Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Бидејќи ФК Работнички можно е да освои двојна круна ми текна да ги прашам дечкиве од Скопје што се на форум што се случува со Легија V Скопје стварно беа добра група одеа секаде вадеа страшно добри пароли убедливо најдобри извадени во Македонија според мене.Ако некој може нека одговори иако знам дека веќе долг период не навиват баш ме занима што се случи со момците.
ај баш да видам што пароли биле тоа ?
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Бидејќи ФК Работнички можно е да освои двојна круна ми текна да ги прашам дечкиве од Скопје што се на форум што се случува со Легија V Скопје стварно беа добра група одеа секаде вадеа страшно добри пароли убедливо најдобри извадени во Македонија според мене.Ако некој може нека одговори иако знам дека веќе долг период не навиват баш ме занима што се случи со момците.
Не постои Легија веќе. Од тие што идеа со Легија,да бидам реален не беа многу околу 20 души,никој веќе не ни оди и како обичен гледач.можеби 2-3ца само.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Дел од бојсите одеа под името Легија.
Пред неколку години дечки од Комити им го дрпнаа транспарентот и после преку врски си го вратија назад и тогаш мислам последен пат ги видов на трибина. На истиот начин и на Фаланга им беше одземен на Градски
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Дел од бојсите одеа под името Легија.
Пред неколку години дечки од Комити им го дрпнаа транспарентот и после преку врски си го вратија назад и тогаш мислам последен пат ги видов на трибина. На истиот начин и на Фаланга им беше одземен на Градски
Не беше Легија знамето туку Работнички, а и тие од кои беше одземено мислам дека во тој момент не се преставуваа како Легија...

И не беше баш на ист начин одземен, на Работнички им беше земен без никаква реакција од нив иако гледаа што се случува :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Знамето ако не се лажам падна на Романтичари а не на Легија двете групи колку знам немат допирни точки и исто така Легија немаа врска ни со Бојси кога навиваа на ФК Работнички иако скоро еден пријател ми кажа дека наводно дел од тогашната Легија сега се со Кобра против командантот како и да е една многу добра група немаше бројка али одеше секаде беа и во Турново 2 пати.Фала на дечките што одговоривте :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Знамето ако не се лажам падна на Романтичари а не на Легија двете групи колку знам немат допирни точки и исто така Легија немаа врска ни со Бојси кога навиваа на ФК Работнички иако скоро еден пријател ми кажа дека наводно дел од тогашната Легија сега се со Кобра против командантот како и да е една многу добра група немаше бројка али одеше секаде беа и во Турново 2 пати.Фала на дечките што одговоривте :)
Да, ЦПБ од Кисела Вода беа дел од Легија, сега се дел од групата на Кобра.
 

bootboy

Skopje Bootboys!!!
Член од
29 декември 2008
Мислења
624
Поени од реакции
346
Прво беа Романтичари, па после Legia V, истите луѓе, само што си сменија трибина и од југ отидоа на исток да навиваат. Откако им ги ставија Балисти на исток на Работнички - Шкендија, престанаа да навиваат во знак на револт према управата и од тогаш не се појавија на стадион, а и Трифун си отиде од Работнички, па со тоа им секнаа и финансиите.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
ај баш да видам што пароли биле тоа ?
Ти си проблем што сакам да го имам
Ти си дрога што сакам да ја примам
Ти си тајна што смртно ме занима
Ти си грев што на душа го зимам
:D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не се зејбавајте, најстариот у групата на Кобра има 19 години, не е возможно истите од Легија да се дечиштата на Кобра. Јас мислам дека Лордовите беа членови на Легија, и неколку души од Центар, ама постарите
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Не се зејбавајте, најстариот у групата на Кобра има 19 години, не е возможно истите од Легија да се дечиштата на Кобра. Јас мислам дека Лордовите беа членови на Легија, и неколку души од Центар, ама постарите
Ги познавам лично, тие што беа дел од Легија, а сега се од групата на Кобра (сите се од ЦПБ К.Вода) имаат меѓу 19 и 25 години. Постарите се вработени моментално, па не знам колку се присутни на утакмиците. Лани одеа цело време, а сега изгледа само помалите присуствуваат на мечевите, а овие кога можат тогаш.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Прво беа Романтичари, па после Legia V, истите луѓе, само што си сменија трибина и од југ отидоа на исток да навиваат. Откако им ги ставија Балисти на исток на Работнички - Шкендија, престанаа да навиваат во знак на револт према управата и од тогаш не се појавија на стадион, а и Трифун си отиде од Работнички, па со тоа им секнаа и финансиите.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Прво беа Романтичари, па после Legia V, истите луѓе, само што си сменија трибина и од југ отидоа на исток да навиваат. Откако им ги ставија Балисти на исток на Работнички - Шкендија, престанаа да навиваат во знак на револт према управата и од тогаш не се појавија на стадион, а и Трифун си отиде од Работнички, па со тоа им секнаа и финансиите.
Легија се појавија после Трифун, понавиваа неколку утакмици (против нас ја имаа извадено кореографијата наопачки по грешка :D) и потоа ги снема.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Легија се појавија после Трифун, понавиваа неколку утакмици (против нас ја имаа извадено кореографијата наопачки по грешка :D) и потоа ги снема.
Наводно намерно на извадиле обратно во знак на бојкот кон управата, на причината не се сеќавам. У секој случај, не би правел кореографија за да ја извадам обратно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom