Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Требаше лани на free да го земеме Онана, но и сега не е доцна само ќе си платиме ама според мене Коста е подобар избор.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
И според мене Коста е подобар избор.. Со среќа нека му е на Де Геа и фала му за се што направи за Јунајтед ама после 12 години доста е. Белќи ќе објават и за тоа што се случува во изборот за сопственик, веќе седми месец идиотите си играат мајтап..
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.756
Поени од реакции
63.246
Нема шанси ова погоре да е точно, Де Геа се има сложено на помала плата, 100% сум сигурен. Колку и да му спуштат, пак ке биде на околу 140-170к неделно, што е лудост за голман кој многу веројатно ке биде замена. Проблемот е што Јунајтед не сака да го верификува договорот, или пак сакаат да му спуштат на нешто нормално, 70-90к неделно, и да остане како резерва.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Нека им понудат 50 милиони фунти плус бонуси 5 милиони мислам дека е фер сума. Ако пак одбијат нека си го чуват.
Автоматски споено мислење:

Интересен играч е иранецот. Има дадено доста голови и асистенции за Порто оваа сезона и за 20 милиони е топ трансфер заедно до некој помлад како Хојланд. 20230616_163701.jpg
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.322
Поени од реакции
6.834
Колку може да се извади за Де Геа? Ако буџетот е како што пишуваше, нешто над 100 милиони, ќе мора да се продава Де Геа за да се донесе друг голман. Од продажба на Мегваер, Мек Томинеј и Де Геа ако успеат да извадат 100 милиони ќе биде ко на лото да сме добиле. Од останатине што се за продажва нема ни 15 да извадат. Е сеа со продажба на овие 3-ца и некој буџет од 220-230 милиони, како ќе успеат да ги покријат веќе постоечките дупки како шпиц, осмица, замена за Касемиро, плус штопер и голман е прашање. Се мислам дека на крај ќе се крпиме со Вегхорсти и слични играчи. Маунт ако го земат ќе отидат едно 60 милиони, за штопер бар 50 милиони ќе отидат, освен ако не крпиме со оној од Лидс кој апсолутно со ништо не ме ипресионирал да биде дури и замена, ни еден напаѓач со кој не поврзуваат не е испод 50-60 милиони. Ако успее Тен Хаг да скрпи состав за следна сезона бар во топ 4 да останеме ќе биде право чудо. Ќе се влечкаат со продажбава цело лето, најверојатно и со трансфери ќе се влечкаат, а на крај страв ми е дека се ќе падне на грбот на Тен Хаг и ќе лета ако не фати топ 4, а како делуваат и планираат конкурентите, пеколно тешко ќе биде да се остане во топ 4 без сериозни појачувања, пред се на шпиц, средина и штопер.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.525
Поени од реакции
6.178
Колку може да се извади за Де Геа? Ако буџетот е како што пишуваше, нешто над 100 милиони, ќе мора да се продава Де Геа за да се донесе друг голман. Од продажба на Мегваер, Мек Томинеј и Де Геа ако успеат да извадат 100 милиони ќе биде ко на лото да сме добиле. Од останатине што се за продажва нема ни 15 да извадат. Е сеа со продажба на овие 3-ца и некој буџет од 220-230 милиони, како ќе успеат да ги покријат веќе постоечките дупки како шпиц, осмица, замена за Касемиро, плус штопер и голман е прашање. Се мислам дека на крај ќе се крпиме со Вегхорсти и слични играчи. Маунт ако го земат ќе отидат едно 60 милиони, за штопер бар 50 милиони ќе отидат, освен ако не крпиме со оној од Лидс кој апсолутно со ништо не ме ипресионирал да биде дури и замена, ни еден напаѓач со кој не поврзуваат не е испод 50-60 милиони. Ако успее Тен Хаг да скрпи состав за следна сезона бар во топ 4 да останеме ќе биде право чудо. Ќе се влечкаат со продажбава цело лето, најверојатно и со трансфери ќе се влечкаат, а на крај страв ми е дека се ќе падне на грбот на Тен Хаг и ќе лета ако не фати топ 4, а како делуваат и планираат конкурентите, пеколно тешко ќе биде да се остане во топ 4 без сериозни појачувања, пред се на шпиц, средина и штопер.
Де Геа е слободен играч од 1ви јули.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
591
Поени од реакции
487
Освен арапите ако не му понудат некој луд договор, негледам каде Де Геа би добил 100к во Европа.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Изгледа Де Геа сака да му се гарантира дека ќе биде прв голман.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.995
Поени од реакции
7.526
Изгледа Де Геа сака да му се гарантира дека ќе биде прв голман.
Не е само тоа Арапски клубови се заинтересирани за него глуп да не е да остане у Европа кога нема шанси за Шпанија да игра.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Не е само тоа Арапски клубови се заинтересирани за него глуп да не е да остане у Европа кога нема шанси за Шпанија да игра.
Нека му е со среќа јас немав против и да остане и да се донесе и да се донесе млад голман зошто напаѓач и играч од средниот ред се попотребни.
Автоматски споено мислење:

Ким најверојатно во Баерн.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.756
Поени од реакции
63.246
Изгледа Де Геа сака да му се гарантира дека ќе биде прв голман.
Како тргнал, и повишица ке бара :D . 90% сум сигурен дека Де Геа и Јунајтед се завршена работа.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Како тргнал, и повишица ке бара :D . 90% сум сигурен дека Де Геа и Јунајтед се завршена работа.
Па и јас така мислам можеби сакале да донесат нов, а Де Геа да биде замена и не се сложил на тоа. Инаку штета што ќе го пропуштат Ким за стопер мислам дека е баш тоа што ни фали. Сигурно ќе земат некој од французиве Дисаси или Тодибо.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.010
Поени од реакции
10.701
Ке биде драми летово кога ни голман нема да можеме да најдеме, не пополнивме стари дупки отвараме нова најнепотребна моментално
Затоа пред се ни треба спортски директор некој што ке зацрта долгорочен план од кој нема да се отстапува безразлика на тренер
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Автоматски споено мислење:

Ке биде драми летово кога ни голман нема да можеме да најдеме, не пополнивме стари дупки отвараме нова најнепотребна моментално
Затоа пред се ни треба спортски директор некој што ке зацрта долгорочен план од кој нема да се отстапува безразлика на тренер
Најлошо сценарио би било Де Геа да си замине, а бидејќи немаат доволно буџет за нов голман Хендерсон да го замени. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.010
Поени од реакции
10.701
Автоматски споено мислење:


Најлошо сценарио би било Де Геа да си замине, а бидејќи немаат доволно буџет за нов голман Хендерсон да го замени. :D
ке донесат некој меме голман за 80м а ке крпат со некој шпиц ко Џеко и така уште една сезона по вода
 

Kajgana Shop

На врв Bottom