Депилација

Член од
18 март 2014
Мислења
7
Поени од реакции
0
сакам да го депилирам стомакот и градите, што би ми препорачале ?
Се мислам со крема за депилирање на Veet, колку дена ке немам влакна и можна е иритација или слично ?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
сакам да го депилирам стомакот и градите, што би ми препорачале ?
Се мислам со крема за депилирање на Veet, колку дена ке немам влакна и можна е иритација или слично ?
Крема ти е исто како брич само шо повеќе ќе се рашлакаш. Брзо растат и со крема влакната една недела максимум, така да најдобро оди си на козметичар и нека те издепилира со восок, месец дена нема влакно да ти порасни.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
@blue ladybug како си задоволна од шеќерната депилација? Во кој салон ја правеше, цена, искуство да споделиш, би ти била многу благодарна.:)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
@blue ladybug како си задоволна од шеќерната депилација? Во кој салон ја правеше, цена, искуство да споделиш, би ти била многу благодарна.:)
Generalno zadovolna sum. Nema zesko, bolkata e ista, moze malku poveke da bole, ama valjda toj vpecatok go imav oti nemase zesko. Do dusha jas nemam ni nesto mnogu vlakna, depilarav samo do kolenata noze i preponi. Cenata e dupla od kolku so topol vosok, mene mi zemaa 600. Salonot ne znam kako se vikase, nov e otvoren pred mesec dva, devojkata koja me depilirase e prijatelka na moja prijatelka, pa bev po preporaka.
Muabetot e deka so ovaa depilacija ne izleguvaat podkozni, pa planiram da prodolzam da ja koristam. Ke vidime dali ke bide taka. Ako te interesira uste nesto, prasaj. :)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Generalno zadovolna sum. Nema zesko, bolkata e ista, moze malku poveke da bole, ama valjda toj vpecatok go imav oti nemase zesko. Do dusha jas nemam ni nesto mnogu vlakna, depilarav samo do kolenata noze i preponi. Cenata e dupla od kolku so topol vosok, mene mi zemaa 600. Salonot ne znam kako se vikase, nov e otvoren pred mesec dva, devojkata koja me depilirase e prijatelka na moja prijatelka, pa bev po preporaka.
Muabetot e deka so ovaa depilacija ne izleguvaat podkozni, pa planiram da prodolzam da ja koristam. Ke vidime dali ke bide taka. Ako te interesira uste nesto, prasaj. :)
Мене ме интересира зашто викаат дека нема да ти растат подкожни? И сакам да знам дали е вистина чим знаеш со сигурност :D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Мене ме интересира зашто викаат дека нема да ти растат подкожни? И сакам да знам дали е вистина чим знаеш со сигурност :D
Не знам со сигурност. Ако се докаже теоријата на немање подкожни со шеќернава, ќе пишам. Дајте ми време од неколку месеци до година. :P
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Да прашам се депилирам на гради и имам црвени бубулици се мачкам ми рекоа со хидроциклин пак не помага 2 дена и се смалува но споро многу има некој со ваков проблем ? :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Да прашам се депилирам на гради и имам црвени бубулици се мачкам ми рекоа со хидроциклин пак не помага 2 дена и се смалува но споро многу има некој со ваков проблем ? :D
Решение за твојот проблем: Не се депилирај.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Решение за твојот проблем: Не се депилирај.
Ќе одговореше исто доколку прашањето беше поставено од девојка?
Нека се депилира. Влакна! Ew! Гадно!

#fuckthenature
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Едно прашање за машкиот дел од кајганџиите,
дали и како ги отстранувате влакната на стомакот, градите, грбот. Јас изминативе 2 лета по 2 пати ги отстранував со депилација, но може да се каже дека страшно боли, посебно првиот пат кога влакната се подолги. Сега нешто прочитав на интернет дека уствари не треба, не е препорачливо да се подолги од четвртина инч пред депилирање (0.63 cm), па прво се скратуваат со trimmer (машинка за шишање), а потоа со восок се отстрануваат поефективно и побезболно. Дали некој од вас го практикува тоа пред депилирање или сепак мислите дека некој начин на отстранување на влакната е поисплатлив, се мисли да не боли премногу, а сепак да има задоволителни резултати колку толку....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom