Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Или тоа или ти никогаш не си го мириснал оригиналот од Полж затоа што во Македонија, од оригинали до копии се од Изет.
Сите познати парфимерии во МК, од пример на Шатци, Еликсир, Фабу спот итн продаваат оргинални парфеми.
 
Член од
11 јуни 2023
Мислења
90
Поени од реакции
285
Хммм... ист парфем купен од Солун, влегувам во Шатци се прскам, ни долготраен колку овој првиот, ни мирисот баш идентичен. Според мене во Шатци прават микс, имаат и оригинали, ама и некои сумливи.
Од Македонија парфем имам земено само од Белодоре и со него бев задоволен.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Хммм... ист парфем купен од Солун, влегувам во Шатци се прскам, ни долготраен колку овој првиот, ни мирисот баш идентичен. Според мене во Шатци прават микс, имаат и оригинали, ама и некои сумливи.
Не дека ги бранам Шатци, сеедно ми е, ама постои нешто што се вика batches т.е еден ист парфем зависи од датата на производство. Може да биде послаб, појак, со малку различни ноти (нешто одземено, нешто додадено).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Хммм... ист парфем купен од Солун, влегувам во Шатци се прскам, ни долготраен колку овој првиот, ни мирисот баш идентичен. Според мене во Шатци прават микс, имаат и оригинали, ама и некои сумливи.
Од Македонија парфем имам земено само од Белодоре и со него бев задоволен.
И во Белодоре се оргинали
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
675
Поени од реакции
1.115
Хммм... ист парфем купен од Солун, влегувам во Шатци се прскам, ни долготраен колку овој првиот, ни мирисот баш идентичен. Според мене во Шатци прават микс, имаат и оригинали, ама и некои сумливи.
Од Македонија парфем имам земено само од Белодоре и со него бев задоволен.
Во сите нормални парфимерии се оригинали. Нормални парфимерии од тие горе наведените. Незнам само од каде ви се овие глупости со фејк парфеми во парфимерии на кои влакно од курот им е тоа што тебе ќе ти продадат парфем фејк. Имаш оригинални парфеми кои не се од парфимерии по многу пониски цени од тие таму. Ете на фб имаш група кај што се продаваат парфеми од човек кој продаава 3 цифрена бројка неделно
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.579
Поени од реакции
9.160
Тестерите кои демек траеле се во глобала ефтини реплики кои се често неиспитани содржински и може да ви наштетат.
Не се работи само за тестерите. На големо се прават или произведуваат фејк парфеми кои тешко се препознаваат и разликуваат од оригиналите. Секогаш е препорачливо да се купува парфем од парфимерија а не од сомнителни продавачи на интернет или било каде. На интернет им верувам само на Амазон затоа што можеш да им вратиш или замениш било каков производ ако не си задоволен дотолку подобро ако си prime member или во превод плаќаш негде приближно 40€ годишно за да имаш разни привилегии. Што не значи дека има и други чесни продавачи на интернет освен Амазон.
Важно е да се знае од кој парфем каков изглед или каква опаковка да се очекува, тежина на шишето, разни кодови и натписи што го карактеризираат оригиналот итн.
Еве конкретно за мојот парфем (EDP) Versace Eros Flame си докажав дека е оригинал преку батево кое се занимава со откривање на фејк парфеми. Можеби и некој од вас ќе си го препознае својот парфем и ќе си го најде видеото за да си потврди дека поседува оригинал.:)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Препорачувам ПДМ Лејтон за тој со гаќичките. :icon_lol: Може и во лето навечер, има некоја свежина. Рефлекшн исто добар, го пробав во Белодоре ама не е мој тип.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Се подновивме со 3 одлични парфеми, не можам да одберам кој ми прави повеќе мерак, ама ако морам би рекол Cuir Beluga, кој ми стана омилен парфем на база превртена кожа/кожа акорд, но за разлика од другите тука е скроз во позадина мека и префинета, нежна како свила, само малце колку да даде уникатен аспект на гурманската бурбон ванила база, поддржана од квалитена нота на смола, абе мислиш во рајот си.

Guerlain - Cuir Beluga


Creed - Aventus for Her


Goldfiled and Banks - Silky Woods


А богами и попуст од 15% на цела nice колекција :cool:


 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Aventus Spice and Wood ili pa reflection 45 spored vas decki .?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Ako prodava nekoj dekant od Eros edt ili ima uste malku ostanato vo siseto neka mi pise.
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
43
Поени од реакции
26
Здраво дечки, имаме многу новитети на www.extravagance.mk, тука можите да ги разгледате најновите парфеми достапни за декантирање -

За било какви прашања или коментари ви стојам на располагање во порака на нашиот инстаграм профил - www.instagram.com/extravagance_mk.

Како и секогаш, тука ги имате најквалитетните декант шишиња со двојна заштита од истекување и кршење (сталени, со заштитна алуминиумска кутија), и со најдобра цена во Македонија.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
Продавам Versace Eros EDT купен од сити мол(заборавив како се вика парфимеријата)
останати уште 50мл, гратис и неупотребен гел за туширање комплет
 

Attachments

Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Продавам Mont Blanc Legend Spirit. Има течност до црвената линија (на сликата).
Го продавам за 2000 ден. Купен е од Schatze во Т.Ц. Бисер. Цената во Schatze е 3660.

20230531_211304.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom