Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
MmMmMmMmMmMm....
Ubavoooo mi eeeee...ne znam kako go pravis toa,ama nemoj nikako da prestanes..
Vetuvam,samo uste malku i ke mozam da ti se posvetam tebe,i vistinski da ti vozvratam.Samo mi treba da sredam uste nekoi delovi od mojot zivot,i se ke bide vo red.
Kockite poleka se slozuvaat kako sto vistinski treba.Ja gledam svetlinata vistinski.Blagodaram sto bese so mene dodeka mi bese tesko,vo takvi situacii se poznava onoj koj vistinski te saka.Blagodaram sto imase trpenie za moite kaprici,za moite greski,sto me svati koga bev nervozen,koga mozebi sum kazal nesto pogresno.Blagodaram za se.Toa mi znaci premnogu.
Koga bi zaviselo od mene,bi se zaljubil bespomosno vo tebe.Seuste nemozam da stignam do toj stepen,sepak,sekoj den si se poblisku do moeto srce.Blagodaram sto si do mene.
Urs truly....
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ете дојде и тој ден...
Прв пат после толку долго време се почувствував среќно и исполнето...Иако имавме малце заеднички моменти, сепак ми беа најубави и никогаш нема да ги заборавам!!!Премногу се приврзав за тебе и сега незнам што ќе правам....незнаеш колку ми е тешко! Среќен пат и ти посакувам мнооогу среќа понатака во животот. Се надевам дека ќе те видам некогаш пак...
П.С не ме зааборавај....
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
3.100ка тука ќе ја трошам.

Мило, те сакам. Едноставно и лесно. :)

Секој момент со тебе ми е прекрасен и времето ми минува, не го ни чувствувам. Во недела месец праиме, не го ни осетив. 31 ден како 5 минути.

Фала ти што се појави во мојот живот, што ми го подари срцето и конечно ми покажа што е тоа да сакаш некој безрезервно и од се` срце.

Среќо моја, ти благодарам за се.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
дојди ми на кафе!:smir: ТЕ МОЛАМ!!! Знаеш дека во брзо време нема никако да ти го кажам тоа, освен ако не ме подначукаш :icon_lol: ама сеедно... те молам почувствувај дека сакам да ми дојдеш на кафе. Ако сакаш и нес ќе ти напраам (а грдо го праам несот ама за тебе ќе се потрудам и најубаво ќе ти го напраам:icon_lol:) Ај, те молам... Пред школо! Да си поседиме малце сами без сите луѓе околу што ни го одвлекуваат вниманието цело време. Ај, бе! Многу сакам... И Домачица ќе те почастам... и ќе ти гледам на кафето :icon_lol: Ај, те чекам =)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Сега разбирам...конечно сватив..или можеби го знаев тоа цело време ? :smir:

...ТЕ САКАМ :wub:
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
Mnogu mi e strav soncus, nekam nikogas da se razdelam od tebe, ednostavno tvoeto prisustvo, makar i vakvko kako so e sega (koga si vo moeto srce) e najsuper, koga znam deka ima edno coece so si dzvaka mastika celo vreme i koe klepka so ocinjata i koe me ceka mnogu e ubavo, te molam probaj da zaborajs na toa so se desi nekni, i se da bidi vo red TE SAKAMMMMMMM najvise
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Сакам да сум среќно ебан :vozbud:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Слатка и фина? :lele:
Зарем може и тоа да се случи?
Покрај тебе и тоа е можно ... можеби.








ТЕ ЉУБАМ!
 
M

**MEMORY**

Гостин
Фала на најубавиот ден поминат со тебе.... сигурна сум дека ќе има уште поубави од овој.... Какво е чувството кога знаеш дека си најсакана личност на планетава и пошироко? Ти си ми се`!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ме имаш мене и гушни ме, што и да е ќе помине...

Те сакам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom