Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 април 2017
Мислења
16
Поени од реакции
15
Дали може помош.
Бев на интервју на 13ти декември 2016 и пред 10 дена ми се смени статусот во - "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.".
Дали е можно толку брзо да ми излезе пасошот?
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Дали може помош.
Бев на интервју на 13ти декември 2016 и пред 10 дена ми се смени статусот во - "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.".
Дали е можно толку брзо да ми излезе пасошот?
Bravo, jas sum od oktomvri , uste na zadolzitelna.
4 meseci samo!!! Navistina brzo. Sto se slucuva?? Da ne ubrzaat so procedurive???
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дали може помош.
Бев на интервју на 13ти декември 2016 и пред 10 дена ми се смени статусот во - "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.".
Дали е можно толку брзо да ми излезе пасошот?
Со какви документи си,дирекно во Софија или преку амбасада?
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Дали може помош.
Бев на интервју на 13ти декември 2016 и пред 10 дена ми се смени статусот во - "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.".
Дали е можно толку брзо да ми излезе пасошот?
Ovoj finalen eksperten pregled e naj vazen tuka ili ke ti dadat ili ke te odbijat

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Престанете да читате само тоа што е последно кажано. Некого го разгледуваат побрзо, некого побавно, не очекувајте брзина на разгледување што важи за сите. Сите сме различни случаи со различни специфики.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Јас ви посакувам сите кои сте аплицирале за бугарско државјанство да добиете колку се може по брзо пасош.За ова што Бугарија бавно ви дава државјанство ми е жал.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Пред два месеци ми се смени во:
Предстои потпис за становништво и указ од вицепрезидента.

Отварам денес, ми пишува:
Проверка од вицепрезидента.

Шо значи ова? 2013г сум.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Jas se izvinuvam edno prasanje brza postapka za legaliziranje na izvod za kolku vreme i kolku naplatuvaat.Vi Blagodaram
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom