Six Feet Under

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Прочитав дека имало најдобар крај што има некоја серија
И кажи ми дека не се сложуваш со тоа? И мене на моменти ми беше спора и досадна ама крајот на секоја сезона тотално ми го менува мислењето за цела серија.

Наредна, Dexter :)
Не знам како до сеа не се стрчале да ти кажат, оваа вреди да ја гледаш само до 5та(со се неа) сезона мислам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Така, како и Брејкинг Бед што имаше досадни, тиња епизоди, и оваа имаше.
А тоа што "pro-tv-show-watchers" (hint @Psyside ) си се тешат дека тоа е некаков врвен квалитет на драма и билд ап е друг муабет.
Призн брејк и Лост на пример немаат такви епизоди, или ееееептен мал број.

P.S. псајсајд уствари за оваа дискусија не смее ни збор да каже бидејќи додека ја гледаше SFU, не знам точно која сезона, ја прекина а тоа може да биде само од една причина или низа од негативни мислења.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
јас сум на 3х3 и ниту во еден момент досега не ми била досадна, освен геј сцените..
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Така, како и Брејкинг Бед што имаше досадни, тиња епизоди, и оваа имаше.
А тоа што "pro-tv-show-watchers" (hint @Psyside ) си се тешат дека тоа е некаков врвен квалитет на драма и билд ап е друг муабет.
Призн брејк и Лост на пример немаат такви епизоди, или ееееептен мал број.

P.S. псајсајд уствари за оваа дискусија не смее ни збор да каже бидејќи додека ја гледаше SFU, не знам точно која сезона, ја прекина а тоа може да биде само од една причина или низа од негативни мислења.
Ee.
Lost i Prison Break imaat celi sezoni dosadni, choveche.

I da gi stavish u ist muabet Lost, Prison Break i SFU e bogoholui.
BB i SFU u ist muabet e bogohulie duri.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Симната ми е прва сезона, чекам да иам повеќе време да и седнам ко шо треба.
 
Член од
12 јануари 2014
Мислења
1.464
Поени од реакции
1.892
Ja lichno koga ja gledav, poshto bev u takva kao mladeshka life crisis, koga se soochuvash so your own mortality, mi legna odlichno.

A pamtam pred 5-6 godini koga prvpat ja pushtiv ne mozhev ni pilotot da go dogledam.

Da ne ti e dosadna voopshto treba mudot da ti e pogoden. Poinaku kje si Anon i Korun. No offense, ne vi mislam nishto losho. :D
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Наредна, Dexter :)
Не се секирај, од финалето на Декстер па особено ќе се скрасиш. :D

***

Иначе серијава ми е како некоја тетка у Афстралиа шо секој месец ми праќа долари, секој ден си ја мислам.:love::D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не се секирај, од финалето на Декстер па особено ќе се скрасиш. :D

***

Иначе серијава ми е како некоја тетка у Афстралиа шо секој месец ми праќа долари, секој ден си ја мислам.:love::D
Знам дека декстер завршува срање ама вреди патот до крајот :) Башка, комплетно го заборавив педерскиот лик од SFU :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom