виновни за многуте примени голови, сега после 5-6 одиграни кола ја фалите средината. Ме интересира што ќе коментирате да завршите уште еден меч 4-4, како против Њукасл. :cool:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Без разлика колку е хејтан Велбек, ви гарантирам дека во Арсенал ќе дава по 20тина голови во сезона само затоа што таа игра перфектно му одговара.

Ќе влегува во многу шанси поради средњаците и поради неговата брзина, ако ги завршува како што треба секако ќе има 20+ во сезона. Чиста споредба, Жиру е свртен цело време со грб спрема гол, и денес немаше да реализира ниту една од овие 3 шанси (т.е немаше да влезе во такви шанси), ама Жиру дава друга димензија кога ова на пример не би одело.

И аман со тоа лобот против Баерн, и РВП не кошташе нас пролаз во ЛШ пошто си играше курот и го лобуваше Абијати од 2 метри.
Брат не е само тоа, али тоа е онака, најјасното што ја опишува неговата кариера во Јунајтед.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Soliden napagac, koj raboti i vo defanziva no nisto poveke od toa. Na Arsenal mu treba rasna 9ka, 15-20 gola po sezona i Giroud im gi garantira. Od tipot na Costa, Rooney, RvP, Eto kako pomlad, Drogba i smejte se so jaka plata, ACL, injury prone glupostite ili lutete se kolku sakate, Falcao. Deckoto se vraka posle 6 meseca i asistira, otvora prostor za Rooney i RvP za voz da pomine a ne igrac vo kaznen prostor, dribla. E sea uste golovi cekame ama kaj nas ima konkurencija vo toj oddel, Mata, Rooney, RvP, Di Maria, Herrera, kaj odbranata treba nesto da prebacime :icon_lol:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Абе ок, ама Велбек има потенцијал, и наспроти Јунајтед каде неможеше да врзе утакмици како шпиц пошто Јунајтед имаше подобри опции напред, тука ќе игра секој натпревар како најистурен играч од кој се очекуваат голови. Хеттриков само може да му ја зголеми самодовербата, а добар играч со самодоверба е 10 пати подобар од ворлд-клас играч без самодоверба.

Башка имало еден куп примери од играчи што после преминот од еден во друг клуб играат далеку подобро (или полошо), може во случајов играта на Арсенал и форсирањето на Велбек како шпиц во оваа формација ќе го извади најдоброто од него или ќе биде поголемо дрво отколку што беше во Јунајтед.

И не ме цитирајте за сплеткувањата на Велбек или промашувањето на топката, Ван Перси имаше такви секој трет натпревар па тоа не го спречуваше да дава голови, нека дава Велбек голови од чистите шанси како денес, па нека се сплеткува по 4 пати на утакмица. А покрај нив можам да ви најдам сплеткувања и промашувања од скоро сите ворлд-клас играчи. Не се роботи ебаго
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе ок, ама Велбек има потенцијал, и наспроти Јунајтед каде неможеше да врзе утакмици како шпиц пошто Јунајтед имаше подобри опции напред, тука ќе игра секој натпревар како најистурен играч од кој се очекуваат голови. Хеттриков само може да му ја зголеми самодовербата, а добар играч со самодоверба е 10 пати подобар од ворлд-клас играч без самодоверба.

Башка имало еден куп примери од играчи што после преминот од еден во друг клуб играат далеку подобро (или полошо), може во случајов играта на Арсенал и форсирањето на Велбек како шпиц во оваа формација ќе го извади најдоброто од него или ќе биде поголемо дрво отколку што беше во Јунајтед.

И не ме цитирајте за сплеткувањата на Велбек или промашувањето на топката, Ван Перси имаше такви секој трет натпревар па тоа не го спречуваше да дава голови, нека дава Велбек голови од чистите шанси како денес, па нека се сплеткува по 4 пати на утакмица. А покрај нив можам да ви најдам сплеткувања и промашувања од скоро сите ворлд-клас играчи. Не се роботи ебаго
Е да, тоа што игра шпиц му помага во процентот на реализација, но (не велам ти) огромен број од експертиве тука (имаше и од ваш фан клуб) кога ќе им кажевме зошто ја пројде таа шампионска сезона со само еден гол од 40 настапи беше зошто играше крило/либеро, се смееја, фаќаа сеир дрн дрн а сега глеам аргументов сегде го ставаат :D

п.с. #mufc will sign Southampton physio Matt Radcliffe to replace Rob Swire who retired in summer.

Саутемптон се меѓу клубовите со најмалку повреди, може добар дијагностичар е типов :icon_mrgr: ми се свиѓа што кога гледаат дека нешто не иде, веднаш се презема нешто. Браво Ед.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Soliden napagac, koj raboti i vo defanziva no nisto poveke od toa. Na Arsenal mu treba rasna 9ka, 15-20 gola po sezona i Giroud im gi garantira. Od tipot na Costa, Rooney, RvP, Eto kako pomlad, Drogba i smejte se so jaka plata, ACL, injury prone glupostite ili lutete se kolku sakate, Falcao. Deckoto se vraka posle 6 meseca i asistira, otvora prostor za Rooney i RvP za voz da pomine a ne igrac vo kaznen prostor, dribla. E sea uste golovi cekame ama kaj nas ima konkurencija vo toj oddel, Mata, Rooney, RvP, Di Maria, Herrera, kaj odbranata treba nesto da prebacime :icon_lol:
Хмм од голгетериве што ги наброја.

Руни - 2 сезони имал само над 20 голови во ПЛ
Дрогба - 1 сезона само над 20 голови во ПЛ
Кошта до лани немаше сезона кај што дал над 10 гола во лига
Ето беше звер у најдобри години, штета што не заигра во ПЛ тогаш.
РВП го убија повредите
Фалкао ќе го видиме во ПЛ :icon_lol:

Башка немора да имаш играч со 30+ голови за да земеш титула, лани Сити даде 102 гола а најдобар стрелец им беше Јаја Туре со 20. Зависи многу и од другите играчи и како се надополнуваат.

Нема везе доста муабет у темава, поентата ми беше само дека Велбек има потенцијал и не е толкаво дрво како што го праеа повеќето тука.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Абе ок, ама Велбек има потенцијал, и наспроти Јунајтед каде неможеше да врзе утакмици како шпиц пошто Јунајтед имаше подобри опции напред, тука ќе игра секој натпревар како најистурен играч од кој се очекуваат голови. Хеттриков само може да му ја зголеми самодовербата, а добар играч со самодоверба е 10 пати подобар од ворлд-клас играч без самодоверба.

Башка имало еден куп примери од играчи што после преминот од еден во друг клуб играат далеку подобро (или полошо), може во случајов играта на Арсенал и форсирањето на Велбек како шпиц во оваа формација ќе го извади најдоброто од него или ќе биде поголемо дрво отколку што беше во Јунајтед.

И не ме цитирајте за сплеткувањата на Велбек или промашувањето на топката, Ван Перси имаше такви секој трет натпревар па тоа не го спречуваше да дава голови, нека дава Велбек голови од чистите шанси како денес, па нека се сплеткува по 4 пати на утакмица. А покрај нив можам да ви најдам сплеткувања и промашувања од скоро сите ворлд-клас играчи. Не се роботи ебаго
Van Persie се сплеткуваше, се сплекуваше, и заврши со 37 гола во една сезона.

Руни можеш да го извадиш од постот погоре, зашто од 2006-та до 2009-та играше зад Роналдо.
Откако по заминувањето на Роналдо стана главен напаѓач, две сезони даде по 34 гола.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Van Persie се сплеткуваше, се сплекуваше, и заврши со 37 гола во една сезона.

Руни можеш да го извадиш од постот погоре, зашто од 2006-та до 2009-та играше зад Роналдо.
Откако по заминувањето на Роналдо стана главен напаѓач, две сезони даде по 34 гола.
Па почеток на сезона е, чекај нека се сплеткува цела сезона Велбек и може ќе заврши и он со 37 :icon_lol:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Абе ќе го земате и Дани Алвеш а ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom