Grand Theft Auto V

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Сеа за сеа само шпекулации, најверојатно за да бидат читани одредени страни и портали. А и боље би било за Р* да остане на шпекулации.

Прееска додека правеле стрим на твич, имаа одговорено на некој со одговор, YES PC THIS FALL(бла бла бла).

А и одговор на твитер прееска
You’ll be able to transfer your GTA Online characters and progression – more details soon!
Ma да ова СУН у нивна смисла значи како Фју Мантс. :D
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1308&game=Grand Theft Auto V
ако е точно ова а би требало бидејќи не грешат никогаш ќе си ја причекаме до 14.11.2014 :vozbud:
20GB за PC? Нема шанси. За конзолите е 15GB а пошо е Next-gen и PC, ја и давам едно 30-35GB ќе биде.
Како шо направиа со Max Payne 3. Дупла беше големината за PC отколку за конзолите.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
+ на страната има дека верзијата е ПОРТ за ПЦ, а ситуацијата е уствари обратна. ПЦ верзијата е „оригинал“, додека ПС4 и XboxOne се портови, со оглед на тоа што архитектурата им е слична.
Околу последново, некој поупатен може да објасни.


360-ката и 3-ката не ги коментирам.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
+ на страната има дека верзијата е ПОРТ за ПЦ, а ситуацијата е уствари обратна. ПЦ верзијата е „оригинал“, додека ПС4 и XboxOne се портови, со оглед на тоа што архитектурата им е слична.
Околу последново, некој поупатен може да објасни.


360-ката и 3-ката не ги коментирам.
Не може да се каже портови, развивани си се претпоставувам поединечно... Инаку нормално дека играта е развивана на РС... Сите модели и анимации на што друго да бидат :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Не може да се каже портови, развивани си се претпоставувам поединечно... Инаку нормално дека играта е развивана на РС... Сите модели и анимации на што друго да бидат :)
Фала богу дека е на ПЦ., но мислев на друго. Има игри кои се правени специјално за конзоли, па после играта ја конвертираат(неам појма како) за да биде на ПЦ. Пример GTA IV. Да била 4-ката специјално за ПЦ, би била многу подобра, кога се работи за перформанси прикажани на одредени машини.
Обратен пример е Crysis, која после неколку години беше портната за конзоли, со минимални измени графички.

Новиве конзоли демек се многу блиску до ПЦ, па многу полесно би се портале од едни на други, отколку кога би се работело за PC=>360/3 или 360/3 => PC.


Со оглед на тоа што Таке2 ја одложи Еволве за наредна година, тоа би трбеало да значи дека е ослободен простор за ГТА сигурно да излезе оваа година на есен.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Фала богу дека е на ПЦ., но мислев на друго. Има игри кои се правени специјално за конзоли, па после играта ја конвертираат(неам појма како) за да биде на ПЦ. Пример GTA IV. Да била 4-ката специјално за ПЦ, би била многу подобра, кога се работи за перформанси прикажани на одредени машини.
Обратен пример е Crysis, која после неколку години беше портната за конзоли, со минимални измени графички.

Новиве конзоли демек се многу блиску до ПЦ, па многу полесно би се портале од едни на други, отколку кога би се работело за PC=>360/3 или 360/3 => PC.


Со оглед на тоа што Таке2 ја одложи Еволве за наредна година, тоа би трбеало да значи дека е ослободен простор за ГТА сигурно да излезе оваа година на есен.
Така и ке биде пошто ако ти текнува Рокстар кажаа "FALL 2014". Чим ова го кажаа сигурно искача 2014-та ама не знам што подразбираат под FALL. Ноември не е fall според мене.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Така и ке биде пошто ако ти текнува Рокстар кажаа "FALL 2014". Чим ова го кажаа сигурно искача 2014-та ама не знам што подразбираат под FALL. Ноември не е fall според мене.
Cpt. Obvious speaking here. Autunm starts September 21st and lasts until December 21st.
Cpt. Obvious out.
Шала на страна .. нека ги бе подобро во Ноември него никогаш .. свиткај опашката и чекај барем после ке уживаме и ке играме како луѓе...
(читај : ке паѓаме на испити)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Планира некој оригиналка да ја зима да играме онлајн ?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Планира некој оригиналка да ја зима да играме онлајн ?
Јас :icon_lol: Само да видиме клучеви некаде поевтино е или пакет да ја земеме со некој попуст ако дадат:rolleyes:
Ако не јебига ке ги платиме фул цена ама после за наредни 4 години ке имам игра да играм
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
83
Поени од реакции
20
Доста со шпекулации од страна на глупи сајтови играта нема да искочи за пц итн глупости живи по се откриен е датумот за искачање на гта се знае 07-14.11.2014 и спремајте добри пц ако грешам нешто слободно критика
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Од 7-28 октомври требаше да излезат 4 игри, односно по една во секој вторник. Вторник е денот кога скоро секогаш излегуваат игри кои се направени од компании под Таке2Интерактив. Не дека тогаш не излегуваат игри од други компании, но изгледа вторник е The Day у ГејмингИндустријата.

07/10/2014 NBA 2K15
14/10/2014 Borderlands: The Pre-Sequel
21/10/2014 Требаше да излезе Evolve, која е одложена за во Февруари. Дали ова може да значи дека GTA V би излегла на овој датум? Да си чекам и видиме останува. Се надевам на овој датум, затоа што им е единствен слободен вторник на Т2И, а не ми се верува дека би излегла во Септември, а во Ноември не би сакал, зошто е „далеку“. За Декември не ми се прави воопшто муабет.
28/10/2014 WWE 2K15


Па?
 
Член од
3 февруари 2013
Мислења
609
Поени од реакции
1.028
Пример GTA IV. Да била 4-ката специјално за ПЦ, би била многу подобра, кога се работи за перформанси прикажани на одредени машини.
Фала богу R* сеа ги сфаќат озбилно PC портовите. Max Payne 3 испадна еден месец после 360 & Ps3 и беше WOW.
"The graphics were amazing, the gameplay was amazing". Значи све.

Сеа ако се потрудат за PC верзијата да очекуваме нешто како "Hi-Res Textures, Extra Sharder, повише објекти као трава, дрва и ред други работи, повише коли (као у трејлеро).

"GTA V will use all the power of the new consoles and PC offering graphic and technical improvements. There are increased draw distances, finer texture details, denser traffic and enhanced resolutions.
New and more wildlife (in the trailer there are cats, French bulldogs, Hammerhead sharks). Upgraded weather and damage effects, and an array of new details to discover."
Јако, а?

А шо е овоа срање??? > http://www.gamefront.com/rumor-rockstar-cancels-grand-theft-auto-v-pc-and-delays-next-gen-until-2015/
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Фала богу R* сеа ги сфаќат озбилно PC портовите. Max Payne 3 испадна еден месец после 360 & Ps3 и беше WOW.
"The graphics were amazing, the gameplay was amazing". Значи све.

Сеа ако се потрудат за PC верзијата да очекуваме нешто како "Hi-Res Textures, Extra Sharder, повише објекти као трава, дрва и ред други работи, повише коли (као у трејлеро).

"GTA V will use all the power of the new consoles and PC offering graphic and technical improvements. There are increased draw distances, finer texture details, denser traffic and enhanced resolutions.
New and more wildlife (in the trailer there are cats, French bulldogs, Hammerhead sharks). Upgraded weather and damage effects, and an array of new details to discover."
Јако, а?

А шо е овоа срање??? > http://www.gamefront.com/rumor-rockstar-cancels-grand-theft-auto-v-pc-and-delays-next-gen-until-2015/
Брат вакви милион срања има... Чим во официјален трејлер од Р* пишува:
Grand Theft Auto V -- Coming for PlayStation®4, Xbox One and PC this Fall нема што тука дискусија.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
83
Поени од реакции
20
Кажете што сакате ама реков 14.11.2014 искача гта почнаа и нискобуџетни сајтови да потврдуваат а за месец и рокстар ќе потврдат.така да има 2 ипол месеци чекање се надевам дека точно ќе биде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom