La Liga Santander 2016/2023

Џ

Џонтра Волта

Бетис бетон одбрана, пример за одбрана каква се игра против Реал. hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

28 октомври 2015
926
1.236
Бакагол ис бек бичззз![DOUBLEPOST=1476658240][/DOUBLEPOST]Ве нема викендов табела да побарате:pos:

Последно уредено:
8 април 2007
16.034
9.126
Му отидоа на Иниеста лигаментите на колено изгледа. Штета.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk

20 ноември 2009
8.150
8.893
Еспањол - Еибар екстра утакмица. (y)
Шанси, добра игра и одличен финиш, а јас 88-ма минута ја исклучив и пуштив тотенхем. :(
Прво полувреме Еибар во налет и конфузијата и некоординираната одбрана на Еспањол креатор за 0-2 за 4 минути, а минута пред крај 0-3 и се изгледаше завршено и чекор поблиску Санчес Флорес до отказ.
Во второ одбраните си ги заменија улогите и по головите на Перез и Пиати изгледа беше неизбежно враќање на резултатот.

Неколку спорни моменти имаше, спорна ситуација на Баптистао при голот на Пиати можеби играше со рака, немаше добар агол за да се процени тоа и уште една со Баптистао и Капа пред голот на Еибар, пенал или не 92-ра минута Баптистао им пресуди. :D

Друг интересен момент со Каиседо, два жолти картони за 5 минути и бурна реакција на Кике Санчес Флорес при неговото излегување.
Не изгледа добро Еспањол сезонава, изгледа атмосферата во соблекувалната е нарушена.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
15 февруари 2010
15.489
15.506
Како е можно Маленко да не му дај црвен на Марио Суарез неможам да разберам. Со отворена копачка му ојде на Гомез и овај ништо не даде.

Syn

23 декември 2007
29.248
41.609
steta za iniesta, spored reakcijata povredata e sjebana dosta ...
inace golov bese cist ofsajd.

16.034
9.126
Гол од офсајд, недосуден чист пенал за Валенсија, недосуден црвен за Бускетс...

Какво срамно судење на Маљенко. Одамна немам видено вакво претенциозно судење. Брука!!!

Invader

I am not in danger, I am the danger!
17 ноември 2008
18.018
22.923

lul
Не се суди веќе пасивен офсајд, не знам во кое време живееш.
Чист недосуден пенал :pos::pos::pos: Родриго сам си призна дека немаше пенал.
Бускетс можеше и требаше да добие втор жолт, исто како Марио Суарез чисти црвен.

12 декември 2007
4.731
9.782
Не се објаснувајте па и вие, 9 години од кога сум на форумов ги нема никој во нешто убедено, нема ни вие. Џабе трошите енергија и време, си живеат во паралелен универзум.

16.034
9.126
lul
Ти во кое време живееш? Доколку играчот кој е во офсајд му пречи во видикот на голамнот се суди офсајд. Многу глупости за некој кој прати фудбал.
Пеналот е чист. Црњана не ни гледаше на топка, го однесе Родриго ко да сакаше да го земе за дома.

Syn

29.248
41.609
lul
se sudi ofsajd ako igracot vlijae vrz igrata, ako e za toa sekoj ke sedi zalepen do golman celo vreme i ke go markira bez da ja dopre, pasiven ofsajd e ako ne ja dopira topkata, ne znaci deka nema da go sviri sudijata ako mu smeta na golmanot, vo situacijava imase osnova da se sankcionira ofsajdot.

4.731
9.782
Која е таа основа? Беше прилепен до голманот? Ја допре топката? Имаше движење во насока на топката или голманот? Суарез скокна вертикално, ниту допре топка ниту се помести на било која страна.