Халуцинации

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Дали некогаш ви се случило такво нешто и што мислите од што би можела да биде предизвикана таа појава, дали човек треба да е умствено пореметен за да халуцинира?
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Moze da iskoristi LSD,ne mislam na monitorine :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
хаха мислиш на дрогата. Него не, мислев вака природно, без наркотични средства дали е можно да се случи
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Mozno e ako si umoren,gladen negde sam u pustina,fotomorgani,Pamela Anderson, i drugi korisni stvari :) se desava da
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
И јас знам дека се дешава .. ми се има десено али не од природни случаеви :)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Pogotovo koga si pijan,ili koga si umoren haluciniras krevet :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.490
Мене ми се има случено тоа после 56 саати поминати над компјутер. Одејки си накај дома во автобусот (празен беше, само јас и возачот) гледав кловнови и вампири.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Ako si igral doom :0 mozno e
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Можно е најчесто кога ќе кренеш 40 степени температура. Не ми се случило до сега али баш сакам да видам како е. :icon_lol:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Често ми се случува кога сум во соба да погледнам накај кјошот и гледам некој луѓе , или некој работи што не се луѓе. ( Have you ever been affraid to look , in the corner of the room, sense that something watching you ) :)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
walker_girl напиша:
Дали некогаш ви се случило такво нешто и што мислите од што би можела да биде предизвикана таа појава, дали човек треба да е умствено пореметен за да халуцинира?

Не мора да е умствено пореметен за да халуцинира, за тоа постои некоја виша сила:kez:Пример ќе се испијаниш или ќе се изизиздрогираш и автоматски одма ќе почнеш да халуцинираш.Или пак земи ЛСД одма ти идат халуцинации. А друга варијанта можеш да имаш халуцинации ако си нешо болен или преплашен, друго нема.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
или пак при преодни состојби(помеѓу сонот и јавето), во делириум, при исцрпување или хипноза, а упорни кај шизофренијата
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Jas ednash imav halucinacija zaroniv vo more ... i Neptun iskaca so toa harpunot i mi veli momche morash da prekinesh so taa prskanata... bash taka beshe bachko
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
walker_girl напиша:
хаха мислиш на дрогата. Него не, мислев вака природно, без наркотични средства дали е можно да се случи
Можно е да се случи...мене лично ми се има случено..и тоа без никакви дејства(дроги,алкохол или не знам што)..едноставно бев преморена..немав спиено многу време..цел ден не бев прибрана дома и мојата бујна фантазија си го направи своето...се враќав накај дома и "видов" заклано бебе у кола..:lud:..ужас...се надевам нема да ми се повтори
 

Trancer4e

Extreme Trance Addict
Член од
25 јануари 2006
Мислења
427
Поени од реакции
1
najfraer напиша:
Jas ednash imav halucinacija zaroniv vo more ... i Neptun iskaca so toa harpunot i mi veli momche morash da prekinesh so taa prskanata... bash taka beshe bachko

leee....pa ti veke film si snimal....:bravo:


osfen pod dejstvo na droga neveruvam deka ke se postigne "vistinska" halucinacija...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom