Фан клуб: РК Пелистер

Член од
19 јануари 2024
Мислења
172
Поени од реакции
653
Абе ни ја пуштија и овие како Кавадарчани... Срам за спортот.
Реално неаме екипа за да се надигруваме во плејоф со првите 3 екипи.
Незаслужено прво место на табелата. Не ја прифаќаме титулата.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
167
Поени од реакции
181
Прво добро е шо си активен на форумов и да читкаш и да учиш.На толку зицери промашени ,технички грешки и неколку грешки од клупата нормално да следуват пораз поготово од Пелистер кој имат ростер две екипи да напрајт.

Дошле битолчани да си навиваат ,си купиле карти и шо....секоја чест...шо требаше да им речат ајт на спортскион со картите и од таму ке гледаjте на ...
Охрид се борит за прво место ,го имат најдобриот голман во лигата а имат најмногу голови примено....НЕШТО НЕЛОГИЧНО,НЕСВАТЛИВО
Двајца пикери имаме непотребни,лево крило,и уште 2,3 на клупата ,со парите ке ги донесам Дамгард и Ласе Андершон.

судиите немаа тешка задача меѓутоа не се дораснати да водат вакви утакмици ,да беше тесен резултатот гарант ке имаше прекин....неколку пати добиваме ефтини топки,а од друга страна фитиљот кораци....ама на ваков резултат ова можат да го запраметат тие кои биле само на прва линија во .....
уште еднаш честитки за гостите
Најпрво да се заблагодарам за постот кој беше без навредливи зборови и пцовки за разлика од оние кои не беа повикани..Во најголем дел се согласувам и прашувам дали има фан страна Охрид како клуб кој претендира за Европа .
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
664
Поени од реакции
2.747
Конечно се изигра шампионски под притисок и поразот во Скопје бил само лош ден џабе се притресвав пред утакмица ладна пот 3 пати ми помина .Се виде желба,жар но и тактита спремена. Разликата се напрај од ко излезе Борзаш и влезе близнакот во одбрана,до тогаш не бушеа од негова страна 6 од 8 гола одеа по та страна. Штета за Борзаш шо е толку не костантен и сам изјави дека и во Норвешка го имал истиот проблем. Како и да е ќе ни треба расположен во продолжение и наредна сезона .
Близнаците ни под разно не смеат да се пуштат од клубот. Мора да се работи со нив и да му се дај минутажа тие се срцето на екипата заедно со фитиљот. Исто и емко мора да добие шанса.
Втора работа беше влеугвањето на хабиби во второ на чисто ги откажа. Се на се сите имат преодна оценка, освен Манасков се шо можеше промаши. Кузмановски шо да се кажи … господин ,како му легна Пелистер ко џандар на гола деветка :icon_mrgr: .
Одлична атмосфера во сала ,ова шо се прај последните 3-4 години не е нормално ко од шала се берат 500+ луѓе за на гостување.Па Битола има помалце жители од една населба скопска населба. Очекувам кулминацијата да биди во купО. Секоја пофалба и за охриѓани драго ми е шо се вложва во спортот, Охрид заслужва јак спорт.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.632
Поени од реакции
2.784
BoooooooooOOOOOOOOoooooooOOOOooo:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::pijani::pijani::pijani:
Kolku sme izgoreni za rakomet staro mlado se bese vo Ohrid!!! NIE SME BUDALI NE VIKAT CKEMBARI TOLKU ! ! !
Pa posle tolku dupenje kako da ne ste izgoreni :) pregorevte nek si ebe :)
Sala na strana ubava idila ziveete se vrativte vo minatoto
 
Член од
25 август 2019
Мислења
299
Поени од реакции
408
Pa posle tolku dupenje kako da ne ste izgoreni :) pregorevte nek si ebe :)
Sala na strana ubava idila ziveete se vrativte vo minatoto
Samo nemoj da se nerviras prodolzi da ne pratis tuka na forumot i davaj poddrska za PELISTER !

p.s. Sala nastrana pogolem sram od vas vo drzava nema ebave to MIRAVCI cel zivot so ke patite za to!!!!!!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.632
Поени од реакции
2.784
Samo nemoj da se nerviras prodolzi da ne pratis tuka na forumot i davaj poddrska za PELISTER !

p.s. Sala nastrana pogolem sram od vas vo drzava nema ebave to MIRAVCI cel zivot so ke patite za to!!!!!!!
Ne ti e lesno ocigledno.. kaj te dupat tamo u bt kutar ti I MIRAVCI te dupese..
Nema so poise so tebe edna zaebancija neznaes da prifatis.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
112
Поени од реакции
442
Напишав пред 1 недела, вака треба одиш во гости битен натпревар, зад тебе Битолска армија 600+, изгазиги и вратисе сите среќни и весели. За вчера можам слободно да кажам чиста 10 ка, од игра до навивање. Изгледа дождот, и снегот на Ѓавато ни беа бериќет.
ОДИМЕ ЈАКО И БЕЗ ПАРДОН, САМО БИТОЛСКИ БОН ТОН!!!
БРАВО БРАЌА ДА ЖИВЕЕ НЕЗАВИСНА БИТОЛА
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
701
Поени од реакции
917
Screenshot_2024-04-23-14-34-36-098_com.android.chrome-edit.jpg Screenshot_2024-04-23-14-35-03-150_com.android.chrome-edit.jpg ova e za tie so kazvat deka "mora" da mu se dava sansa na mk "nadezni" igraci , a i nekni komentatorot so ohrid to go spomna kako deka eden klub ne e klub ako ne vadi igraci i ne mu pomozval na repkata. Pred to da go kazi spomna i deka moralo da ima podobri rezultati vo evropa , deka mk prvenstvoto ne bilo merodavno za jacinata iako bilo izednaceno . E sega ako znaj nekoj da kazi kako so skapi stranci nema rezultati vo evropa , i kako ocekuvat deka so mk " nadezni " to ke se napraj za da ima rezultati vo evropa i da se vadat igraci . Za prvpat go spomnuvam vardar vo eden moj post , oti ne me interesira so prat drugite , sekoj vo svojot dvor treba , ama kako togas ne gi interesirase da se vadat igraci tuku gi interesiraja pobedite ( za komentatorite e nameneto )
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
664
Поени од реакции
2.747
Прегледај го приврзокот 414096Прегледај го приврзокот 414097 ova e za tie so kazvat deka "mora" da mu se dava sansa na mk "nadezni" igraci , a i nekni komentatorot so ohrid to go spomna kako deka eden klub ne e klub ako ne vadi igraci i ne mu pomozval na repkata. Pred to da go kazi spomna i deka moralo da ima podobri rezultati vo evropa , deka mk prvenstvoto ne bilo merodavno za jacinata iako bilo izednaceno . E sega ako znaj nekoj da kazi kako so skapi stranci nema rezultati vo evropa , i kako ocekuvat deka so mk " nadezni " to ke se napraj za da ima rezultati vo evropa i da se vadat igraci . Za prvpat go spomnuvam vardar vo eden moj post , oti ne me interesira so prat drugite , sekoj vo svojot dvor treba , ama kako togas ne gi interesirase da se vadat igraci tuku gi interesiraja pobedite ( za komentatorite e nameneto )
Ја гледав снимката имам обичај на рает да пуштам на yt,то беше дно дна на едно телевизиско коментирање никаков професионализам па од добри дол да бевме немаше толку со презир да се коментира. Прво полувреме ги отече со весели математики нормално како би било најдобро за вардар да биди прв,јас разбирам секој си навива за својот клуб, но ова е јавен сервис и мора професионализмот да е на прво место. И најакото беше ко се скрши резултатот и се знаеше дека Пелистер ќе победи почна да ја девалвира победата и цело работење на клубот па почна со басни како ова е се интересно има ривалитет измеѓу екипите но сепак јачината се гледала во еврокуповите,потоа кажваше за како странци биле полни клубовите и мк ракометот немал бенефит итн… се на се ниско ниво на професионализам…да му се згади на чоек, послем се чудат оти се скандира независна Битола… посебно ми се нејасни луѓето надвор од Скопје шо се чудат на скандирањата.
 
Последно уредено:
Член од
19 јануари 2024
Мислења
172
Поени од реакции
653
Со еден потег можи да се реши та појава кај МРТ.
Доволно е клубот да свика прес или преку соопштение да се обрари до јавноста дека поради пристрасност во вршењето на нивната должност, ние како клуб ја прекинуваме соработката со нив за наредна сезона и не дозволваме поќе да има пренос од Битола на првиот и вториот тим.
Поголем срам за нив како новинари од то неможи да има... Па ако не се промени тој курс и во блиска иднина нема да има соработка.
Ова го имаше Партизан напраено на времето колку шо памтам една сезона во фудбалот, имаја конфликт со РТС.

Посекако во денешно време сите натпревари ги имаш на youtube а европските на Арена Спорт.

Ама немат храброст за таков потег овие.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.974
Поени од реакции
7.509
Со еден потег можи да се реши та појава кај МРТ.
Доволно е клубот да свика прес или преку соопштение да се обрари до јавноста дека поради пристрасност во вршењето на нивната должност, ние како клуб ја прекинуваме соработката со нив за наредна сезона и не дозволваме поќе да има пренос од Битола на првиот и вториот тим.
Поголем срам за нив како новинари од то неможи да има... Па ако не се промени тој курс и во блиска иднина нема да има соработка.
Ова го имаше Партизан напраено на времето колку шо памтам една сезона во фудбалот, имаја конфликт со РТС.

Посекако во денешно време сите натпревари ги имаш на youtube а европските на Арена Спорт.

Ама немат храброст за таков потег овие.
Se mislam nema potreba od takvi raboti I taka ne nekjat uste to fali vaka se ds tepame I neka mu kisni do vgodina edino so mozi nasite youtube profilot poveke da go krenat da ima najavi ,videa analizi trista cuda sega ima pa I podcast so gosti od klubot sam Crevoto so Zoki se mozat da naprat sto pati e zborano bilo sto za marketing a ovie so od "metropolata" nema so da se zamarame neka go zemat I kupot pa koj gi eba !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
664
Поени од реакции
2.747
Со еден потег можи да се реши та појава кај МРТ.
Доволно е клубот да свика прес или преку соопштение да се обрари до јавноста дека поради пристрасност во вршењето на нивната должност, ние како клуб ја прекинуваме соработката со нив за наредна сезона и не дозволваме поќе да има пренос од Битола на првиот и вториот тим.
Поголем срам за нив како новинари од то неможи да има... Па ако не се промени тој курс и во блиска иднина нема да има соработка.
Ова го имаше Партизан напраено на времето колку шо памтам една сезона во фудбалот, имаја конфликт со РТС.

Посекако во денешно време сите натпревари ги имаш на youtube а европските на Арена Спорт.

Ама немат храброст за таков потег овие.
Se mislam nema potreba od takvi raboti I taka ne nekjat uste to fali vaka se ds tepame I neka mu kisni do vgodina edino so mozi nasite youtube profilot poveke da go krenat da ima najavi ,videa analizi trista cuda sega ima pa I podcast so gosti od klubot sam Crevoto so Zoki se mozat da naprat sto pati e zborano bilo sto za marketing a ovie so od "metropolata" nema so da se zamarame neka go zemat I kupot pa koj gi eba !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Точно никако не ни одговара радикализам,ќе ја свртат одма во нивна полза. Нека потрај некоја година Пелистер првак , ќе си легнат сами на брашното. Иначе прав си за подкаст би бил гледан од цела држава. Во врска со маркетингот се надевам конечно ова лето ќе се отвори фан шоп нека биди заедничка соработка измеѓу фк,рк,кк како општински клубој можи и Чкембари со изработка на нови дизајни на мајци шалој итн. наменети за широка дистрибуција од 7 до 77 години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom