Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Провери ПП и кажи што си направил, ако не да бараме друг драјвер.
Го слегнав тој драјвер ама ништо не го прифаќа...Подобро кажано кога ке го пуштам да се инсталира ми излегува нешто како ерор и вика дека немам доволно место за да се инсталира драјверот, а излегува и нешто друго кое вели дека ми фали некој фајл, има нешто како сериски број и во заграда пишува дека фајлот е .info... Што да правам? Дали е до мене нешто или до драјверот? Пробав и преку DriverMax да го најдам драјверот ама го нема...:toe::kesa:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Го слегнав тој драјвер ама ништо не го прифаќа...Подобро кажано кога ке го пуштам да се инсталира ми излегува нешто како ерор и вика дека немам доволно место за да се инсталира драјверот, а излегува и нешто друго кое вели дека ми фали некој фајл, има нешто како сериски број и во заграда пишува дека фајлот е .info... Што да правам? Дали е до мене нешто или до драјверот? Пробав и преку DriverMax да го најдам драјверот ама го нема...:toe::kesa:
Чекај, а тебе не ти дадоа ЦД со камерата ? таму 100 % ги има драјверите
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Чекај, а тебе не ти дадоа ЦД со камерата ? таму 100 % ги има драјверите
Абе цд имам од камерата ги пробав и нив ама не бидува ни со нив...Обично драјверите што се за XP фаќаат и на Vista ама овие насакаат не знам што е проблемот. А на XP си работат перфект...Нема некој други драјвери? Извини вака што те мачам и јас барам од вчера ама никако да најдам, ај можеби во тебе ке падне среќата...:pos2::pos2:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе цд имам од камерата ги пробав и нив ама не бидува ни со нив...Обично драјверите што се за XP фаќаат и на Vista ама овие насакаат не знам што е проблемот. А на XP си работат перфект...Нема некој други драјвери? Извини вака што те мачам и јас барам од вчера ама никако да најдам, ај можеби во тебе ке падне среќата...:pos2::pos2:
добро со ти вика појасни малко .... Виста ли имаш иначе....инсталирал ли си ги досега , а сега неможеш
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Абе цд имам од камерата ги пробав и нив ама не бидува ни со нив...Обично драјверите што се за XP фаќаат и на Vista ама овие насакаат не знам што е проблемот. А на XP си работат перфект...Нема некој други драјвери? Извини вака што те мачам и јас барам од вчера ама никако да најдам, ај можеби во тебе ке падне среќата...:pos2::pos2:
Види, побарав и на гугл, и по некои форуми за подршка... нема ништо околу ова. Кај сите се појавувало тоа дека нема доволно место да се инсталира ( сите се корисници на виста ). Еве,

I have web cam (Delux V-B01)
Windows Cannot Install It
I have Driver for XP but i recive error when install it
"Not enough storage is availble to complete this operation"
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
добро со ти вика појасни малко .... Виста ли имаш иначе....инсталирал ли си ги досега , а сега неможеш
Абе незнам како да направам screenshot на лап топот ке ставев слика...Иначе камерата сакам на лап топот да ја инсталирам, а на пц-то ги имам инсталирано драјверите од цеде-то и си работат нема проблем со нив...На лап топот имам Виста а на ПЦ-то ХП..
Edit: Епа и кај мене излегува ова... И што сега значи нема драјвери за оваа камера за Виста???
Еве сега пак пробав со овие на цеде-то и пак истото ми излегува...А на ХП не ми прават никаков проблем...Појма неам што е работава...
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе незнам како да направам screenshot на лап топот ке ставев слика...Иначе камерата сакам на лап топот да ја инсталирам, а на пц-то ги имам инсталирано драјверите од цеде-то и си работат нема проблем со нив...На лап топот имам Виста а на ПЦ-то ХП..
Edit: Епа и кај мене излегува ова... И што сега значи нема драјвери за оваа камера за Виста???
Еве сега пак пробав со овие на цеде-то и пак истото ми излегува...А на ХП не ми прават никаков проблем...Појма неам што е работава...
абе незз зш не си ставеш ХР и на Лап топот со се замараш со Виста... :smir:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
абе незз зш не си ставеш ХР и на Лап топот со се замараш со Виста... :smir:
Имав XP ама многу тапа ми работеше за оваа конфигурација што ја имам на лап топот и затоа ставив Виста, и сега на неа преде ко маче, не се ни осеќа дека работи а осетив дека и процесорот не загрева толку како на XP кога работеше...:toe::toe::vozbud::helou:
Иначе за драјвери не барам веќе, утре одам во Риверсофт земам една од тие за на лап топ што се ставаат и цепам, да си немам главоболки...:pos2::pos2:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Абе незнам како да направам screenshot на лап топот ке ставев слика...Иначе камерата сакам на лап топот да ја инсталирам, а на пц-то ги имам инсталирано драјверите од цеде-то и си работат нема проблем со нив...На лап топот имам Виста а на ПЦ-то ХП..
Edit: Епа и кај мене излегува ова... И што сега значи нема драјвери за оваа камера за Виста???
Еве сега пак пробав со овие на цеде-то и пак истото ми излегува...А на ХП не ми прават никаков проблем...Појма неам што е работава...
Види, најверојатно е нешто до самиот ОС ( во случајов вистата ). Штом камерата си работи на XP значи не е нешто до неа :toe:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Види, најверојатно е нешто до самиот ОС ( во случајов вистата ). Штом камерата си работи на XP значи не е нешто до неа :toe:
Па не е до камерата, или е до вистата или до драјверите...
 

StaneMk

The Rival
Член од
27 јануари 2008
Мислења
131
Поени од реакции
0
Види дали драјверите за камерата подржуваат виста,ако не ништо :toe:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
165
Nero
каков било само фул верзија да е :)
форматирав вчера заборавив дека немам неро :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom