Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
TIL nema opcija opomeni kaj nekoj sto e moderator. Pismena opomena dzimi. :D
A Lord of War pa eden film sto e, u praga 2 burinja pivo ke kupev da ne go gledav u kino
Ovoj shirea uste na bridget bardot go mava izgleda, ko so e nostalgicar ne bi se iznenadil :D
JLaw ispadna top ako zememe predvid decava u industrijata so im se desava, 90ta e alo... pomlada od nekoi od nas tuka
Za tie godini bi rekol soseam solidni ulogi ima
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Башка нема никаков сексепил, ко да ја земале од Долно Седларце и ја ставиле да глуми у филмови.

Нула од жена
Ова треба да се смета ко комплимент. Некои други зборови одбери.
TIL nema opcija opomeni kaj nekoj sto e moderator. Pismena opomena dzimi. :D
A Lord of War pa eden film sto e, u praga 2 burinja pivo ke kupev da ne go gledav u kino
Ovoj shirea uste na bridget bardot go mava izgleda, ko so e nostalgicar ne bi se iznenadil :D
JLaw ispadna top ako zememe predvid decava u industrijata so im se desava, 90ta e alo... pomlada od nekoi od nas tuka
Za tie godini bi rekol soseam solidni ulogi ima
А што му фали па на Lord of War, баш супер си ја одглуми Кејџ улогата на Орлов. Такви филмови му лежат а не Mom and Dad срања.
Инаку цел ми е гледан Lord of War. :icon_lol:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.058
Поени од реакции
34.754
Кога сме кај децата, Џејкоб Тремблеј е ѕвер! Го памтите? Од Room и Before I Wake. Лани два филма (The Book of Henry и Wonder), и двата не беа којзнае што, ама малиот ѕверски одглуми, секоја чест. А само 11 години има.

Друго одлично дете: Сирша Ронан - 23 години има, а веќе по трет пат е номинирана за Оскар (првиот пат за Atonement, па Brooklyn, и сега за Lady Bird).

Лоренс е веќе стара, и Роби исто, по 27 имаат. Ама убаво рече @wot , и според мене како актерка Лоренс е неспоредливо подобра, и подобри улоги имаше од другава што повеќе се шлепа на убавина.[DOUBLEPOST=1517662138][/DOUBLEPOST]После, го памтите Фреди Хајмор (детето од August Rush, The Golden Compas, Finding Neverland (со мемето со Џони Деп што го убија од ре-употреба, кај што го гушка за да го утеши за некоја глупост), Charlie and the Chocolate Factory, Spiderwick Chronicles)? И тој порасна и ко да ми исчезна некаде. Не сум го видел во филм уште од ко го гледавме A Good Year во клубот.

Друго дете-ѕвезда што исто остана заборавено, а беше одлично - Хејли Џоел Осмент од Forrest Gump, The Sixth Sense, A.I.Artificial Intelligence. Тој мислам дека уште глуми, ама веројатно се лоши улоги во второкласни филмови добива.
 
Последно уредено:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Лоренс не им била убава:cenzura::cenzura:
Маргот боље глумела од неа:tapp::pos:

Од филмските вести, Three Bilboards ептен ми се свиѓаше, одличен микс на драма и комедија во период кога на никој од ликовите не треба да им е дојдено до комедија.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
TIL nema opcija opomeni kaj nekoj sto e moderator. Pismena opomena dzimi. :D
Брат да прошетам сега од банкана до накафе ќе сретнам 5 женски подобри од џенифер лоренс. Кој 5 бе, во мојава улица имат само 5 од кои појќето се џупки.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.131
Поени од реакции
15.966
Друго одлично дете: Сирша Ронан - 23 години има, а веќе по трет пат е номинирана за Оскар (првиот пат за Atonement, па Brooklyn, и сега за Lady Bird).

После, го памтите Фреди Хајмор (детето од August Rush, The Golden Compas, Finding Neverland (со мемето со Џони Деп што го убија од ре-употреба, кај што го гушка за да го утеши за некоја глупост), Charlie and the Chocolate Factory, Spiderwick Chronicles)? И тој порасна и ко да ми исчезна некаде. Не сум го видел во филм уште од ко го гледавме A Good Year во клубот.
Серша/Сирша е најдобра од младиве актерки, мада да ги прашаш децава ваљда сите ќе ти кажат грда дека им е. :D Мене ми е поубава од Лоренс и Марго, кога веќе си правиме муабет и за лепота, али тоа е субјективна работа. За талент врти кругови околу двете.

Фреди е ист случај ко Ронан, карактеристичен и добар талент уште од мал. Сега е префрлен во последно време на тв, претходно Bates motel, а сега The good doctor.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Не можам да најдам значи истомисленик за нејзината лепота, тоа ти е.
Требаше да ја гуглам


Па кај да најдеш истомисленик бе Маја, фацава е ко редовно да плаќа персоналец во ујп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom