Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.053
Поени од реакции
34.745
Мицковски самиот рече дека според нивни анкети Левица и ЗНАМ ќе имаат 10-12 пратеници. Е сега кој од нив колку пратеници би имал он не кажа, се е проекција на членови/симпатизери.
Членови на форумов ме убедуваа дека Левица, сами, ќе имале 10-12. Сега од телефон не можам да пребарувам, ама утре ветувам дека ќе ги најдам.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.531
Поени од реакции
3.609
Неможам да му се ситам на велешанецот пошто вториот круг ќе биде масакар со шипосите за Стево. Ах бееее Ванковска ли бе да ти ебам мртвиот велешанец.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
176
Поени од реакции
389
Баба билјана не мрда над 4.5% никако.А скоро 2/3 од гласови обработени.Нека им е со среќа на левица на парламентарни :свиркам:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.364
Поени од реакции
5.111
имало 90+ илијади што гласале за СДСМ? те за Стево?

не е веројатно тоа
ние сме помеѓу најглупите нации во Европа, според ај кју, ама до толку не ваљда
Не туку влашката заедница е втора по бројност во Македонија а албанската трета.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.812
Поени од реакции
4.240
Јас кажав дека ЗНАМ ќе има повеќе гласови од Левица, се виде уште кога почнаа да привлекуваат луѓе бар со некаква поддршка во јавноста.
Пораката на Левица одеше во корист на бугарскиот наратив и многу гласачи ги изгуби.
Туку мене ме интересира колку гласови добија Демократи? :LOL:
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
658
Поени од реакции
2.276
Членови на форумов ме убедуваа дека Левица, сами, ќе имале 10-12. Сега од телефон не можам да пребарувам, ама утре ветувам дека ќе ги најдам.
јас бев еден од нив . Прогноза беше прво 15,реални сега се 10 максимално после скандалите .
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
66
Поени од реакции
50
Значи Максим ако иде(а мислам ке иде) со сдс после парламентарните сдс пак ке си е на власт..бравос за нас -.-
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.513
Поени од реакции
20.604
Стевчо Јакимовски на ниво на Македонија не може да освои 6000 гласови но станал градоначалник на општина Карпош без гласовите од ДПМНЕ дека многу го сакале жителите на општина Карпош. И што е најтрагично комуњара му собраа 10.000 гласови за кандидатура за да може да разбива гласови од Гордана Давкова ама на терен разби само гласови од СДСШ.
Нека иде сега на подкаст у Инфомакс нека избрши во живо харикири.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.364
Поени од реакции
5.111
Што мислите? Гласовите на Максо каде ќе се претурат?
Кај Давкова бидејки Бранко стои зад таа партија а како возврат ќе влезе во влада со ДПНЕ за да има минимум 61 пратеник.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.612
Поени од реакции
21.510
Членови на форумов ме убедуваа дека Левица, сами, ќе имале 10-12. Сега од телефон не можам да пребарувам, ама утре ветувам дека ќе ги најдам.
Знам, имаше такви тврдења.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom