ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија

Кој е главен виновник за последното место на Македонија во квалификациската група?


  • Вкупно гласачи
    178
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Vo zivo odi odlukata koj ke bidat izbrani za domakini na evropsko prvenstvo 2020.

Samiot fakt deka se nominiravme i deka ne spomnuvat vo nominiranite e uspeh za nas. Do pred 4 godini ne bese vozmozno ni da se nominirame.
 
Последно уредено:

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Реално, според оценките кои ги имаа од УЕФА за стадионот и градот - не ни заслужување Скопје да биде кандидат али ај.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Реално, според оценките кои ги имаа од УЕФА за стадионот и градот - не ни заслужување Скопје да биде кандидат али ај.
Не заебавај, на Петровски во Санкт Петерзбург ќе се игра четвртфинале, исто и во Баку јес да стадионот е коска ама Азерјвенбиацаџан.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не заебавај, на Петровски во Санкт Петерзбург ќе се игра четвртфинале, исто и во Баку јес да стадионот е коска ама Азерјвенбиацаџан.
Абе ти смеј се за името и за другото ама ние сме многу поочајни од Азербеџан во секој аспект. А Русија ќе има СП, секако дека ќе средат стадионот до тогаш.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе ти смеј се за името и за другото ама ние сме многу поочајни од Азербеџан во секој аспект. А Русија ќе има СП, секако дека ќе средат стадионот до тогаш.
Чудно ми е што се одлучиле за Петровски а не за Лужники, сеа глеам и Спартак има нов пар екселанс стадион.

Се на се, чиста глупост ми е ова организирање ЕП низ цела Европа, тоа ексурзија ќе биде а не фудбал.
Шпанија и Италија 30 години немаат организирано големо натпреварување на пример.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Чудно ми е што се одлучиле за Петровски а не за Лужники, сеа глеам и Спартак има нов пар екселанс стадион.

Се на се, чиста глупост ми е ова организирање ЕП низ цела Европа, тоа ексурзија ќе биде а не фудбал.
Шпанија и Италија 30 години немаат организирано големо натпреварување на пример.
Мене нешто друго ми дојде на памет. Следното Европско (ако вратат пак во 1 држава) ќе биде во земја која немала град домаќин на ова Европско? Значи Англија, Германија, Италија, Шпанија и останатите нема да бидат домаќини така и не знам која држава би останала слободна а би можела да организира. Турција?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мене нешто друго ми дојде на памет. Следното Европско (ако вратат пак во 1 држава) ќе биде во земја која немала град домаќин на ова Европско? Значи Англија, Германија, Италија, Шпанија и останатите нема да бидат домаќини така и не знам која држава би останала слободна а би можела да организира. Турција?
Негде прочитав дека Германија го повлекла Минхен од кандидатурата за полуфиналето и финалето кое го добри Вембли се со цел Германија самостојно да го организира првенството во 2024та.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Зенит арената ќе биде отворена наредна година и ќе биде најмодерен стадион во Русија, и со капацитет од 70.000 гледачи. Инаку и јас прочитав дека европското 2024 ќе се организирало во Германија, а Англиската федерација ќе ја поддржела кандидатурата. Затоа двете полуфиналиња и финалето ќе се играат на Вембли.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Не заебавај, на Петровски во Санкт Петерзбург ќе се игра четвртфинале, исто и во Баку јес да стадионот е коска ама Азерјвенбиацаџан.
Азербејџан на прв поглед звучи како вукојебина, ама прочепкај малку на нет и ќе видиш дека земјата е Шведска на кавказот.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Азербејџан на прв поглед звучи како вукојебина, ама прочепкај малку на нет и ќе видиш дека земјата е Шведска на кавказот.
Абе, не е баш Шведска, во поглед на имање права на народот итн. Али државата има доста пари.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ветено и веќе го исполни ја дадениот збор. 10 вештачки терени со нормална големина низ цела Македонија. Дека после да не испадне парите отишле во џеб(y)

 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Ветено и веќе го исполни ја дадениот збор. 10 вештачки терени со нормална големина низ цела Македонија. Дека после да не испадне парите отишле во џеб(y)

Немој да ме јебеш да те лажи пастирот
Хронолошки:
Ветуваат 50 терени со природна трева
Ги градат во најевтина можна варијанта
Сум видел голем дел од тие терени во југозападна Македонија, денес 3-4 години после изградбата ниту еден не е функционален, се е ораница, и на тие што се игра се во очајни услови. Важно пастирот на секој посебно се слика и околу него уште двеста курантари. Значи неуспешен проект се млаки зборови со кои може да се опише тој проект.
Ќе зборувам за Битола, доби таков терен кој траеше три години од кои две беше ораница и нозете ги искршија децата. Е сега за во очите на лаиците да изгледа фино, ффм, општината, државата одлучуваат на истиот да се постави вештачка трева. Две фалења дека нешто де прави а всушност ете Битола за две години ќе остани без ниту еден терен а се сликаа на два. Да се надополнам вештачката трева е најевтина варијанта, тврда, никаква, испоебаа децата менискуси на 17 години. Векот нс траење е не поголем од 2-3 години, после децата ќе тренираат на чиста гума, пошто на проектите се мислат и се фалат само за денес а утре кој го ебе. Се шо е државно е фарса, која ффм кој бакрачи, дури не се стабилизираат клубовите да си изградат свои терени никаде не одат.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.496
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
„Куќа на фудбалот“ секој понеделник на Канал 5 ТВ
Куќа на фудбалот“ е емисија која ќе биде посветена на македонскиот фудбал, а ќе се реализира во Фудбалската федерација на Македонија.
Концептот на емисијата ќе биде налик на европските интерактивни дебатни емисии за анализа на фудбалските натпревари по секое одиграно коло во македонската Прва лига и второлигашката конкуренција.
Првата емисија ќе биде емитувана денеска (понеделник, 22. февруари) премиерно на телевизија Канал 5 веднаш по вечерните вести, а прв гостин е претстедателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски.
http://ffm.mk/kukja-na-fudbalot-sekoj-ponedelnik-na-kanal-5-tv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom