Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.328
Отидовме офтопик , али имам 100 пати кажано ,дека за жал ,фудбалот во Италија се игра и надвор од терените ,во последниве неколку години многу повеќе .А за тоа со Моџи и Морати многу малце знам ,ке прогуглам ,баш ме интересира Морати што има кажано во врска со сето тоа .
Jас имам гуглано,ама Морати има само одбивано (нормално, не ќе признае)..Јавна тајна е тоа, сакале да го признаете тоа, или не..И Џираудо го обвини Морати дека сакал да ги купи во пакет со Моџи, цела управа на Јуве да се пресели во Интер пред да се обелодени Калчополи!Крај на офтопик!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.371
Поени од реакции
42.306
Jас имам гуглано,ама Морати има само одбивано (нормално, не ќе признае)..Јавна тајна е тоа, сакале да го признаете тоа, или не..И Џираудо го обвини Морати дека сакал да ги купи во пакет со Моџи, цела управа на Јуве да се пресели во Интер..Крај на офтопик!
На некој Факт би верувал , вака овој рекол , оној рекол , тие мафијашки муабети некако и не ми се за верување , паѓаат во вода .

п.с. Извинете за офтопициве , бришете слободно .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
На некој Факт би верувал , вака овој рекол , оној рекол , тие мафијашки муабети некако и не ми се за верување , паѓаат во вода .

п.с. Извинете за офтопициве , бришете слободно .
Ти друже тоа што ти одговара го прифаќаш, тоа што не ти одговара пак било рекла-кажала!
И Интер не се за жалење, Морати сигурно не е чист како што мислиш. Можи и парите ги има заработено од топли ѓевреци и симид продавање по миланските булевари!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.371
Поени од реакции
42.306
Ти друже тоа што ти одговара го прифаќаш, тоа што не ти одговара пак било рекла-кажала!
И Интер не се за жалење, Морати сигурно не е чист како што мислиш. Можи и парите ги има заработено од топли ѓевреци и симид продавање по миланските булевари!
Нафтата е извор на пари нели :toe: , Морати у таков бизнис е . А за тоа првото , јас друже верувам на факти , порано кога Јуве ги правеа местачи тие муабети тотално ги игнорирав и не ги користев како изговори за лошата игра на Интер , али подоцна беше докажано дека Јуве играл прљаво . А за тие муабети реков , на факт би верувал , зашто да не , а вака зборот на Моџи ништо не ми значи , човекот е способен се да направи за да се извади од гомната во кои влезе . . . :toe: . Интер и Морати сега за сега не се осудени за ништо , тука е Берлускони , можеше да повлече нешто доколку Интер играл некогаш прљаво нели , сепак , далеку од тоа дека Морати е најмоќната фигура во Италија . :smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.328
На некој Факт би верувал , вака овој рекол , оној рекол , тие мафијашки муабети некако и не ми се за верување , паѓаат во вода .

п.с. Извинете за офтопициве , бришете слободно .
Сакаш верувај сакаш неверувај..Твоја работа..Морати е обвинуван во минатото за афера за прислушкување што значи дека сепак не е толку чист:smir:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.371
Поени од реакции
42.306
Сакаш верувај сакаш неверувај..Твоја работа..Морати е обвинуван во минатото за афера за прислушкување што значи дека сепак не е толку чист:smir:
Па така паднаа Јуве :smir:.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.276
Ти друже тоа што ти одговара го прифаќаш, тоа што не ти одговара пак било рекла-кажала!
И Интер не се за жалење, Морати сигурно не е чист како што мислиш. Можи и парите ги има заработено од топли ѓевреци и симид продавање по миланските булевари!
далеку од тоа дека е чист , ама дека местел/сакал да мести не ми е за верување , морати беше предмет на исмевање во италија долги години што поради идиотски трансфери , што поради глупави потези ( џиџи симони :nerv::angry3: ) како и смешни изјави и немаше никакво влијание во калчото . е сега тој морати за два месеци ако станал алфа и омега во политика , судство и фудбалска федерација yeah right ....
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.276
Па нели бил чист, сега излегува дека и тој се служел со недозволени дејанија?
морати не ги прислушувал јуве тоа сигурно , си има обвинителство , а морати беше обвинет дека изнајмил приватен детектив да следи одредени играчи (југович . виери ......)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.328
морати не ги прислушувал јуве тоа сигурно , си има обвинителство , а морати беше обвинет дека изнајмил приватен детектив да следи одредени играчи (југович . виери ......)
Да да .. Очекуваш да верувам? Еден од директорите на Телеком на Италија, Масимо Морати, да не е ама баш ниту малку „виновен“ за тоа како стигнаа снимките до обвинителството?Кој ги достави?Или штркот ги пропушти низ оџак?Мислам не сме мали деца, па се што ни сервираат да јадеме нели..
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.995
Поени од реакции
6.276
Да да .. Очекуваш да верувам? Еден од директорите на Телеком на Италија, Масимо Морати, да не е ама баш ниту малку „виновен“ за тоа како стигнаа снимките до обвинителството?Кој ги достави?Или штркот ги пропушти низ оџак?Мислам не сме мали деца, па се што ни сервираат да јадеме нели..
морати не е обвинител , државна безбедност или нешто слично за да може да го прави тоа , и морати е близок со берлускони а не со романо проди , таа истрага не траеше еден ден и не се однесуваше само на местење натпревари се однесуваше и на дел од нелегалните трансфери на моџи
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.328
морати не е обвинител , државна безбедност или нешто слично за да може да го прави тоа , и морати е близок со берлускони а не со романо проди , таа истрага не траеше еден ден и не се однесуваше само на местење натпревари се однесуваше и на дел од нелегалните трансфери на моџи
Да те поправам, Морати е близок и со Романо Проди, Проди имаше нерасчистени сметки со Моџи,јавна тајна во Италија, така да здружувањето на Морати со Проди, беше со цел пропаст на Моџи, и на Јувентус..Башка сторија е тоа со „пријателството“ на Берлускони и Морати..И со оглед дека сме на туѓ терен, и дека сите постови ќе ни бидат избришани, си го кажав своето, милион пати се имаме убедувано и сите стоиме цврсто на своите ставови..Ниту јас можам да убедам некој, ниту пак вие мене..Така да мислам да не одиме повеќе во офтопик!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom