US Open 2014 [25 август - 8 септември]

Кој ќе го освои турнирот?


  • Вкупно гласачи
    48
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Кој едвај диши после еден одигран сет. Џабе му е бекендот, неспремен дојде на турниров, премија му е и до тука што дотера.
Димитров реши да игра тенис, сега има потполна контрола во мечот. Одлично игра Гришо, ако го тргнеме првиот сет на страна каде веројатно спиеше Григор. Ако пројде следен му е Монфилс, по мене добива 100% Гришо.

П.с. Бенчич ја дроби Јанкович, каков борец, каква тенисерка... :cuc::cuc:
Ако стават граница на 37 гема, ке биде одлична за играње плус. Кој ке иде даље, ич не сум сигурен дека Гришо така лесно ке го тепа циркузантов.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Ако стават граница на 37 гема, ке биде одлична за играње плус. Кој ке иде даље, ич не сум сигурен дека Гришо така лесно ке го тепа циркузантов.
Јас сум убеден. Монфилс у третиот сет против Алехандро Гонзалес не можеше да диши, плус сите знаеме дека е смешка од играч, прав циркузант. Гришо оваа сезона стана сериозен играч и веќе изигра 1/2 финале на некој Грен Слем турнир. Можно е сценарио Монфилс добро да го почне мечот па по некое време да почнат циркузите и распаѓањето по теренот. 3-1 за Григор груба проценка. :D

За Тием штета што иде на Бердих, али не е лош ни овој резултат, 1/8 финале на ГС турнир.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Денеска типувам на
Ноле, Џо, Вава и Кеи
Пенета, Серена, Јуџин и Вика
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Ништо чудно, Робредо е познат “џелат“ на фаворитите. Лани го спичка Федерер у 1/8 финале, за потоа да доживее бродолом од Надал. :D
Мада ја мислам дека му направи голема услуга на Федерер. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Цонга не може да му земе сет на распаднатиот Мареј, кој ќе му ги гледа маките сега со Ноле. :facepalm:
Иначе што дебата коа цела недела 5 меча имам изгледано, немав многу многу време. Добро е бар завршницата на турнирот ќе ја испратам.

Башка го нема Надал па нема за кого да јаде гомна андеркавер.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Го нема андерковер, можда на свадба кај Новак бил па уште не е отрезнет. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Вавринка го доби првиот сет со 46% прв сервис, а го изгуби вториот со 76% прв сервис. :facepalm:

Знаеш дека е време да се гаси тенисот ко спорт кога Вавринка покажува со прстот на главата. :facepalm:
 
Последно уредено:

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Знаеш дека е време да се гаси тенисот ко спорт кога Вавринка покажува со прстот на главата. :facepalm:
Не биди престрог, тогаш сакаше да каже - и јас не сум толку глуп со упола противник да изгубам :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.926
Поени од реакции
1.214
Me uplashi Stef so tuzibaba reportite be , a bashka i smrten grev napraviv shto se somnevam deka Nadal se shprica a i zgora javno si go kazav mislenjeto . A i ovoj posesivniot (Stef , go znaete) , shto i da napisham za Nadul ,mu lichi na jadenje gomna , bar taka napishal pogore. Stef , a da probash masturbacija be, da go namalish pritisokot i da ne vregjash :).
Shala mala , pishi sho sakash (kurcobol), samo povekje respect za tugjo mislenje kolku i da e kontra tvoeto , posebno ako ima i malku ,,nauchna,, osnova.
Kolegi , ne bev u MKD , se vrativ sabajle , zatoa me nemashe be , ama stvarno podforumov epten penzionerski i kulturen stanal be , teshka skandinavija. Dobro , na dva trojca mozebi i po kejf im e , si pishat monolozi i si delat retard smajlinja ( :D ovie bea mislam ) ama dosadno e.
Za turnirot , pa i na US kako i ovde , dosadno , sega za sega bez nekoi pogolemi iznenaduvanja , ama od utre pochnuva gustoto . Novak moj nishto posebno i spektakularno , se gleda deka ima dinamit vo racete ama pak nekako nefokusiran , igra na momenti vrvno , pa ke smali tempo kolku da dobie , nedorechen definitivno. A i organizatorite go dupat za site pari , osven prviot site mechevi mu se vo dneven soncev termin , a Novak crven vo obrazite , nebare e od gorespomnatata skandinavija a ne od Balkanite ebago.Fed ,se znae , strogo nokni termini. Aj za narednite mechevi ke se smiluvat organizatorite valjda . Marej vcera so Conga imashe Shon Koneri perfomans , stvarno dobro glumi, skoro da mu ja pocustvuvash bolkata shto ja trpi. Od dosega videnoto denes Cilic, Dimitrov, Berdych i Fed treba da projdat lesno ( Fed ebate zdrebot , denes go ima najseriozniot protivnik , Agut jebote) ama utre ke e gusto. Sepak , Novak ke go pobedi Shonkoneri , preku sila da izgubi eden set , a mislam deka i Nishika ke go iznenadi na Stan
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom