Исчезнати лица

Член од
14 април 2012
Мислења
31.629
Поени од реакции
62.832
Од кај знаеш дека не му оставиле простор? Можеби со недели и месеци пробувале да му изнудат пари, т.е. да ги добијат парите што му ги имаат позајмено али не успевале во истото па решиле да го направат овој чекор. Мислам, Боже сачувај, да не помислиш дека ги правдам говедава, само ти ја кажувам логиката на нештата, колку и да звучи сурово.
Ретко дека тоа така функционира. Првин се одземаат вредни работи, стан, кола, кои ако не го покријат долгот, се преминува на закани, по телефон, на работа, па по потоа иде ќотек. Куманово беше полно со лихвари до пред некоја година, ама освен она едно убиство во Скопје во автосервис и Тони што ги изрока во Биг Фиш лихварите, ретко кога да имало да дојде до тој степен деца да се киднапираат, а камоли да се убиваат деца. Обично секогаш проблем се решавал во стил на или лихварот ке биде рокнат, или должникот ке јаде ќотек. Со убиство никогаш нема да си вратиш парите, ем ке заглавиш во затвор. Овој случај ми делува дека има нешто друго како мотив, нешто поголемо што не го знаеме. Палчо е тежок шпиун, цело време јаде гомна за deep state, и кога ке го вратат во Македонија, тоа ке му биде одбраната, дека државата го мести. Рака ставам.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.575
Поени од реакции
9.151
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.392
Поени од реакции
2.797
Што монструм треба да си да убиеш недолжно дете и после да си постираш политика лабаво ко ништо да не се десило? Па тоа е лесно, бивша комуњара а сеа демек патриот.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.250
Поени од реакции
2.838
Миленко уште од сега знае колку пратеници ќе има ВМРО , а чинам има лежено во затвор и он за нешто , нека ме поправи некој ако сум грешка.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.667
Поени од реакции
18.146
Ретко дека тоа така функционира. Првин се одземаат вредни работи, стан, кола, кои ако не го покријат долгот, се преминува на закани, по телефон, на работа, па по потоа иде ќотек. Куманово беше полно со лихвари до пред некоја година, ама освен она едно убиство во Скопје во автосервис и Тони што ги изрока во Биг Фиш лихварите, ретко кога да имало да дојде до тој степен деца да се киднапираат, а камоли да се убиваат деца. Обично секогаш проблем се решавал во стил на или лихварот ке биде рокнат, или должникот ке јаде ќотек. Со убиство никогаш нема да си вратиш парите, ем ке заглавиш во затвор. Овој случај ми делува дека има нешто друго како мотив, нешто поголемо што не го знаеме. Палчо е тежок шпиун, цело време јаде гомна за deep state, и кога ке го вратат во Македонија, тоа ке му биде одбраната, дека државата го мести. Рака ставам.
Ликот е класичен профил на психопат.
 
Ф

Флеш

Гостин
Овој па Миленко гнидава одма мора да изеде еден овал гомна. Каква јебена мизерија од човечко битие.
Миленко испадна најголема курва . Имав доверба,ама кога почна гомно да биде откако дојде Мицко и да се трти и да не е реален , се позна кој е . Мирка убо рече ,курвиче:pos:
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.041
Поени од реакции
4.338
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.268
Поени од реакции
4.969
Миленко уште од сега знае колку пратеници ќе има ВМРО , а чинам има лежено во затвор и он за нешто , нека ме поправи некој ако сум грешка.
Лажни американски визи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.220
Поени од реакции
108.041
Ретко дека тоа така функционира. Првин се одземаат вредни работи, стан, кола, кои ако не го покријат долгот, се преминува на закани, по телефон, на работа, па по потоа иде ќотек. Куманово беше полно со лихвари до пред некоја година, ама освен она едно убиство во Скопје во автосервис и Тони што ги изрока во Биг Фиш лихварите, ретко кога да имало да дојде до тој степен деца да се киднапираат, а камоли да се убиваат деца. Обично секогаш проблем се решавал во стил на или лихварот ке биде рокнат, или должникот ке јаде ќотек. Со убиство никогаш нема да си вратиш парите, ем ке заглавиш во затвор. Овој случај ми делува дека има нешто друго како мотив, нешто поголемо што не го знаеме. Палчо е тежок шпиун, цело време јаде гомна за deep state, и кога ке го вратат во Македонија, тоа ке му биде одбраната, дека државата го мести. Рака ставам.
Јасно брат, затоа и се чудиме сите овде што е работата. Едно е сигурно, дека таткото имал долгови и бил заглавен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom