Фан Клуб: Реал Мадрид

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Шо се случи со Лукас Силва?
Нели имаше проблеми со срцето ама рекоа ќе се врател во игра пак
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
9 играчи повикани за гостувањето во Севиља (недела, 20:45, СК1)

Голмани: Navas, Casilla y Yáñez.
Одбрана: Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo y Danilo.
Cреден ред: Kroos, Kovacic, Casemiro, Modric y Asensio.
Напад: Cristiano Ronaldo, Benzema, Lucas Vázquez, Mariano y Morata.

ги нема Bale, Pepe, Coentrao, James, Isco, сите поради повреда.



ja би:

Navas
Carvajal - Ramos - Varane - Marcelo
Casemiro
Modric- Kroos
Asensio - Benzema - CR​
 
A

apidrone

Гостин
Ќе мора да ги одмори некогаш Крос и Касемиро, еве во среда нова утакмица со Селта во копа.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Шо се случи со Лукас Силва?
Нели имаше проблеми со срцето ама рекоа ќе се врател во игра пак
Не е пријавен за во ниедно натпреварување сезонава. Мислам дека тренира некои посебни тренинзи. На лето ќе се знае дали ќе продолжи како играч на Реал или ќе замине во друга екипа. Битно е што дефинитивно пак ќе игра фудбал :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.456
Поени од реакции
13.917
Вечер за прв ќе ги гледам на раат после 9 месеци, последен пат ги гледав со Волфзбург кога изгубија додека летав за Орландо. Ај да видам дали јас сум малерот.. :))
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Или 3-5-2, или Марсело скроз напред. Поверојатно она првото, мислим дека не е прв пут Зидан да проба вакво нешто. Пред неколку кола направи измена со која се пребаци на 3-5-2.
- Кејлор -
- Варан - Начо - Рамос -
- Карвахал - Модрич - Касемиро - Крос - Марсело -
- Роналдо - Бензема -​
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.671
Поени од реакции
18.149
Криминален е педерот, се што прими од топка ја изгуби или греши пасови. Стави го Асенсио, да не му ја гледам таа транвеститската фаца.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Реално, моментално ка е Роналдо на терен исто ко да играмо со играч помалку. Никаква корист од него, тотално ван форма, па би рекол и скроз незаинтересиран.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Реално, моментално ка е Роналдо на терен исто ко да играмо со играч помалку. Никаква корист од него, тотално ван форма, па би рекол и скроз незаинтересиран.
Епа тоа го збори змејот од лани, ама вие сите го плукате. На решена утакмица ќе се покаже ајде

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Па освен една добра топка што дофрли Бензема до Роналдо немаше ниту една корисна до него... дефанзивците на Севиља тотално ги одвоија Бензема и Роналдо со остатокот на тимот.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Епа тоа го збори змејот од лани, ама вие сите го плукате. На решена утакмица ќе се покаже ајде

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Змејот збори више година ипол, кога Роналдо беше у каде-каде подобра форма.
Ја зборим за моментално, посебно сезонава. И за разлика од него, ја не го напаѓам Роналдо. Јасно беше дека кога-тогаш ќе падне у формата, не е бесконечен. Ама ако ништо друго, треба помалку да се курчи зошто он не пружа ништо позитивно за Реал у моментов. Ситуацијата кога нешто му се дереше на Крос а он ја еба акцијата, шта речи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom