Исчезнати лица

Член од
8 декември 2023
Мислења
2
Поени од реакции
1
Marjan Tushevski and his personal driver (Porchko) Kiro Janev (Bambous) were killed on 07.12.2001 in the Taftalidze neighborhood of Skopje. They were killed when they were falling out of the Vitraž bar and heading to their car, it is believed that they were shot from above and most professionally with several bullets fired from a pistol, the two killed died on the spot. The killing is believed to have been ordered and well paid for by a high-ranking political official at the time.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Ни јас не верувам дека мотив за убиството на Панче Жежев е долг од 500€!
Ама што и да бил мотивот… може да биде само уште поабсурден, затоа што Панче бил исклучително мирен и кроток човек! Фризер што го знаеле сите во Велес! Човек што 74 години на мравка не стапнал!

Се ми стои дека недоволно се потрудиле, и не ја зеле сериозно пријавата за неговото исчезнување…
Немаат оправдање ако има вистина во муабетиве дека колата не му била ставена во системот за претраги!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.543
Поени од реакции
79.725
Каков малоумен кретеноид е типов што пробува политика да прави од случајов https://360stepeni.mk/chija-kreatsija-e-lupcho-palevski-palcho-odgovara-premierot-kovachevski/
Ковачевски да не се праи на удрен и да си збори со Верушевски.

Se bilo protiv Francuski predlog, a ima i pisanie na Remenska, demek desnite imale Spisok za Likvidacii, a MVR????
Јас се надевам дека десните партии имаат список со ликвидации. Но, за жал, тоа е невистина.

A koj naredi, predizborno populistichki, ushte neisudeni da gi Izbrichat do glava, kako pred elektrichen stol vo USA!!
Директотрот на затворот.

Рече дека си имал он затворски ред и дека за вакво дело не било дозволено фризура.
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.536
Поени од реакции
5.726
Nesposobnive na vlast ni edna rabota ne znaat salam da ja napravat.

Da kazea samo deka : ubijcite se fateni, obezbedeno priznanie I dokazi za ubistvata, a za motivite I drugi soucesnici seuste se istrazuva - nemase brzo da izleze celata nivna nesposobnost.

Vaka, site nivni izjavi deluvaat sumljivo I neizdrzani. Mislam deka ocigledno se zataskuva nivni propust (1) neazurnost okulu potragata na Pance, (2) neazurnost so pregled na kamerite. I za dvata momenti duri lazea. So vakvi ostaveni tragi, trebalo do vecerta site, sose Palco da bea privedeni.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.869
Поени од реакции
7.746
Или пак, целта била изнуда на пари, ама нешто тргнало наопаку и ја убиле од несмасност, што е помалце веројатна теорија затоа што колку и да изгледаат на глупаци овие уапсениве сепак не го киднапирале Хулк туку 14 годишно девојче.
За мене лично ова ми изгледа најлогично дека се случило.

Тиквариве киднапираат во зграда каде што најчесто изолацијата е нула. Ако девојчето има почнато да писка и да дава отпор можно е уште таму да имаат испаничено и да ја имаат осакатено со оглед на тоа дека најверојатно ја пронашле со скршена вилица и раце.

Доктори не се, да ја лекуват во нива не можат, да бараат пари на осакатен човек и тоа тешка работа, прашање е и колку таа би издржала со такви повреди без да се укаже лекарска помош, па набрзина се одлучуваат да и ги скратат маките и што е можно побрзо да прикријат докази со палење на автомобилот. Затоа и не се стасува до откупот туку се надеваат дека никој нема да ги најде.

Сепак има официјален исказ и од нив дека работите тргнале во лош правец, ги кажуват точно каде се двете тела, се што кажуваат се поклопува и со пронајденото па не гледам зошто да не му се верува и да се измислуват марсовци. Ликовине делуваат како неспособни идиоти за леб и цигари да купат, а не па да извршат професионално киднапирање во центар на метропола. Со дедото во планина можеби му успеало, ама овде Вања можно е да е колатерална штета на тешка неспособност.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.070
Држи тоа дека да беа поагилни во потрага на постари лица кога ќе исчезнат, до ова можеби и немаше да дојде. Но кај нас постар човек кога ќе исчезне никој не се замара посебно, сигурно има деменција, ако го најдат го најдат, ако не ќе го најдат минувачи во некој трап... ако имаше некаков бисер на пресот тоа беше бисерот дека колата не била пријавена за исчезната. Прво прашање што би ми паднало на памет ако возрасен човек исчезне е дали има кола.

Ова другото го одработија, освен што не му требаше на обвинителот да спомнува дека 500 евра им должел, новинариве толку разбираат, одма го преведоа тоа дека е убиен за 500 евра, па тоа се рашири и надвор, се чудат на портали во регионов како некој може да убие за 500 евра... пари, пари им должел и толку. Не шири понатаму.
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
Nesposobnive na vlast ni edna rabota ne znaat salam da ja napravat.

Da kazea samo deka : ubijcite se fateni, obezbedeno priznanie I dokazi za ubistvata, a za motivite I drugi soucesnici seuste se istrazuva - nemase brzo da izleze celata nivna nesposobnost.

Vaka, site nivni izjavi deluvaat sumljivo I neizdrzani. Mislam deka ocigledno se zataskuva nivni propust (1) neazurnost okulu potragata na Pance, (2) neazurnost so pregled na kamerite. I za dvata momenti duri lazea. So vakvi ostaveni tragi, trebalo do vecerta site, sose Palco da bea privedeni.
Па кога ќе видиш кои ни се инспектори посебно по помалите градови, лица со завршено безбедност на приватни факултети кај што се појавиле два пати, испити се полагаат со напишена семинарска платена да му ја направи некој трет.Работеле до вчера келнери сега оп потрчале по партии па станале инспектори. Немаат никаква пракса ни знаење, основните докази ги занемаруваат. За полициски службеници да не зборувам, од средно земјоделско и текстилно со 2ките отишле полицајци. И ова се експедитивно за Вања што се откри е дека ние како народ масовно споделувавме и дека се работи за малолетник. Дека имаат еден куп пропусти посебно кај Панче е евидентно
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.881
Поени од реакции
9.634
Каде тоа не ги спомнува никој? На кајгана форум?
Или сакаш полицијата/обвинителството да ти дава тебе извештај на секој пола саат за се што работат.

Најдете си некоја занимација, дремење по 10 саати дневно пред компјутер/телефон/телевизор може да биде многу штетно.
Читање книги, пешачење, одгледување цвеќиња се подобра идеја.
Не се секирај ти за мене колку часа дремам на форумов, подобро погледни некои вести на српските телевизии.
Скоро сите се со ист став дека има големи пропусти, нејаснотии, како во истрагата така и во изјавите на Оливер С.
Дадоа информации за родителите на Вања, за нејзиниот дедо, сестра, се беше објавено со слики, кои се, што образование имаат, што работеле, како се запознале, венчале, како се запознале са Палчо и многу други информации што на нашите вести ниту третина од сето тоа не објавија....и нормално, поради тоа има разни шпекулации.
На една од телевизиите беше и Латас како гост он лајн.
Од каде па Латас имаше прв информации дека Палчо е убиецот?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.543
Поени од реакции
79.725
Свака им част на Албанците - Меџити и компанија излегоа со тврдење дека Палевски е вмешан и во Смилковско.
До крај на месецов, очекувам да испадне одговорен за Мавровски работници и убивањето на Саздо.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.930
Поени од реакции
35.380
Изгледа нема дадено ..
Ако имаше сигурно ќе беше разглобена во 3857 верзии од твоја страна .. Така сликовито на 42 инчен монитор 2 минути да скролаш.
...вакви како вас ги има во полициските редови, затоа ништо не се решава, како што напишал парва на ДК за џанкот што полицијата не го собрале по пријавата, а крадел, пишувате тука еднострано сите во иста шема тогаш е добро, а некој ќе биде поинаков со поинакво милење сите плукате по него, а што пак се чудам, колку дози антиковид вакцина прими? две, три?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.210
Поени од реакции
10.736
Држи тоа дека да беа поагилни во потрага на постари лица кога ќе исчезнат, до ова можеби и немаше да дојде. Но кај нас постар човек кога ќе исчезне никој не се замара посебно, сигурно има деменција, ако го најдат го најдат, ако не ќе го најдат минувачи во некој трап... ако имаше некаков бисер на пресот тоа беше бисерот дека колата не била пријавена за исчезната. Прво прашање што би ми паднало на памет ако возрасен човек исчезне е дали има кола.

Ова другото го одработија, освен што не му требаше на обвинителот да спомнува дека 500 евра им должел, новинариве толку разбираат, одма го преведоа тоа дека е убиен за 500 евра, па тоа се рашири и надвор, се чудат на портали во регионов како некој може да убие за 500 евра... пари, пари им должел и толку. Не шири понатаму.
Па немал историја на деменција. А и помала е веројатноста возрасен човек да биде киднапиран. Едноставно возрасен човек може и има право своеволно да си замине некаде и никому да не каже за тоа. И самата ќерка мислам имаше низ порталите кажано дека не било чудно да го нема татко и на ден два.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
73
Поени од реакции
85
Не се секирај ти за мене колку часа дремам на форумов, подобро погледни некои вести на српските телевизии.
Скоро сите се со ист став дека има големи пропусти, нејаснотии, како во истрагата така и во изјавите на Оливер С.
Дадоа информации за родителите на Вања, за нејзиниот дедо, сестра, се беше објавено со слики, кои се, што образование имаат, што работеле, како се запознале, венчале, како се запознале са Палчо и многу други информации што на нашите вести ниту третина од сето тоа не објавија....и нормално, поради тоа има разни шпекулации.
На една од телевизиите беше и Латас како гост он лајн.
Од каде па Латас имаше прв информации дека Палчо е убиецот?
А србиве па еден репер за професионалност и точност што се! :mad:
Јас не знам што ќе ви се вам овие приватни информации? Вие ли ќе истражувате? Или за сеир да пукате само?!
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.733
Поени од реакции
8.102
Ковачевски да не се праи на удрен и да си збори со Верушевски.


Јас се надевам дека десните партии имаат список со ликвидации. Но, за жал, тоа е невистина.


Директотрот на затворот.

Рече дека си имал он затворски ред и дека за вакво дело не било дозволено фризура.
Прави замена на тези овој и тоа многу очигледно. Набројува еден куп работи како:

Кој ми правеше јавно судење минатата година тука пред Влада?
Кој организираше фрлање молотови коктели врз Министерството за надворешни работи?
Кој ја организираше толпата којашто сакаше да влезе во зградата на Владата при усвојувањето на европскиот предлог?
Кои луѓе беа таму, се сеќавате?
Палчо немаше ама апсолутно ништо со кој било дел од ова, дури сега кога ќе ми текне и малку чудно е што него го немаше никаде за која било од овие работи. И сега пробува да го залепи името на Палчо за овие настани, за потоа и да го поврзе со тие што ги организираа. Ова е веќе очигледно градење на наратив за некаков "закон против радикални и екстремистички организации" кој би го користеле за да се пресметаат со целата опозиција зошто големите партии се без легитимитет.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.881
Поени од реакции
9.634
А србиве па еден репер за професионалност и точност што се! :mad:
Јас не знам што ќе ви се вам овие приватни информации? Вие ли ќе истражувате? Или за сеир да пукате само?!
Кога граѓаните би имале силна доверба во работата на надлежните институции, сигурно дека нема да поставуваме било какви прашања.....вака само слушаме како не мафтаат и лажат....Ова е толку трагично и боли душа,...дебилно е некој да мисли дека сеир се тера(зарем би можел некој такво нешто):(
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.210
Поени од реакции
10.736
Кога граѓаните би имале силна доверба во работата на надлежните институции, сигурно дека нема да поставуваме било какви прашања.....вака само слушаме како не мафтаат и лажат....Ова е толку трагично и боли душа,...дебилно е некој да мисли дека сеир се тера(зарем би можел некој такво нешто):(
За што не мафтаат и не лажат? За нечија приватност? Колку имотни биле родителите? Колку стана имале и на чие име? Да не треба и документ од катастар да се приложи за да биде поверодостојно тврдењето? Нас треба да не интересира дали се фатени зликовците и дали ќе бидат соодветно казнети, а се друго е радозналост и пукање сеир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom