Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

Леле,неуба глетка упм....како ојде Чаки во дуелот....:eek:аууууу......:eek:
Чиста среќа и само вака шо помина,моеше на место да остани.....:(
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
19
Daleku od talentiran igrac ama sekoja cest za borbenosta so ja ima pokazano dosega. Daj boze da nema trajni posledici.Ne se razbiram mnogu od povredi ama pretpostavuvam ova e kraj na kariera, ne vredi da rizikvas povreda vo vakva zemjq kaj so ne se ceni fudbalot.[DOUBLEPOST=1409594790][/DOUBLEPOST]Nego kaj kuro bea Kamcev i Pantelevci ko propagaja 2tenderi Krvta da vi ja ebam!
Stom vaka izlegoja eden kup zainteresirani ne se somnevam deka dalavera ke se napraj i ke si ostanime so kuro v race.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Па и Мишевски го нема да пласира некој текст за фудбалот..Дали некој го купва,дали ќе се продај клубот да кажи,се само во тајност,по некој муабет скромен од општина и то е ..Кога ќе чекат да закажат седница шо ја одложија некни,в година???Еден куп лаги па сега и со пелистерка преговарат :facepalm:.Да ти ебам и пелистерка и камчев и сите хоштаплери.Се виде аирот од нив колку сакат да дават и колку дадоја :drk:
 
Член од
29 јули 2014
Мислења
129
Поени од реакции
40
[/DOUBLEPOST] Nego kaj kuro bea Kamcev i Pantelevci ko propagaja 2tenderi Krvta da vi ja ebam!
Stom vaka izlegoja eden kup zainteresirani ne se somnevam deka dalavera ke se napraj i ke si ostanime so kuro v race. [/quote]

Jas mislam doktoro igra nekoja igra ovde..ne mozi nema ponudi ima edna ssega taja ke ja gledame pa dojde druga...se odlaga...pa dojde treta...neka se daj rok primer 15 septemvri...Koj ima daeno ponuda ta ke se razgledva i to e to...vaka nisto ne prajme
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Daleku od talentiran igrac ama sekoja cest za borbenosta so ja ima pokazano dosega. Daj boze da nema trajni posledici.Ne se razbiram mnogu od povredi ama pretpostavuvam ova e kraj na kariera, ne vredi da rizikvas povreda vo vakva zemjq kaj so ne se ceni fudbalot.[DOUBLEPOST=1409594790][/DOUBLEPOST]Nego kaj kuro bea Kamcev i Pantelevci ko propagaja 2tenderi Krvta da vi ja ebam!
Stom vaka izlegoja eden kup zainteresirani ne se somnevam deka dalavera ke se napraj i ke si ostanime so kuro v race.
Тешка повреда е, ама врви со тек на времето. Е сега прочитав дека на 3 места му била скршена, па можи подолг период да трај опоравувањето.
Ако лечењето е се како шо треба, според мене ќе биди спремен за игра околу средината на пролетниот дел, ама нема да има клубот никаков ќар од него тогаш.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Ова со ЗИК и со Пелистерка е најлошото нешто шо можи да му се случи на клубот...И овде нема Пантелевци оти 40% од акциите во Пелистерка се на Камчев и брачедите.Значи незнам шо да речам ама резил за името Битола е вакви слепци шо се на власт , а уште порезил е народот шо живеј Битола...ова да ми кажваше некој дека ова ќе му се деси на градот пред 15 години ќе го праев будала...
Ова со продажбата е тотален аматеризам и на се личи само на продажба не...Зел очувот му дал договорите да ги прат заинтересиранит купувачи(уствари не се ни купувачи туку се изнајмувачи,бидејќи е договор на определен рок)И си напишал Цермат мудрецот во договорот дека стадионот и цела инфраструктура ќе ја земи на користење без надомест 5 години ,а гркот ќе дај сега капар 5000 евра и уште 10.000 евра уште еден капар дека во рок од 2 месеци дека ќе дај гаранција (таман да ги извај парите од местење):place:-значи ова е шо ми падна в очи...И со цел памет излегват во јавност со такви договори па уште јавно ги објавува...Абе ова е КАТАСТРОФА...Абе шо праеја 3 месеци мене не ми е јасно...Значи ги прајш комплет договорите и оставаш само да се договориш 4-5 клучни точки...Износ на гаранција,финансирање по сезона,Учество во акции и слични работи....И во краен момент место да се стабилизира клубот излегва од нигде никаде уште една понуда на ЗИК..Абе шо праевте цело лето,не ми е јасно...
Мене дефинитивно најпоќе ми има логика и мислам дека и то целта муабетот на @spb дека намерно сакат да го уништат клубот или да ни напрат нешто слично со ти шо ми напраја на Вардар,да го избришат од мапата и да не преригистрират наново од 201? а да потплатат цела ликвидација и да си го исчистат газот... Значи неможам со никаква друга моја логика да ја одвиткам ова сапуница...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Прво ме интересира зошто Камчев на времето влезе и излезе од Вардар, @Коњаникот Сабја ти мислам најупатен си, ако можеш да ми подобјасниш подетално...
Не ми е јасно зошто би се мешал во Пелистер, некој конкретен интерес да има од тендери и слично ако би го земел клубот не би му менало ништо и онака сега се си контролира, со власта е и со сите.
Од друга страна ако ги споредиме овие 3 понуди имаме еден хоштаплер, еден уплашен од Цермат за кој сите велат дека намерно му е наметнато со клубот и триста глупости и сега излегва ова понуда од нигде никаде.
Прашањето ми е, вервам дека на никој не му е познато што конкретно би сакал Камчев од Пелистер?!
Моја некоја теорија вели дека доколку има некои добри намери би бил најдобра опција и држи се и и има најмногу пари...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Што може да бара друже?
Он ти е пијавица, земањето на клубовите го гледа како нова можност за перење на пари и терање на некои свои бизниси.
Неговата Орка/Ли нинг ќе ги стави да бидат главни спонзори за дресовите, ќе си мести утакмици и така натаму.
Воглавно заработка прави преку неговата спортска опрема. Слично направи и во кошарка во далечното минато.
Благодарение на него Вардар заплива до гуша во долгови бидејќи бараше некои ненормални суми како долгови за неговата опрема. Затоа бевме приморани до лани да носиме Ли нинг опрема...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Абе виде Камчев глумецот му дава сами на купувачите да си пишат шо сакат во договорите,па сега тој ќе го земи секако цела инфраструктура ја дават без надомест,,,ќе посади компири за да лапа субвенции....:ROFLMAO:
Абе тие не го земват клубот за бизнис да прат со него...Тие го земват само да го доуништат,да доперат пари и да го спремат за ликвидација,за ништо друго
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Инаку низ град секакви теории се вртат, една од најинтересните шо ја слушнав: Нека го земи Камчев Пелистер, тој со власта е поврзан ќе му најдат некој Русин како на Вардар. :pos:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Што може да бара друже?
Он ти е пијавица, земањето на клубовите го гледа како нова можност за перење на пари и терање на некои свои бизниси.
Неговата Орка/Ли нинг ќе ги стави да бидат главни спонзори за дресовите, ќе си мести утакмици и така натаму.
Воглавно заработка прави преку неговата спортска опрема. Слично направи и во кошарка во далечното минато.
Благодарение на него Вардар заплива до гуша во долгови бидејќи бараше некои ненормални суми како долгови за неговата опрема. Затоа бевме приморани до лани да носиме Ли нинг опрема...
Па мислам ви акна едно милион евра долг кој си го бараше за наплата или се лажам?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Па мислам ви акна едно милион евра долг кој си го бараше за наплата или се лажам?
Не ми текнува на точната цифра искрено, ама така нешто беше. Апаш невиден, плус тесно поврзан со моменталната власт. Не е тајна дека има голема улога и во МЗТ заедно со Коневски :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Па и Мишевски го нема да пласира некој текст за фудбалот..Дали некој го купва,дали ќе се продај клубот да кажи,се само во тајност,по некој муабет скромен од општина и то е ..Кога ќе чекат да закажат седница шо ја одложија некни,в година???Еден куп лаги па сега и со пелистерка преговарат :facepalm:.Да ти ебам и пелистерка и камчев и сите хоштаплери.Се виде аирот од нив колку сакат да дават и колку дадоја :drk:
Шо да пласира,си замина на СП во кошарка во Шпанија,си го прчи....
Го боли....и така текстојте му се copy-paste од извештаи од гостински мечеви,за домашните мечеви ќе напиши по некој збор,или некој текстој од типот нови ветришта дуваат под Тумбе Кафе итн....
А мислам дека и Зоки појма нема шо се прај во екипата,друг ги влечи конците,шо се прај со екипата сигурно знат само Котевски:facepalm:и тие околу него,паљачото куро го боли,сега се спрема за Манаки,него му е важно да ја скини провизијата ко ќе се шитни клубот,спремен и на Марсовци да го дај клубот за евро појќе........
Играчите се остаени сами на себе...
Ниту карантин на гостувања,ништо,иста практика ко порано...одат на ден на утакмица,вчера 10 сатот уште не беа тргнати за Кратово...
Секоја чест за резултатите:cuc:,за разлика од мизерните услови,никакви припреми,каснење плати ова шо го прат заслужва секоја пофалба..
Тие се хероите на градот,и стварно не заслужват некој буљаши во Општина,некој отепанковци кои гледат само џепојте да си ги наполнат да одлучват за нивната судбина...:mad:
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.296
Поени од реакции
5.499
Абе сега за сега се држат фудбалерите,арно ама идат утакмици кај шо јас сум едно 90% мислам дека ќе ги продат...Никој не ака за без пари...
Прва шо ми паѓа во очи е со Тетекс местачите - нив задња шанса му е да тепат Битола инаку сигурно испаѓат ...
Втора со дрим тимот оти тие ако не платат неможат да тепат , па ние му сме идеални за кеширање...
Јас очекувам и покрај одличниот старт ако нешто ненадејно и позитивно не се случи (шо ми е равно на сказна)дека ќе играме плеј-аут
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Камчев е моќен и да беше чесен човек со искрени намери, би бил добредојден секаде, има старо богатство од татко му, плус колку Мијалков му даде сеа нови фирми така да за него 500 000 евра би биле играчка. Е сеа работата е што он е преварант прва класа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom