Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Сите оператори изнајмуваат dark fiber едни од други на делници кај што немаат...Ниту еден не зима исклучиво од еден оператор.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
1590338907024.png

Како за basic пакет сосема солидно и функционално проблем е што веќе подолго време паѓа, рандом во многу неодредени секвенци.
Тех. подршка никако да добиеш а и кога добив посочија дека е се ОК кај нив и упатија на проблем со рутер, сменив рутер истиот ден уби и на нов рутер па морав да го враќам.
Некој со сличен проблем и како се решил?
@Bidikov (или некој што баш ги разбира работиве) логов од модемот на што може да укажува?
 

Attachments

Член од
20 март 2009
Мислења
68
Поени од реакции
5
Последно уредено:

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Дали некој користел оптички интернет од Неотел и како сте задоволни ?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Lugje dali periodov(korisnici na Telekabel) vi se slucuva i vie da imat preslab net ili samo kaj mene?
DO ruterot ne veruvam deka e zs zemav skroz nov ruter od Tenda
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.862
Поени од реакции
7.089
Lugje dali periodov(korisnici na Telekabel) vi se slucuva i vie da imat preslab net ili samo kaj mene?
DO ruterot ne veruvam deka e zs zemav skroz nov ruter od Tenda
Го откупија пред два, три месеца локалниот провајдер(КДС-ВТ) на интернет во Пробиштип, сега не можам да изгледам една утакмица на стрим, опција за оптички нет сеуште нема...
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Го откупија пред два, три месеца локалниот провајдер(КДС-ВТ) на интернет во Пробиштип, сега не можам да изгледам една утакмица на стрим, опција за оптички нет сеуште нема...
A da ne znaesh do koga ke trea ovaa nivna "tranzicija"? Internetov kaj mene e nepodnoslivo spor. Na test mi dava 10mbps max. Dali da pocekam ili da menuvam provider?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.300
Поени од реакции
3.671
A da ne znaesh do koga ke trea ovaa nivna "tranzicija"? Internetov kaj mene e nepodnoslivo spor. Na test mi dava 10mbps max. Dali da pocekam ili da menuvam provider?
Do mene komsijava/drugar ima tk. 7/8meseci sekoj den popladne posle 17-18h do kaj 01am. e vaka 3/4mbps so 0.5 a od sabajle do 17h,e ok 30/1mbps...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom