Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Првично за Цонга против Мареј му дале 2.25 коефициент..до сега Мареј не ме импресионираше ова ми изгледа како добар коефициент..се надевам нема да падне у меѓувреме
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Ај да најдиме некои сигурни (сигурни ебаго)
Псв 1, Да почне убаво денот.
За псв нема да играе Сантијаго, ајакс 3-1 го победиа Бреда 6-1 имаат 3/3.
ПСЖ 1
Тиаго нема да игра додека Ибрахимовч треба да игра, имаат 2 реми и 1 победа на екипа како псж не им личи ова.
Parіs St Germaіn boss Laurent Blanc has confіrmed that Zlatan іbrahіmovіc іs ready to feature agaіnst hіgh-flyіng St Etіenne at the Parc des Prіnces on Sunday.
Н
аполи 2
Подобар состав имаат од Џенова па би требало да победат, ама многу екипи што треба да победат не победуваат па сега...
Барселона 2
Немаат сериозни изостаноци освен Нејмар, но не се знаи можно е да игра и тој.
Реал Мадрид 2
Имаат добар состав би да го победат Реал сосиед, но незнам бидејќи за Реал нема да игра Роналдо.
А
јакс 2
Рода 1
Цска Москва 1
Казан 1
Зенит 2
Правејте тикети/системи/играјте синглови шо ви се аресе тоа ај чао.
Ако сакте брзи пари пробајте.
Псв 1 во 12:30
Цска во 11:30
Казан во 14
3 коеф има доста ви е,
Или пак мојште само псв и цска 1-1, шо сакте правејте.
Нејмар ќе игра вечерва Иниеста нема да игра
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Шо се рачуна за Вавринка 1 коеф. ли у Моцарт е уплаќано
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
1 коефициент
Димитров и Троицки за денес.
И Арсенал ми се игра, мислам ќе тепаат.
 
G

Gricko_

Гостин
Чилиќ-Андерсон 2@2.5
Пред турниров викав дека ова е шанса на животот за Чилиќ. Ако го помине Андерсон, вкрстува со Ферер, па со победникот од Бердих/Лопез-Тием. Ама Андерсон е солиден, многу солиден. Многу тежок меч за типување би требало да е + гемови 90 посто, најверојатно и за Андерсон ќе ставам.

Ерани-Лучич Барони 2@2.7
Ерани ја победи Венус во чуден меч, а Лучич ја изгази Халеп. Мизерен сервис има Ерани со одвај 140 на саат. Јесте да зависи од многу работи, 95 % играм на Лучиќ

Димитров-Гофан 3-0@2.5
Димитров е страшен, можда е време за прво ГС финале. Од друга страна и Гофан е во форма, ама победите ги редеше на послаби турнири.

Мареј-Цонга 2@2.1



Федерер-Гранолерс Н2(-8,5)@1.85
Не е толку за никаде шпанецов 10 гема да не земе.

Истото е и за Ѓоковиќ-Колшрајбер Н2(-8,5)@1.7
Барем еден тај брејк очекувам.

Normalno deka nema se da ispadne. Ke vidam koi 3 ke gi igram
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Нормално овие раното шо се ништо не стигнав да уплатам, бидејќи сношти изигрував Ајнштајн до 6 па немаше шанси да станам, ај да не го тупам.

Арсенал Х2
Ливерпул Х2 Доста им е на Тотенхем, Ливерпул нели го зедоа Балотели па би требало и тој да игра вечерва.
Псж 1 Овие порталите ме дупат во здрав памет вчера читам ќе игра Ибра, сега гледам на некои страни пишува ќе игра на некои не, али би требал да игра, како што пишав погоре
Parіs St Germaіn boss Laurent Blanc has confіrmed that Zlatan іbrahіmovіc іs ready to feature agaіnst hіgh-flyіng St Etіenne at the Parc des Prіnces on Sunday.
Барселона 2, Не разбирам шо е финтата со коеф ама барселона треба да си победи, плус Нејмар им се враќа.
Вк коеф 4.5.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Селтик или ќе си прават прелаз или Х ќе ја извадат трето нема.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
bordo ke go mestat li 2/1 ja gleda li nekoj ?
Колку шо погледав малце играа подобро бордо, незнам како им дале гол, шо кажав за Селтик исто и овие или ќе ја вртат или Х ќе ја извадат, мали се шансите да изгубат.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
218
Поени од реакции
23
planiram da pustam
metalurg- vardar 2
young boys gg
napoli 2
vojvodina 2
milan 1
arsenal 2
sto mislite ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom