Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    674

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.687
Поени од реакции
8.660
Моронче глупо, тебе Захарова да ти каже у гз да се цепаш ќе се натртиш одма пошто си отруен од хејт према све западно без да размислиш логично за било што. Захарова кажала…у држава кај што за држење бланко лист те апсат уште пред да искочиш од дома, да ти се деси ова е у најмала рака симптоматично. Али што знаеш ти, ко циган мрсул ќе ја сркнеш секоја руска верзија на настанот прифајќи у старт дека тоа е апсолутната вистина. Ајде шетла сега.
Ти користејки логика дојде до заклучок дека фаците на кои им го пушиш не се они, пошто не може да се тие на кои им пушиш курови да бидат лошите момци....држи до негде вода.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.526
Поени од реакции
3.580
2001, смилсковско, диво насеље самите шиптaри се организираа?
Козоебачите се само алатката, ги праќаш и убиваат без грижа на совест.
Битно е кој ја користи алатката.
Е така де, и стално ги користат американците така? Што да праиме муабет понатака кога и онака за све се криви американците. Друга опција не постои, само американците се тие што ги активираат исламските ќелии насегдњ у светот за своја лична корист.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.687
Поени од реакции
8.660
2001, смилсковско, диво насеље самите шиптaри се организираа?
Козоебачите се само алатката, ги праќаш и убиваат без грижа на совест.
Битно е кој ја користи алатката.
Што кур знае тој чергар.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.100
Поени од реакции
12.499
Е така де, и стално ги користат американците така? Што да праиме муабет понатака кога и онака за све се криви американците. Друга опција не постои, само американците се тие што ги активираат исламските ќелии насегдњ у светот за своја лична корист.
Кој ги користеше козоебачите кај нас?
Кој не обезличи и направи протекторат?
Еве сеа идат избори пак се закануваат дека ќе употребат козоебачи?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.057
Поени од реакции
39.718
секој знае дека овие ги користат како плашила да сеат страв низ светот. Така да повеќе од јасно е што е целата работа.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.286
Поени од реакции
36.172
Америве уште пред повеќе од две недели предупредиле за терористички напади и им доставиле разузнавачки информации на русите.

Терористичкиов напад само ја потврдува состојбата на руското разузнавање и зошто го изедоа стапот северно од Киев.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.234
Поени од реакции
10.841
Добро, и? Што сакаш да кажеш со ова? Треба панично да шетаат и панично да гледаат?
Сите психопати поминуваат долги „тренинзи“ за вакви напади.
Гадно е да се гледа вакво методично убивање на невооружени цивили. Мислам дека тоа сака да каже.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.076
Поени од реакции
2.666
Америве уште пред повеќе од две недели предупредиле за терористички напади и им доставиле разузнавачки информации на русите.

Терористичкиов напад само ја потврдува состојбата на руското разузнавање и зошто го изедоа стапот северно од Киев.
Многу полесно е кога се под твоја контрола да имаш „разузнавачки“ информации

 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.513
Поени од реакции
20.604
The terrorists who carried out the terrorist attack in Moscow yesterday fled towards the Ukrainian border. Army units are also participating in search activities. Most likely, Ukrainian special forces were waiting for the terrorists on some section of the border. Then, they would be secretly handed over to the Americans. They would say that they caught terrorists somewhere in the Middle East or the like, and they were ISIS or someone else they came up with.
According to preliminary information, the Renault in which the suspects were driving was discovered at night in the area of the village. Khatsun, Karachi district, Bryansk region. The car did not stop at the request of law enforcement officers and tried to escape.
During the pursuit, shots were fired and the car overturned. One terrorist was detained on the spot, the rest fled into the forest. As a result of the search, a second suspect was located and detained at approximately 3:50 a.m. The search for the others continues. All law enforcement agencies are involved in the operation.
A PM pistol, a magazine for an AKM assault rifle and passports of citizens of Tajikistan were found in the Renault car.
The weapons used by the terrorists were prepared in advance in a cache, the FSB reported.
After the terrorist attack, the criminals intended to cross the border of the Russian Federation and Ukraine and had relevant contacts on the Ukrainian side , the FSB said.


Двајца се фатени, двајца елиминирани @jamajka
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.914
Поени од реакции
84.137
Баш да видиме што ќе пропеат терористиве...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.671
Поени од реакции
26.202
The terrorists who carried out the terrorist attack in Moscow yesterday fled towards the Ukrainian border. Army units are also participating in search activities. Most likely, Ukrainian special forces were waiting for the terrorists on some section of the border. Then, they would be secretly handed over to the Americans. They would say that they caught terrorists somewhere in the Middle East or the like, and they were ISIS or someone else they came up with.
According to preliminary information, the Renault in which the suspects were driving was discovered at night in the area of the village. Khatsun, Karachi district, Bryansk region. The car did not stop at the request of law enforcement officers and tried to escape.
During the pursuit, shots were fired and the car overturned. One terrorist was detained on the spot, the rest fled into the forest. As a result of the search, a second suspect was located and detained at approximately 3:50 a.m. The search for the others continues. All law enforcement agencies are involved in the operation.
A PM pistol, a magazine for an AKM assault rifle and passports of citizens of Tajikistan were found in the Renault car.
The weapons used by the terrorists were prepared in advance in a cache, the FSB reported.
After the terrorist attack, the criminals intended to cross the border of the Russian Federation and Ukraine and had relevant contacts on the Ukrainian side , the FSB said.


Двајца се фатени, двајца елиминирани @jamajka
Дали пишува негде дали се Турци или Персијци? По име неможам да разликувам.

Мене ми се чини како Украински платеници. И немора да се вмешани највисоки кругови на власт. Не верувам да е директно САД позади нападов, мада може да се некои индивидуално замешани. Не и одговара на САД ова, ја прави жртва Русија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom