Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Преписката штo е прекрaтенa не мoже дa биде врaтенa вo прoцедурa. Мoрa нaнoвo све . Oд гoре нaведенoтo нa членoт сo кoмуникaцијa сo министерството. Сaмo пoсредниците мaфтoсувaaт зa дa земaт пари.[DOUBLEPOST=1472852263][/DOUBLEPOST]
http://tml-consult.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=148:2014-11-03-06-52-27&catid=9&Itemid=134&lang=bg
I sega na kogo da vervame, na ministerkata, zam. minister, na L.M. i site ostanati, ili na tebe?
 

Attachments

Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
I sega na kogo da vervame, na ministerkata, zam. minister, na L.M. i site ostanati, ili na tebe?
Верувај на кого сакаш, затоа сме тука да даваме мислење или коментари. Јас цитирав искуство на член и одлука на врховен суд на Бугарија дека нема право на жалба по прекратена преписка за блгарско гражданство . Јас би сакал сите прекратени да бидат вратени во процедурата но не зависи од мене. Дали ќе сменат закон или ќе направат пржински договор не знам но според закон за блгарско гражданство прекратена преписка не може да биде вратена. Мора јово на ново. Сите висиме додека вицепрезидент не потпише. И ЕДНА РАБОТА ШТО МИ ПАЃА В ОЧИ. ЧЕСТИТО НА СИТЕ ШТО ДОБИВТЕ УКАЗ ИЛИ ПАСОШ АМА БАР НЕКОЈ ДА СЕ ЗАБЛАГОДАРЕШЕ НА БУГАРИЈА ЗА ТОА ШТО ВИ ДАДЕ. ЈАС БАР НЕ ВИДОВ ТАКОВ СЛУЧАЈ.
 
Член од
31 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
16
Не губете надеж. Веќе две недели. 1..../2013
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Сега колку пари ми требаат до пасош?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Не губете надеж. Веќе две недели. 1..../2013
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Сега колку пари ми требаат до пасош?
70 leva 50 za ukazot i 20 za pasosot
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Не губете надеж. Веќе две недели. 1..../2013
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Сега колку пари ми требаат до пасош?
Druze ako mozes i vtorata cifra da ja kazes posle 1.... Da znaeme potocno do kaj se stignati :) pozz
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Имам роднина со бројче 62хх/2012, али нема пин број запишано. Како да се дојде до пин бројот за да може да си го провери статусот???
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
90
Поени од реакции
135
pozdrav ne sum go sledel podolgo vreme forumot,dali se priznava od vtor bratuced ako moze nekoj da mi kaze
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom