Фан Клуб: Шкендија

Член од
17 септември 2013
Мислења
192
Поени од реакции
50
Ukurac. Jas na livescore pratam, i prvo sakative pisaa deka e 1:0 za posle 2 min da smenat vo 0:1 Ncncncncnc
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Ne deka hejtam ili nesto no stvarno li mislivte deka Skendija ke tepa :O :O :O ? eve vi dokaz kolku sum bil siguren deka Gent ke tepa IMG_0205.JPG no sto da pravam koga pickite kurvi poljaci me zaeba, ne deka sega zavrsi utakmicata no stvarno najsigurno mi bese Gent a i odlicen koficient mene ako me prasuvaa bokmejkerite maksimum 1.45 za pobeda na Gent bi stavil.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Mene stvarno mi e zal i ako igrav na sportska protiv Skendija no ne moze Skendija da parira na ekipa kako Gent so igraci kade sto Hasani vi e najdobar, igrac sto ne uspea nitu vo ebena Svedska liga
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Ајде малце фудбалски, ставрно со оглед на првата утакмица пимивте голови во 47 и 92, што ви се случи сега ? Може и да изгубевте 0 - 1 или да беше 1 - 2 ќе беше горе доле може и очекувано ама вака ставрно не ми е јасно што ви се случило, малце поглеав прво на стрим и највеќе ми личеше дека ќе заврши без голови.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Супер атмосфера, 30.000 луѓе на стадион, преголема еуфорија.
Прво тренерот ја поремети формацијата, играше со дупли десен бек, Таипи повеќе беше десен бек отколку играч од средниот ред, се плеткаше со Тодоровски.
Поразот не боли толку бидејќи и пред двомечот знаевме дека ќе бидеме елиминирани, а сите 8 меча играа едни исти играчи па и заморот си го направи своето а и капацитетот ни е толку со овие играчи, не е лесно да се игра против тим кој лани поминал групна фаза од ЛШ.

Мораше похрабро да тргнеме уште додека беше 0-0, веќе откога падна голот се знаеше дека ќе се случи потоп.
Играчите изгореа од желбата за победа, играа во еуфорија и премногу грешеа. Но добро е, никој не очекуваше дека ќе стигнеме до овде.

Сега да се концентрираат на првенството, нека се консолидираат што побрзо. Ако продадат некој, мора да донесат квалитетна замена и така на тимот му требаат засилувања.
Казна од УЕФА ќе има заслужено бидејќи глупакот влезе на терен, а и поради тоа што луѓе седеа на скалите бидејќи немаше место а на врата ги пуштиле.

Гомнојадците веќе три кола чекаат да им дојде времето па да јадат гомна, па уживајте сега е времето вие паразитите да се множите. Следната година пак ќе не гледате на Арената Филип Втори ;)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Тренерот на Гент, Хејн Ванхезебрук:

Шкендија ја повтори дефанзивната игра од првиот меч, остана на нам да ја направиме разликата, бевме надмоќни.

Може заборавивме да постигнеме гол во првото полувреме, каде што имавме две-три добри шанси.

Во вториот дел ја покажавме нашата сила, успеавме да го надиграме противникот пред оваа фантастична публика од 27.000 гледачи“.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Македонци, не е у ред да ликувате на неуспехот на Шкендија..ја немам видено албанец да кења кога Вардар испадна од Динамо, Работнички од Будуќност или Силекс од Вадуз...плус тоа Шкендија е тетовска екипа, македонска екипа...
Албанци, не е у ред само албански знамиња да истакнувате..не ни сметат знамињата и орлите на трибини ама треба и некое македонско знаме да стаете..ја незнам шо не мразете толку македонците никако да разберам...точно дека и некои мскедонци мразат албанци ама тука вие сте си криви од 2001ва...
П.С дај боже бесарт или хасани да ја решат Албанија у 90 мин. у Скадар...интересно би било тоа :)
П.П.С ве чекаме во Кочани на единаесети..ја ќе навивам за вас секако..Брегалница ја неќам никако
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Нека го задржат костурот на тимот иако има понуди за сите важни играчи не треба да ги пуштаат. Евентуално еден нека го продадат и тоа само ако е стварно добра понудата.
Еден штопер потпишале, сега останува уште шпиц да донесат.

14089303_1171989652823589_2429735868566727647_n.png
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
neka go prodadat Radevski I Ibrahimi I neka zemat nekoj jaki Brazilci od prva liga, so platata sto zema Ibrahimi Moze mnogu jak brazilec da zemame, a Radevski ako
Mu izvadime nekoja 500k mnogu bi bil zadovolen
 

Kajgana Shop

На врв Bottom