PlayStation 4

Член од
6 декември 2015
Мислења
17
Поени од реакции
0
За игри од интернет ќе инвестирам 60-70е, од тие игри ќе праам замени и такви работи. Не ми е битно мене да ја играм играта одма, можам малце и да почекам, ама доколку би искочил џеилбрејк, не би се размислувал. Инаку за пц не сакам ни да размислувам. Купив у 2008 пц за 600 еура, тогаш неговите спецификации беа одлични за сите игри. После 2 години, некако игрите ми тераа на медиум-лоу, ама после и едвај на екстра лоу. Последна фифа која можев да ја подигнам со тој пц беше 2012 на пр, затоа веќе никад пц за гејминг;)
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
ps4 500g so ps+ za cela godina ( 11 mes uste ) so 4 igri, fifa, god of war, pes 2017 sega ja kupiv sho pari da go prodam komplet so mislite kolku vredi?
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
HDMI-портот не дава знаци на живот.Поправање некаде?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.151
Поени од реакции
16.321
На реклама5 и пазар3 има дечки кои уште им бараат 18 000, по година и више користени:icon_lol:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.670
Поени од реакции
1.550
На реклама5 и пазар3 има дечки кои уште им бараат 18 000, по година и више користени:icon_lol:
Imase edno pravilo koga ispaga proizvodot od prodavnica avtomatski mu se namaluva cenata za nz kolku procenti bese i se zgolemuva za sekoj mesec sto pominuva, no ocigledno na lakomoto makedonce ova ne mu e jasno.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Imase edno pravilo koga ispaga proizvodot od prodavnica avtomatski mu se namaluva cenata za nz kolku procenti bese i se zgolemuva za sekoj mesec sto pominuva, no ocigledno na lakomoto makedonce ova ne mu e jasno.
Има и друго правило тука.
Секогаш на тој што продава му е евтино, а на тој што купува скапо :D
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.616
Поени од реакции
11.805
HDMI-портот не дава знаци на живот.Поправање некаде?
Однеси го во некоја од Сони Галерија продавниците на Пан Европа.

Ако конзолата сеуште е под гаранција, тогаш ќе ти ја заменат со нова конзола, а ако не е повеќе под гаранција, прашај ги нив каде да ја однесеш на сервис.

Има и друго правило тука.
Секогаш на тој што продава му е евтино, а на тој што купува скапо :D
Не, jа мислев да не сакате да делиме 50:50, зашто кога дава човек 50 му е многу, кога зима е малку, мислам тоа е релативитет. :D

Од 8:10 до 8:23 .

https://youtu.be/LqA02fP7iLY?t=8m10s

 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво дечки,денес си купив ps4,и нов сум во врска со конзолите.Решив да се регистрирам на официјалната страница на Sony Playstation Store за да си купувам игри, но имам едно прашање.Таму ми бара да одберам регион но ја нема Македонија.Дали ќе ми прави проблем во купувањето и дали некој има искуство со ова.Фала однапред.Еве како изгледа:
Untitled.png
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Дечки, искуство некој со ПС4 купен од Грција. Како оди процедурата со враќање на ДДВ ? Гледам дека е поисплатливо така, доколку веднаш го враќаат ДДВ-то ?! И некој сторе близу Лерин ? Да не одам до Солун, поблиску ми е.

Поздрав
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дечки, искуство некој со ПС4 купен од Грција. Како оди процедурата со враќање на ДДВ ? Гледам дека е поисплатливо така, доколку веднаш го враќаат ДДВ-то ?! И некој сторе близу Лерин ? Да не одам до Солун, поблиску ми е.

Поздрав
Во Галерија до 27ми ти е 15.990, исто ти доаѓа :)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.151
Поени од реакции
16.321
Во Галерија до 27ми ти е 15.990, исто ти доаѓа :)

Исто? Не би рекол исто.

http://www.plaisio.gr/games/playstation4/ps4-konsola/Sony-Playstation-4-Slim-500-GB-Uncharted-4-Call-of-Duty-Infinity-Warfare.htm?cm_sp=games+Slider-Banner-_-PS4-Slim-500GB-Uncharted4-COD-_-20161121

Мислам дека повратокот на ДДВ е околу 30 евра. Башка ќе прошета до Грција.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Ne e isto. Za istite pari imas top deal, vo Greece, ama dali vrakjaat ddv od 23 ℅. Znam deka bo Plasio da, vrakjaat ama treba da odish da go kupis pecat od granica pa pak nazaf do Plasio i doma (Bitola). Taka ne se isplati. Arno ama imalo nekoka vo Lerin koja istoto go ovozmozhuva, pa kje trknam denes utre.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom