Драга Кајгана (виртуелен дневник)

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.867
Поени од реакции
11.111
Или одбанирајте го па да дискутира ко нормален член или банирајте го засекогаш. Никој не добива од целиот инат, нотификации на секои 2 минути идат, претерано е. Да бидам јасен: немам ништо против Костичот, кул лик изгледа.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
483
Поени од реакции
854
Draga Kajgana ovaa nedela bese premnogu burna
1. Bev kaj Mr Dr Ac. Glavniot za psihologija Navi Salzburg da se vidime mi e poznanik od prvite moi denovi mi rece:
Decata sto imaat majka vlijatelna ili ovie od Feminizam decata sekogas ke nemaat spontana vrska so nieden partner posto ke go imaat basic instinct od detstvoto ....
2 imam klient Turcin kick bokser sampion na Salzburg nekolku godini mi vika izlezi da ti go skrsam vratot sakam da odam zatvor ziveam vo depresija mrazam karatisti..... vikam kolega nemozam da izlezam na rabota sum ne se zanimavam so kick bokseri znam deka si pojak vikav policija dojde gazdata mu dade verbot i slicni sranja........ ovaa vecer se naogame na korsokak vo stari grad ispadnav na pivo.... jas so mojot brat nimfoman 1000 zeni za 6 godini i eden ispufan od Radovis.....i Turcinot mi vika....Du nicht versteest spas..... ne casti nad 30 piva...... i ni kaza za slednata nedela dojava od liga 2. TURKEY ke ja pastiram vo temata kladilnica... On gi roka dojavite po Avstrija....⁰ za tie sto ste uste vo nekoe Selo Rusinovo, Mislesevo ili Stajkovci .... nemojte da taguvate za Evropa moze i e bolje dolu.....
 

Поздрав_од_Бугарија

Питат ли ме деj зората...
Член од
9 јануари 2022
Мислења
142
Поени од реакции
131
ДК,

Изгледа дека денес btv е на македонска волна, освен во комедиската серија 'Сончев брег', денес на попладнево ќе нè запознаат со жителите на Вевчани и нивната 'република'. :D

 
Член од
21 март 2014
Мислења
514
Поени од реакции
375
ДК,

Во 2014-та сум се регистрирал на ден после мојот роденден, и така во февруари планирав да ти напишам на тој ден благодарница за десетгодишнина, ама ете испадна после месец дена да ми текне.

Една деценија (и месец дена) сум член на форумот, повеќе читав одошто пишував, без разлика драго ми е што има најразлични теми на кои сите вие придонесувате, а многу од вас имат дадено (и лични) совети и искуства кои ми го проширија погледот, Ви благодарам!

Да живее Кајгана!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Дете кое се родило на моето зачленување на форумов сега е полнолетно , кога поминаа 18 години членство :anco: поневеројатно е шо неам отворено ниту еден дупли јузер за сето ова време .. и така ќе остане до крајот :toe:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
2.380
Драга се чудам како Костич отвара толку многу профили, кога неможеш со истата емаил адреса да отвориш втор профил, а исто така за да имаш емаил адреса ти треба мобилен телефон, неможеш од еден мобилен број да отвараш и потврдуваш повеќе емаилови. 1713704727612.png
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.788
Поени од реакции
24.594
Му викам на маж ми: оваа сестра ти цел стан го офарба розов.
"Зет ми слуша инструкции и прави како му е кажано. Така е кога слушаш жени!" - гледа во плавиот ѕид.

Плавиот ѕид...
Каква боја сакав и каква испадна. Messenger_creation_55baca94-1fd8-4438-ab4b-7eacd5c0d8ec.jpeg

Сега ми текна дека сакам телевизорот да биде на друг ѕид. Направив тотална премештајка на мебелот, еве го монтира и ме мрази.

Останете така, ќе продолжам да ви дадам совети како да станете бездомни.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.261
Поени од реакции
18.078
Постојат и такви, мажи не се откажувајте ...

Уште зелник да меси и ајвар да прави :love:

1713796146482.png
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.867
Поени од реакции
11.111
Ќе стават нови заби и ајдее, на сите слики оклештени од 6 до 6.
Еве проверете и вие, за некој шо знаете дека има нови заби. Отвори му инстаграм и пушти стари слики, на сите со затворена уста, неутрална фаца. Најди ја сликата со новите заби и скролај до денешна дата, сите слики со новите пвц бели заби. На слика со друштво-насмеан, сите озбилно он ќефен, на слика со животно-насмеан, на погреб-насмеан. Па као само позитива дечки, смејте се, смеењето е здравје.
Нешто слично е и со дебелите жени од кога ќе ослабнат. Па одма почнуваат слики од плажи по танга, па со газот у прв план и некој цитат. До вчера само главата си ја сликаше, ама сеа се води по филозофијата "не се сремете од тоа што сте".
Уаа
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.551
Поени од реакции
3.660
До кога бе со рентакар ферариња у Дубаи ќе се снимате и ќе праите спонзорд постови на инста као демек еве ние успешни, а вие платете ни да ви кажеме како или умрете. До кога? И тоа све некои опинци у цефка фармерки, филип плајн црни мајци со циркони, шиптаpско фризурче и педеруша. Абе кој не ве одере со срча еве на.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom