На која телевизија најчесто гледате ВЕСТИ?

На која телевизија најчесто гледате ВЕСТИ ?

  • МРТ 1

    Гласови: 15 7,4%
  • СИТЕЛ

    Гласови: 20 9,8%
  • АЛФА ТВ

    Гласови: 26 12,7%
  • КАНАЛ 5

    Гласови: 12 5,9%
  • ТЕЛМА

    Гласови: 12 5,9%
  • 24 ВЕСТИ

    Гласови: 26 12,7%
  • АЛСАТ-М

    Гласови: 2 1,0%
  • ДРУГА ТВ

    Гласови: 3 1,5%
  • Не гледам вести, се информирам на интернет

    Гласови: 88 43,1%

  • Вкупно гласачи
    204

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
На која телевизија најчесто гледате ВЕСТИ ?


На која телевизија најчесто гледате ВЕСТИ? Ги очекувам вашите одговори на анкетата секако и мислења во таа насока, која тв има добра програма, објективни вести (ако има такви ) и сл.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Не ми се верува на анкетава дека МТВ е на прво место, засега барем...Иначе јас за Алфа гласав...
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Додадов и опција - не гледам вести, затоа што и тоа е реална опција, многу луѓе не ги интересираат вестите. :)
moe pravo e kako treba da glasi anketata ti mozes tvoja da si napravis i da si stavis opcii kako sto mislis deka treba da ima, epten se mesate vo slobodata na diskutiranje
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
moe pravo e kako treba da glasi anketata ti mozes tvoja da si napravis i da si stavis opcii kako sto mislis deka treba da ima, epten se mesate vo slobodata na diskutiranje
Не, мешање во слобода на дискутирање е да ти ја затворам и заклучам темава, по што нема да имаш никаква слобода да дискутираш - што воопшто и не ми е намера. Наместо тоа, им овозможувам СЛОБОДА на ИЗЈАСНУВАЊЕ и на оние кои не гледаат вести и не сакаат да гледаат, затоа што има и таков процент на луѓе. Ако ти се свиѓа дискутирај, ако не - жал ми е.

Продолжи со дискусија по темата, секој нареден оф-топик коментар ќе биде избришан. Фала на внимание и разбирање.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ако е оставен телевизорот се дешава да погледам малку али иначе да седнам да гледам вести ноу тенкју.
Вести редовно гледаат само пензионери и тие со превише слободно време.

Цезар дај бе смири живци па и да стави идам на риба ко демек ќе му смени на тој затрчан Сител да штиклира?
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
i jas ne gledam na vestina riba sum toa vreme, ama posto nema takva opcija ne znam za sto da glasam :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom