UEFA Champions League 2015/2016

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
А сакав да напишам некој збор, добар фудбал се играше, ама после ова...

Облаче сине, што се случи?
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
На душа на Облак оди ова! Честито Комшии! (y) дај боже в година пак да ја украдеме од вас ! хаха
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Облак е катастрофален кога се во прашање пеналите. Имаше среќа против ПСВ што Зут беше бетер од него, иначе ќе испаднеа и тогаш.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
go gleav so psv, i sea, definitivno u moj zivot neam videno pojaden i pobeden golman za penali od Oblak, uzasno slaba strana mu e ova ocigledno, bolje van gal poteg da praese simeone, da menja golman, dobar e oblak ama za penali e najlos u istorija.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Честитки за Реал.

И посебни честитки до Зидан, го извади тимот од гомната во кои ги удави дебелиот келнер и стигна до овој успех.

Сезоните што следат ќе покажат дали зидан е вистински квалитетен тактичар и менаџер, но дефинитивно е инспиратор и мотиватор, можда и донесе среќна ѕвезда во Реал со него, оти имаа и среќа низ целава кампања.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Каква сезона имаше Облак-от, чуда бранеше сезонава и на крај вакво аматерско издание на пеналиве.
Не знам кој му беше курот, ваљда сакаше да изиграва Едуардо па да брани кај што иде топката, тежок аматеризам, Бургос треба да го убие од ќутек после ова... едино ако ова не е токму негова идеја па да ги заколе Чоло и двајцата.

Како и да е, кој и да победеше ќе беше заслужено, малце ми е криво за Чоло али јеби га, нека си дојде кај нас па со нас да освои хехе. :smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom