Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.875
Поени од реакции
7.309
Nмa разлика...

Одамна зборам,МекТоминеј,Далот и остала багра може да одигра месец дена во добра форма,остатокот од сезоната се потоп.
Уствари,МТ годинава и нешто му тера инает на ЕТХ,ни трча ни се бори,си го лади ваљда пошо знае дека игра само зошто имаме премногу повредени така да не разбирам зошто да не лета уште у Јануар.
Натака ми тера и Пелистри,не гледам како може да прерасне во нешто,едноставно има многу недостатоци.


Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Одамна зборам,МекТоминеј,Далот и остала багра може да одигра месец дена во добра форма,остатокот од сезоната се потоп.
Уствари,МТ годинава и нешто му тера инает на ЕТХ,ни трча ни се бори,си го лади ваљда пошо знае дека игра само зошто имаме премногу повредени така да не разбирам зошто да не лета уште у Јануар.
Натака ми тера и Пелистри,не гледам како може да прерасне во нешто,едноставно има многу недостатоци.


Sent from my SM-G990B using Tapatalk
Дало има созреано како фудбалер, игра стандардно на двете бековски позиции. не е најдобриот бек на светот, но е сосем солиден. Се плашевме за позицијата десен бек, се испостави дека двата десни бека имаат многу напредувано и нема никаква потреба за купување играч таму.

Што се однесува за Пелистри, не сакам да ме сфатите погрешно, немам ништо против дечкото, напротив, браво за трудот што го вложува. НО, едноставно нема доволно квалитет и има еден куп мани што не се поправаат. Ако сакате шампионска екипа, во неа нема место за играчи со квалитетот на Пелистри. Исто и овај Мејбри, знам дека на многумина им се допаѓа затоа што навистина дава се од себе, но што всушност игра тој? Која е неговата позиција во тимот? Нити е 10, ниту е 8 ниту е 6, за секоја од тие позиции има мани што тешко се поправаат. Можеби ќе биде добар да одигра некоја утакмица во Карабао куп, ама далеку е и тој од вистински квалитет.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.512
Поени од реакции
6.152
Дало има созреано како фудбалер, игра стандардно на двете бековски позиции. не е најдобриот бек на светот, но е сосем солиден. Се плашевме за позицијата десен бек, се испостави дека двата десни бека имаат многу напредувано и нема никаква потреба за купување играч таму.

Што се однесува за Пелистри, не сакам да ме сфатите погрешно, немам ништо против дечкото, напротив, браво за трудот што го вложува. НО, едноставно нема доволно квалитет и има еден куп мани што не се поправаат. Ако сакате шампионска екипа, во неа нема место за играчи со квалитетот на Пелистри. Исто и овај Мејбри, знам дека на многумина им се допаѓа затоа што навистина дава се од себе, но што всушност игра тој? Која е неговата позиција во тимот? Нити е 10, ниту е 8 ниту е 6, за секоја од тие позиции има мани што тешко се поправаат. Можеби ќе биде добар да одигра некоја утакмица во Карабао куп, ама далеку е и тој од вистински квалитет.
Ниту АВБ ниту Далот не се класа играчи и никогаш нема да бидат. За резерва се ок, ништо повеќе. Јас мислам дека Амрабат ќе го игра доста натпревари таму сезонава, во улога на инвертед бек. За Пелистри се согласувам, не е тој квалитет. За Меџбри е рано да кажеме, 2 натпревари изигра се на се.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Ниту АВБ ниту Далот не се класа играчи и никогаш нема да бидат. За резерва се ок, ништо повеќе. Јас мислам дека Амрабат ќе го игра доста натпревари таму сезонава, во улога на инвертед бек. За Пелистри се согласувам, не е тој квалитет. За Меџбри е рано да кажеме, 2 натпревари изигра се на се.
Зависи што подразбираш под класа бек. Ниту еден од нив никогаш нема да биде Хакими, но за среден тим кој не куца на други позиции, и Далот и ван Бисака сосем задоволително ќе си ја одработат задачата на десен бек. Затоа што ако бараш вистински класа бек, такви се многу дефицитарни. Ни Шо не е класа бек. Добар е, но не е класа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.870
Исто и овај Мејбри, знам дека на многумина им се допаѓа затоа што навистина дава се од себе, но што всушност игра тој? Која е неговата позиција во тимот? Нити е 10, ниту е 8 ниту е 6, за секоја од тие позиции има мани што тешко се поправаат. Можеби ќе биде добар да одигра некоја утакмица во Карабао куп, ама далеку е и тој од вистински квалитет.
Што од овие 2.5 натпревари ти вели дека нема да биде добар играч? И за кои мани зборуваш? Се обидувам да разберам зошто така мислиш, не ми е идејата да се препукувам, можеби имаш забележано нешто плус. На Јунајтед му фали "жив" играч во средина, а дечково носи огромна енергија на средина на терен.

Ако има една мана кај него која ја забележав, што знае темпераментот да го натера на незрели потези. Вчера беше на жолт картон, и направи уште 2-3 старта потоа за фаули, кои ги свирнаа. Тен Хаг баш мудро го остави во игра до покасно, затоа што беше 3-0, па и да добиеше црвен, мечот веќе беше решен. Вака му стави до знаење дека има верба дека нема да направи глупост.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Што од овие 2.5 натпревари ти вели дека нема да биде добар играч? И за кои мани зборуваш? Се обидувам да разберам зошто така мислиш, не ми е идејата да се препукувам, можеби имаш забележано нешто плус. На Јунајтед му фали "жив" играч во средина, а дечково носи огромна енергија на средина на терен.

Ако има една мана кај него која ја забележав, што знае темпераментот да го натера на незрели потези. Вчера беше на жолт картон, и направи уште 2-3 старта потоа за фаули, кои ги свирнаа. Тен Хаг баш мудро го остави во игра до покасно, затоа што беше 3-0, па и да добиеше црвен, мечот веќе беше решен. Вака му стави до знаење дека има верба дека нема да направи глупост.
Се разбира дека нема да се препукуваме, разговараме. Носи енергија вистина, но не и многу знаење. Мене ми е некако недоречен, а и техниката не му е јака страна. Често ги греши додавањата, што ме вади од контакт. Која мислиш дека му е идеална позиција на Мејбри на теренот?
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
462
Поени од реакции
382
Што од овие 2.5 натпревари ти вели дека нема да биде добар играч? И за кои мани зборуваш? Се обидувам да разберам зошто така мислиш, не ми е идејата да се препукувам, можеби имаш забележано нешто плус. На Јунајтед му фали "жив" играч во средина, а дечково носи огромна енергија на средина на терен.

Ако има една мана кај него која ја забележав, што знае темпераментот да го натера на незрели потези. Вчера беше на жолт картон, и направи уште 2-3 старта потоа за фаули, кои ги свирнаа. Тен Хаг баш мудро го остави во игра до покасно, затоа што беше 3-0, па и да добиеше црвен, мечот веќе беше решен. Вака му стави до знаење дека има верба дека нема да направи глупост.
Ќе биде од Ханибал играч но колку добар тоа ќе видиме, последниот фаул што го направи беше за жолт и кога го извади Тен Хаг му кажа и овој имаше безвезална реакција, да беше мечов во премиер лига ќе имаше црвен.
Мене ми се свиѓа што им дава шанса, Гор исто добро се покажа, се надевам дека ќе гледаме повеќе од младиве сезонава.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Nмa разлика...

Ова му иде нешто слично како статистиката што ја вадеа за Онана дека прмил 15 гола на 6 утакмици.
Палас 90% од времето стоеја и не вршеа никаков пресинг, па си додаваа до бесконечност како Брајтон против нив.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.486
Поени од реакции
20.451
Гринвуд со асистенција за Гетафе, утакмица која заврши 2-2

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
767
Поени од реакции
256
Гол од корна дадовме, сега фали од слободен удар . Не стварно, од кога не сме имале фаул околу шестнаесетник?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom