Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.098
Поени од реакции
81.049
Тоа КАКО СИ ЈА НАРЕДИЛ е најдолното, најниското оправдување.
„Мене не ме истепале, ако сакате вие умрете, око не ми трепнува.“ , тоа е преводот.
Па никаде не може баш сите да ги истепаш по еднаш, за да се свестат. Но, здрави луѓе ќе сфатат некои работи побрзо од другите... а и не треба супер-памет за ова. Ај што не разбираат, ама што ги тераат другиве надолу исто? А ако малку, мааалку почнеш реално да гледаш, одма си фашист. НЕ ДАЈ БОЖЕ да си ја почитуваш државата..
Штета, што да кажам, стварно штета.
Тој што го споменав. Smart Ass.
Тој кога почнаа тепачките истово го тврдеше.
Нешто во стилот - ја си неам проблеми, им идам по нивни кафичи, а другите мислете му ја.
И коа кажа како тоа он си немал проблеми, се изнасмејав при сиот гнев. Имено, фраерот што си немал проблеми, си носел под мишка увек, еден Албанец и коа го сретнала некоја "ловечка" дружина, кај Бит-пазар да го тепа, он одма им објаснил дека не бил он каур и дека со каурите немал ништо, пошто нели атеист бил.:pos: Али овие вероватно не биле нешто многу восхитени од напредните размисли на нашиот јунак, па ипак останале на своето да го претепаат. После тоа им влегол у дискусија Албанецот кој бил со него и некако ги убедил да го остаат на мира.


ете баш така, кој како си ја наредил :tapp:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
П0што сум гледал многу многу филмови
Богами, јас што се сметам за филмоман не се имам изнагледано волку филмови колку тебе.

Пола од овде сте за на психијатар.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
Кај се младите во сета таа приказна? Некој претставник на младите македонци, на некои организации , на албанските? Овие се млади луѓе бре!!!
Треба и македонците и албанците млади да почнат они да градат соживот, да се договорат еднаш веќе да не страдаат невини луѓе.. Овие возрасните и така веќе ја зае‘‘‘аа цела работа
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
налетав на ова на фејсбук, незнам колку е меродавно, и незнам дали некој го ставил на темава, не ги читав минатите страни...



http://www.facebook.com/donacii

како што пишав, незнам колку е доверливо...
Истово јас го постирав неколку страни поназад, нема потреба по втор пат да го постираш им смета и им боде очи на некои членови
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.098
Поени од реакции
81.049
Добро, а што има везе тоа како биле убиени со парите?? т.е со тоа што јас сакам да го кажам?
Па нашава општина на скроз невини жртви, деца, сеуште не им додели парична помош, а Руфи им даде на напаѓачи.
Зашто? Затоа што каурот мора да умре.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Кај се младите во сета таа приказна? Некој претставник на младите македонци, на некои организации , на албанските? Овие се млади луѓе бре!!!
Треба и македонците и албанците млади да почнат они да градат соживот, да се договорат еднаш веќе да не страдаат невини луѓе.. Овие возрасните и така веќе ја зае‘‘‘аа цела работа
Не им е наредено од Сорос да се изјаснуваат за такви работи
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Богами, јас што се сметам за филмоман не се имам изнагледано волку филмови колку тебе.

Пола од овде сте за на психијатар.
Пошто гледал многу крими серии сега одма ќе го реши случајот... Јас пошто сум гледал мнооогу филмови со авиони, летање, пилоти можам да замислам кој добар пилот ке бидам :sneaky:
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
90
Поени од реакции
65
Знаете зошто има војни на секои 10, 20, 30 години? А не секоја година?

Затоа што треба ВРЕМЕ да пораснат некои нови пилци кои немаат врска со живот и кои трчаат секогаш кога некој ќе повика ОСВЕТА. Има такви хулигани и кај Македонците и кај Албанците.

Еве сега има нова генерација дегенерици кои цицале за време на војната 2001 и сега БАШ ОНИ ќе се тепале против Македонците или против Албанците за да ги израмнеле сметките од пред 10 години.

А 99% од нив ќе се помочаат во престрелка.
 
Член од
15 април 2012
Мислења
24
Поени од реакции
22
Не им е наредено од Сорос да се изјаснуваат за такви работи
за жал.....
е сега не треба никој веќе да ни нареди, а не само по форуми и на фејсбук да пишуваме...
треба да излеземе веќе и да ги решиме тие проблеми, утре другиден може некој од нас да биде убиен......
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Пошто гледал многу крими серии сега одма ќе го реши случајот... Јас пошто сум гледал мнооогу филмови со авиони, летање, пилоти можам да замислам кој добар пилот ке бидам :sneaky:
Да не се фалам,ама во компјутер ги имам цели серија од ЦСИ,да ги прегледам уште еднаш сите,ќе му го земам местото на Хорацио без проблем:sneaky:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
- пак да повторам, треба да се прогласи ден на жалост
Нашите сограѓани не се загинати во саобраќајна несреќа, или не се
удавиле во Калиманци, или не паднале по карпине на Матка,
во такви несреќни случаи кои ги има и не треба тоа.
Во нив е пукано.Крвнички.Идиотски.Подмукло.Пукано е да се убијат.
Пукајќи во нив,тие пукале во мене,пукале во вас и во сите Македонци.
Тие пукале врз: Гоце,Даме,Јане,Кузман,Рацин,Ченто,Панко,Мирче,Страшо.
ТИЕ ПУКАЛЕ ВРЗ МАКЕДОНИЈА
затоа мора да се најдат и казнат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom