НБА Сезона 2013/2014

Кој ќе биде шампион во сезоната 2013/14?

  • Бостон Селтикс

    Гласови: 2 2,5%
  • Њујорк Никс

    Гласови: 2 2,5%
  • Чикаго Булс

    Гласови: 17 21,5%
  • Мајами Хит

    Гласови: 17 21,5%
  • Сан Антонио Спарс

    Гласови: 9 11,4%
  • Индијана Пејсерс

    Гласови: 1 1,3%
  • Хјустон Рокетс

    Гласови: 1 1,3%
  • Оклахома Сити Тандер

    Гласови: 8 10,1%
  • Денвер Нагетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Лос Анџелес Клиперс

    Гласови: 5 6,3%
  • Лос Анџелес Лејкерс

    Гласови: 6 7,6%
  • Голденс Стејт Вориорс

    Гласови: 0 0,0%
  • Бруклин Нетс

    Гласови: 2 2,5%
  • Атланта Хоукс / Перо Антиќ

    Гласови: 6 7,6%
  • Мемфис Гризлис

    Гласови: 1 1,3%

  • Вкупно гласачи
    79
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
лол утакмицава[DOUBLEPOST=1398386594][/DOUBLEPOST]
Ахам, а Нетс па едно искуство, се утепаа од играње заедно еве веќе 6та сезона им е оваа можат да сврзуваат пасови и со врзани очи. Пирс една ѕвер друга дупка. Така ќе биде со сите играчи цела серија. Малце да се уозибилат и мотивираат играчиве Торонто тепа.[DOUBLEPOST=1398386638][/DOUBLEPOST]А инаку (y) за мини логоава баш фенси ти изгледаат предвидувањава ради нив :D

Искуство на имињата нивни знам дека се сега тазе заедно !!
Малце и Бруклин да се уозбили 4-1 ќе биде :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Искуство на имињата нивни знам дека се сега тазе заедно !!
Малце и Бруклин да се уозбили 4-1 ќе биде :)
Јасно дека имињата имаат искуство ама тоа за е индивидуално искуство. Не играат ДеРозан против Пол туку Нетс против Репторс. 4-1 не ми се верува да биде :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Јасно дека имињата имаат искуство ама тоа за е индивидуално искуство. Не играат ДеРозан против Пол туку Нетс против Репторс. 4-1 не ми се верува да биде :)

Нема да биде пошто Бруклин не е уозбилен, не е цела сезона....
Кој ќе се уозбилат... 4-0 против Мајами у сезонски утакмици... Ме сваќаш нели?!
 
G

garthok

Гостин
Ќе ги урамам заедно со патиките од сезона 2006 (уште ги играм за баскет). :D
аман бе мене патики година ако ми издржат ќе бидам пресреќен, лоши се подлогите во скопје се уништуваат брзо од асфалтон никаков
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Интересен испаднаа плејофов... Многу гостински победи и тесни натпревари мерак за гледање.Уште да имавме некоја телевизија да пренесува почесто ке беше топ.Според мене многу малку повредени играчи има и за тоа е толку тесно што ми прави кејф.Штета Џеферсон што се повреди не е подвижен доволно инаку и Мајами немаше да им биде толку лесно ако може така да се каже со оглед на тоа какви се другиве дуели,исто и Богут за кај Голден Стејт со него ке беа рамноправни со Клиперси.Само на Индијана ги изгледав сите три утакмици и според мене единствен начин да ги поминат Атланта е не го играат Хиберт и тие минути да му ги дадат на Коупленд.Нема функција против ваква игра на Атланта а Коупланд ке направи простор и речиси идентичен играч е како Скот од Атланта кој добива минутажа исто и Може да го чува Антич и Скола да влезе во прва петорка,а доколку поминат Хиберт ке биде одморен и спремен за следна фаза каде ите како ке им треба прав центар најверојатно против Вашингтон па и Булс некако ако се протнат исто така.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Интересен испаднаа плејофов... Многу гостински победи и тесни натпревари мерак за гледање.Уште да имавме некоја телевизија да пренесува почесто ке беше топ.Според мене многу малку повредени играчи има и за тоа е толку тесно што ми прави кејф.Штета Џеферсон што се повреди не е подвижен доволно инаку и Мајами немаше да им биде толку лесно ако може така да се каже со оглед на тоа какви се другиве дуели,исто и Богут за кај Голден Стејт со него ке беа рамноправни со Клиперси.Само на Индијана ги изгледав сите три утакмици и според мене единствен начин да ги поминат Атланта е не го играат Хиберт и тие минути да му ги дадат на Коупленд.Нема функција против ваква игра на Атланта а Коупланд ке направи простор и речиси идентичен играч е како Скот од Атланта кој добива минутажа исто и Може да го чува Антич и Скола да влезе во прва петорка,а доколку поминат Хиберт ке биде одморен и спремен за следна фаза каде ите како ке им треба прав центар најверојатно против Вашингтон па и Булс некако ако се протнат исто така.
Штета е стварно за Џеферсон, многу проблеми на Мајами ќе му направеа Шарлот (дури и вака не беа убедливи дома). Среќлии испаднаа Леброн и компанија. Нема теорија да го задржат Џеферсон ако е здрав секој натпревар ќе имаше 35/15 учинок.
 
Член од
25 април 2014
Мислења
1
Поени од реакции
2
НЕКОЈ АКО ЗНАЕ НЕКА МИ КАЖЕ ДАЛИ DERRICK ROSE ЌЕ СЕ ВРАТИ ОВАА ГОДИНА ИЛИ ПОНАТАКА..
 
D

Dynamo

Гостин
Нема Среќа..таман се врати,пак се повреди.Се надевам дека ќе се врати наскоро :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе овие од Спортклуб планираат некој пренос да имаат или секоја вечер ќе треба Телекабел да ги пцујам?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom