Насилства во Македонија

Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Не е тоа муабетот дека пред него било супер, ама па и дека тој се продава како голем Македонец, патриот, војвода, а исто или полошо е за тие луѓе во што е неговата големина?
Да не се враќам уште поназад, кога претседателот на дпмне тогаш (пошо паторот тогаш во ДА кај Топурковски беше), праеше план за физичка поделба на државава кога никој не му го ни побара тоа. Дпмне само декларативно е некаква патриотска партија, инаку во добар дел од случаите таа работи против интересите на македонското единство и државата воопшто.
Grujo e tehnokrat toj nema emocii raboti i rezonira kako mashina. Da rabotese protiv Drzavata nie vcera vise ke se vikavme FRSM ili Federativna Republika na Sverna Makedonija.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799


ОТКАКО СЕ СИМНАЛЕ ОД АВТОБУС

Група ученици од „Владо Тасевски“ нападнале двајца соученици, едниот задржан во болница

Вчера во 18.35 часот од Единицата за информирање и командување-Скопје било известено дека во 14.30 часот на подрачје на полициска станица-Бит Пазар, од страна на 10 до 15 непознати лица, ученици во СУГС „Владо Тасевски", кои откако се симнале од автобус бр.50 извршиле физички напад над двајца седумнаесетгодишни ученици од истото училиште.



Од страна на лекар кај двајцата биле констатирани телесни повреди. Едниот од нив ќе биде задржан на понатамошно лекување, велат од полицијата.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на настанот
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Grujo e tehnokrat toj nema emocii raboti i rezonira kako mashina. Da rabotese protiv Drzavata nie vcera vise ke se vikavme FRSM ili Federativna Republika na Sverna Makedonija.
Па не знам како ќе се викавме бидејќи се договараа нешто цртичка, Скопје, во заграда Северна, не знам како се договориле. Имаше на еден разговор слушав, потврдиле и од Фби дека е вистинска снимка, а од Убк слушале, изгледа за да се осигураат за предлогот.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Па не знам како ќе се викавме бидејќи се договараа нешто цртичка, Скопје, во заграда Северна, не знам како се договориле. Имаше на еден разговор слушав, потврдиле и од Фби дека е вистинска снимка, а од Убк слушале, изгледа за да се осигураат за предлогот.
Republika Skopje beše predlogot od Merkel. Toj beše odbien. VMRO u 2008 kaza da (zeleno svetlo) za imeto Republika Makedonija (Skopje) znaejki deka grcite ke go odbijat sakale od VMRO da napravat podobra pozicija vo pregovorite prestavajki gi grcite kako nekonstruktivni.
Gruevski kaza togas deka VMRO sekoj predlog dokolku mislele deka e zadrzliv bi go stavile na Referendum. Toa se nema sluceno do sega. Imeto vise podolgo ne e Tema i imame Status kvo po toa prašanje. Sekoj vo EU i vo Nato pa i vo vlasta znae deka nema ni edna strana da ostapi. Zatoa od 2012 se raboti na "scenario Zaev" za da toj go zatvori makedonskoto prašanje ednas za sekogas.

Probaa bombi ne ide. Probaa divo naselje ne ide. Sega so federalizacija idat na se ili nisto. Pravata na Albancite do vcera ne im bea bitni ali odkoga vidoa deka nema care od makedoncite (grdi se) SDSM se pretvori vo SDSalbanija. Imame 4 albanski partii i dva makedonski od koja edna samo deklarira deka e Makedonska a raboti na unistuvanje na drzavata. Sloganot "Sega mu e majkata" istotaka nemoze da bide posovremen.

Albancite od druga strana odamna uvidoa deka Zaev e psihopat ali gledat moznost so nego da dobijat toa sto potajno si posakuvat
(zapadna makedonija).

Sto moze Sega da se sluci?
Zaev im cica glasovi od DUi,besa i Dpa od ista strana sds gubi glasovi radi proalbanskata politika i vnatresni prepukuvanja (Listi) na krajot moze da se sluci VMRO da ima ubedlivo najvise pratenici vo istorijata na RM. Perfektna situacija albancite da se razprodelat na cetri partii sekoja od niv totalno nemokjna so siten Broj pratenici vo sobranieto ne ke mozat ni edna tablica da smenat na albanski jazik.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Republika Skopje beše predlogot od Merkel. Toj beše odbien. VMRO u 2008 kaza da (zeleno svetlo) za imeto Republika Makedonija (Skopje) znaejki deka grcite ke go odbijat sakale od VMRO da napravat podobra pozicija vo pregovorite prestavajki gi grcite kako nekonstruktivni.
Gruevski kaza togas deka VMRO sekoj predlog dokolku mislele deka e zadrzliv bi go stavile na Referendum. Toa se nema sluceno do sega. Imeto vise podolgo ne e Tema i imame Status kvo po toa prašanje. Sekoj vo EU i vo Nato pa i vo vlasta znae deka nema ni edna strana da ostapi. Zatoa od 2012 se raboti na "scenario Zaev" za da toj go zatvori makedonskoto prašanje ednas za sekogas.

Probaa bombi ne ide. Probaa divo naselje ne ide. Sega so federalizacija idat na se ili nisto. Pravata na Albancite do vcera ne im bea bitni ali odkoga vidoa deka nema care od makedoncite (grdi se) SDSM se pretvori vo SDSalbanija. Imame 4 albanski partii i dva makedonski od koja edna samo deklarira deka e Makedonska a raboti na unistuvanje na drzavata. Sloganot "Sega mu e majkata" istotaka nemoze da bide posovremen.

Albancite od druga strana odamna uvidoa deka Zaev e psihopat ali gledat moznost so nego da dobijat toa sto potajno si posakuvat
(zapadna makedonija).

Sto moze Sega da se sluci?
Zaev im cica glasovi od DUi,besa i Dpa od ista strana sds gubi glasovi radi proalbanskata politika i vnatresni prepukuvanja (Listi) na krajot moze da se sluci VMRO da ima ubedlivo najvise pratenici vo istorijata na RM. Perfektna situacija albancite da se razprodelat na cetri partii sekoja od niv totalno nemokjna so siten Broj pratenici vo sobranieto ne ke mozat ni edna tablica da smenat na albanski jazik.
Wow каков филм, интересно ви е по штабовите вака си правите научни фантазии. :pos:
Човеку, Грујос се договараше тајно да го смени името, значи ќе ги фатеше за уши тоа гласачите и ќе си гласаа за промена на име, име кое веќе тој од претходно си го договорил. Каков Заев какви глупости.
Диво Насеље? И тоа Заев го направи? :pos:
Море човеку, Диво Насеље е чиста местенка од власта, уште ли не сфаќаш? За да го тргнат погледот од криминалите нивни жртвуваа 8 невини специјалци, на душа не знам кој ги носи дали Брклата или Чавков.
Значи ти си правиш филмови, буквално. Двојазичност, федерализација, уништување на државата, бајки. Ако некој ја уништил државата тоа е баш Никос, ама тебе полесно ти е да слушаш дека Заев сака двојазичност, нешто што веќе постои. Види го ти Заев мангуп, сака нешто што веќе постои. :pos:
Ти вака како ми изгледаш, да кажат утре кој е нарачателот на масакрот кај Смилковци, ќе речеш заради Заев е тоа, Вмро нема никаква улога. До толку си отиден, против својот народ си спремен да одиш само за да браниш криминалци.
 
B

Bafra

Гостин
Republika Skopje beše predlogot od Merkel. Toj beše odbien. VMRO u 2008 kaza da (zeleno svetlo) za imeto Republika Makedonija (Skopje) znaejki deka grcite ke go odbijat sakale od VMRO da napravat podobra pozicija vo pregovorite prestavajki gi grcite kako nekonstruktivni.
Gruevski kaza togas deka VMRO sekoj predlog dokolku mislele deka e zadrzliv bi go stavile na Referendum. Toa se nema sluceno do sega. Imeto vise podolgo ne e Tema i imame Status kvo po toa prašanje. Sekoj vo EU i vo Nato pa i vo vlasta znae deka nema ni edna strana da ostapi. Zatoa od 2012 se raboti na "scenario Zaev" za da toj go zatvori makedonskoto prašanje ednas za sekogas.

Probaa bombi ne ide. Probaa divo naselje ne ide. Sega so federalizacija idat na se ili nisto. Pravata na Albancite do vcera ne im bea bitni ali odkoga vidoa deka nema care od makedoncite (grdi se) SDSM se pretvori vo SDSalbanija. Imame 4 albanski partii i dva makedonski od koja edna samo deklarira deka e Makedonska a raboti na unistuvanje na drzavata. Sloganot "Sega mu e majkata" istotaka nemoze da bide posovremen.

Albancite od druga strana odamna uvidoa deka Zaev e psihopat ali gledat moznost so nego da dobijat toa sto potajno si posakuvat
(zapadna makedonija).

Sto moze Sega da se sluci?
Zaev im cica glasovi od DUi,besa i Dpa od ista strana sds gubi glasovi radi proalbanskata politika i vnatresni prepukuvanja (Listi) na krajot moze da se sluci VMRO da ima ubedlivo najvise pratenici vo istorijata na RM. Perfektna situacija albancite da se razprodelat na cetri partii sekoja od niv totalno nemokjna so siten Broj pratenici vo sobranieto ne ke mozat ni edna tablica da smenat na albanski jazik.
Ти бе кај живееш, по ова што го пишуваш или си надвор од Македонија или не си излегол од дупката во која си пикнат.
И каков патриот си ти а не пишуваш на КИРИЛИЦА :eek:
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Ти бе кај живееш, по ова што го пишуваш или си надвор од Македонија или не си излегол од дупката во која си пикнат.
И каков патриот си ти а не пишуваш на КИРИЛИЦА :eek:
Pišam na latinica da me razberat i Albancite na ovaj Forum koj odbivat da ja ucat kirilicata.

Ti si pogolem Patriot od mene ocigledno eve ti snickers.[DOUBLEPOST=1480074052][/DOUBLEPOST]
. Види го ти Заев мангуп, сака нешто што веќе постои. :pos:
Znaci spored tebe Dvojazicnost vise se praktikuva vo Ohrid, Bitola, Prilep, Veles, Kavadarci, Negotino, Stip, Kocani, Strumica? Ajde proveri

A za federacija ili kantonizacija? Dali sme federacija ili sme sostaveni od kantoni? Ako sme sostaveni od kantoni da te molam koj se tie kantoni bas me interesira. Da gi nabrojs.

Ti drzavata vo koja zivees ne ja znaes. A tuka davas predavanja glumis profesor po nauki.

Zosto se praviš pameten koga nemas ni obicen fakultet završeno?
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
Pišam na latinica da me razberat i Albancite na ovaj Forum koj odbivat da ja ucat kirilicata.

Ti si pogolem Patriot od mene ocigledno eve ti snickers.[DOUBLEPOST=1480074052][/DOUBLEPOST]

Znaci spored tebe Dvojazicnost vise se praktikuva vo Ohrid, Bitola, Prilep, Veles, Kavadarci, Negotino, Stip, Kocani, Strumica? Ajde proveri

A za federacija ili kantonizacija? Dali sme federacija ili sme sostaveni od kantoni? Ako sme sostaveni od kantoni da te molam koj se tie kantoni bas me interesira. Da gi nabrojs.

Ti drzavata vo koja zivees ne ja znaes. A tuka davas predavanja glumis profesor po nauki.

Zosto se praviš pameten koga nemas ni obicen fakultet završeno?
Абе смешки си :D благодарам што не ме понуди со сендвич.
Шќиптарите знаат и македонски и албански и еден од англиски/германски/италијански,а ние македонски и српски ама битно патриоти имаме :tapp:

10 години тепаат македонски деца кај ги начекаат, мвр ниту еднаш не покреналe обвинение, 10 години затвараат само Македонци за поседување на коноп, божем шЌиптарите не се дилери, увозници и производители ама твојот сакан технократ изгледа многу е зафатен на гатачки а пулените негови на халкидики.

Жалосно е што се сметате за бранители а уствари продолживте кај што застана БЦ со уништување на Македониа.
нормално Цацко е крив
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Поднесено обвинение за половиот напад кај Млечен

тогааш соросоидите и политика заплеткаа, ама ете,..ЈО поднесе обвинение ( и тоа на база истрагата на мвр на чавков,22.07, а кога педофилот е и приведен)
Овој гомнаров секој ден киснеше у тоа штабчето Вмровско (сеа СдС-овско) пичка му материна. Да бог да у затвор му го расцепат чмарот од ебење без сапун.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
http://www.libertas.mk/tinejdher-ranet-pred-kup-luge-nikoj-nishto-ne-videl/
Јас да сум фактор, министер на МВР има да биде од силна партија која НЕМА да учествува на избори... ќе се откаже пред избори .
Овака МВР стана еден нефункционален циркус, а избори често има...
еве во Струмица пред некој ден народно -гангстерски немири, а имаме и секојдневно насилие...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.969
Поени од реакции
17.799
http://www.libertas.mk/tinejdher-ranet-pred-kup-luge-nikoj-nishto-ne-videl/
Јас да сум фактор, министер на МВР има да биде од силна партија која НЕМА да учествува на избори... ќе се откаже пред избори .
Овака МВР стана еден нефункционален циркус, а избори често има...
еве во Струмица пред некој ден народно -гангстерски немири, а имаме и секојдневно насилие...
Имаш ли некоја информација повеќе за ова?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Имаш ли некоја информација повеќе за ова?
не, само гледам дека секојдневно има овакви работи а никој сериозно не се занимава со тоа, битни биле само митизите и кампањите...
и ветувања што некој ќе направел ако дојде на власт, таму некаде пред крај на мандатот...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
не, само гледам дека секојдневно има овакви работи а никој сериозно не се занимава со тоа, битни биле само митизите и кампањите...
и ветувања што некој ќе направел ако дојде на власт, таму некаде пред крај на мандатот...
Оф море, утепан ниеден...те заболе тебе стапот! Што не ја постираше оваа вест, ако на твоите не им се најбитни митинзи и кампањи.

Загинал, одејќи на митинг, телото му го оставиле на пат
Тргнал на митинг на ВМРО ДПМНЕ со организиран превоз и загинал, а сопартииците го оставиле на улица неговото безживотно тело и продолжиле за Охрид.

http://24vesti.mk/zaginal-odejkji-na-miting-teloto-mu-go-ostavile-na-pat

Може да престанеш да се праиш луд и да ги труеш темиве?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Оф море, утепан ниеден...те заболе тебе стапот! Што не ја постираше оваа вест, ако на твоите не им се најбитни митинзи и кампањи.

Загинал, одејќи на митинг, телото му го оставиле на пат
Тргнал на митинг на ВМРО ДПМНЕ со организиран превоз и загинал, а сопартииците го оставиле на улица неговото безживотно тело и продолжиле за Охрид.

http://24vesti.mk/zaginal-odejkji-na-miting-teloto-mu-go-ostavile-na-pat

Може да престанеш да се праиш луд и да ги труеш темиве?
темата е насилство, не сообраќајки, не тролај 24/7
А надлежен е МВР ( со министерот и заменикот), не партиите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom