Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Бев на интервју на 4 Февруари сеуште ми пишува Липсват Данни.Има ли некој искуство отприлика колку време треба да мине за да пишува Образувана Преписка.Поздрав[DOUBLEPOST=1455532444][/DOUBLEPOST]
Протоколи јавно нема повеќе да се објавуваат колку што разбрав затоа даваат и Пинови само оној кој треба да си проверува не како до сега што беше праксата сите да може да гледаат.
Za protokolite se soglasuvam I jas toa go imav kazeno I poodamna inace na tolku u kazi I odobreni prepiski da ne pustea do sea protokol nema smisla no tie sakaat da bide intimno pregleduvanjeto inaku za tvojot problem ako si preko sofija na intervju od samiot start si vnesen vo kompjuterot I si tece procedurata toa so ti pisuvam lipsvat danni toa znaci nedostasuvat podatoci ne gi vnesuvas kako treba broevite I jas koga ke na pisam pogreska mi izleva lipsvat danni no koga ke na pisam tocno mi izleva statusot taka da ti si vnesen vo kom I sig ti pisuva obrazovana:)[DOUBLEPOST=1455534089][/DOUBLEPOST]@Пиринец 990 zavisi od toa koja godina si zej proizhod a koja god si odel intervju ako tie proizhodot od 2015 a intervjuto sega vo 2016 togas ke pises pod broj 1 brojot I godinata 2015 a odozdola brojot od intervjuto I godinata 2016 mn e ednostavno :)
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Cekajki od 2013 godina da trgni rabotava napred sekogas skoro sum bil so pozitivni misli no rabotava kako sto odi me natera da haluciniram odnosno da zamisluvam kako bi bilo da mi se smeni primer status inaku sum sum 2013 so bg licna karta od pradedo me interesira dai se razjasni kolu vreme bi bilo potrebno i niz koi statusi na stranicata treba da mi pomine prepiskata po pretpostavka deka utre ke mi se smeni od izvadena za dopolnitelna mp vo.........i t.n.t kako bi odelo:)
dodeka nesto se smeni da si vezbame........hahahhahahahhahaha
izvinete mozda ne sum mn seriozen ama ja preteraja so nasava 2013 iskreno.
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
39
Поени од реакции
32
Pa site sme so slicna situacia...nego jas pre dva dena prasa a ima nekoj smenet status od 5000 do 8000 od 2013. So bil na doplnitelna pa mu se smeni status inaku ja sum od jun mesec 853*/2013 ushte na doplnitlna MP
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Ako imate prilika, pojdete pred da pocnat da naplacaat po 5 leva vlez vo Hramot Aleksandar Nevski. Vo blizina e na centar na Sofija, od parkot ima okolu 1 km. Velelpno zdanje vo sekoj pogled. http://offnews.bg/news/n_1/n_624191.html

A na vracanje prema centar, mozete da pojdete i vo Crkvata Cudotvorec Serafim Sarovski. Mala, preubava ckrvicka, posetuvana sekojdnevno od turisti od cel svet. Vo podrumskite prostorii se Negovite mosti. Medjudrugoto, ludjeto tuka doadjaat i da gi zapisat svoite zelbi i gi ostavaat vo edna posebna drvena posuda so veruvanje deka Sv. Serafim Sarovski Cudotvorec, gi ispolnuva site zelbi.
 
Член од
13 февруари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Eduardo kolko vreme ima projdeno otkako si gi predal dopolnitelnite dok isti dokument imam i jas i sum od 2013 godina a otkako mi se predadeni ima tocno 15 meseci
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Дечки сериозно ви се восхитувам на трпението тие што сте од 2013, но сепак мислам дека до 3 години после интервју смее да се одлучува или ќе ве прекратат или ќе ве одобрат тие што сте на дополнителна.( така кажа еден член погоре) во закон стоело.

Така да годинава би требало да сте на чисто, бар ако ве прекратат да си поднесете на ново.
Ајде трпение-спасение :icon_mrgr: :kafence::semolam::anco:
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Дечки сериозно ви се восхитувам на трпението тие што сте од 2013, но сепак мислам дека до 3 години после интервју смее да се одлучува или ќе ве прекратат или ќе ве одобрат тие што сте на дополнителна.( така кажа еден член погоре) во закон стоело.

Така да годинава би требало да сте на чисто, бар ако ве прекратат да си поднесете на ново.
Ајде трпение-спасение :icon_mrgr: :kafence::semolam::anco:
Mn vreme nervi I zalno za lugeto a site imat dostaveno dok od niv od prvi bratucedi I svasta ne se fer I tie u ministerstvoto na ova cekanje jas da bev od 2013 ke bev razocaren mnogu na toa cekanje iskreno mi e zal se nadevam deka za skoro vreme ke bide se vo red taka pisuva zakonot pa spored toa godinava treba da ja iscistat 2013 a i ne samo so bav no ja terat bashka so I mn prepiski ima od taa godina 17540 taka nesto bea toa se mn prepiski toa uste tolku ja oteznuva rabotata no ajde ke bide ova godina :) znam lesno e da se kazuva od strana, no mora da se ima nadez :)
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
од 2013 во изминативе 2-3 недели му се уважени молбите на вили32 и дени.а ( кај дени е поминато и со 2 братучед) и кај двајцата бројчето е 40хх (значи не како што некои тврдат дојдени се до 6000) а од 2013 има поминато и високи бројки со 80хх, така да изгледа нема воопшто некој ред, или си имаат тие некој редослед во зависност што и кога доставуваш ???
И друга разлика има иако е многу мала но сепак има разлика, кај некои дополнителната е со МП или МВР, а кај некои само дополнителна без МП или МВР (конкретно кај дени.а беше дополнителна без МП во новиот систем)
Ако некој знае нешто поконкретно окулу МП и МВР (дали се со или без и што му значи, односно дополнителна без МП и дополнителна со МП, дали е иста или не?) нека образложи.
И секој од заостанатите 2012/2013 кога кје добие + одговор=> нека напиши и од кога е на дополнителна, кога однел доп. док и какви (1 или 2 братучед, чичко, вујко, брат и сл...) и кога добил, со ова би знаеле за некоја приближна динамика како ги решаваат 2012/2013.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Дечки сериозно ви се восхитувам на трпението тие што сте од 2013, но сепак мислам дека до 3 години после интервју смее да се одлучува или ќе ве прекратат или ќе ве одобрат тие што сте на дополнителна.( така кажа еден член погоре) во закон стоело.

Така да годинава би требало да сте на чисто, бар ако ве прекратат да си поднесете на ново.
Ајде трпение-спасение :icon_mrgr: :kafence::semolam::anco:
Kolku citam poslednive 2 nedeli, imase dosta od 2013 sto dobija pozitiven odgovor za odobreno drzavjanstvo. Sekoja cest na novata ministerka, dojde, napravi nov software i mnogu reseni predmeti.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Kolku citam poslednive 2 nedeli, imase dosta od 2013 sto dobija pozitiven odgovor za odobreno drzavjanstvo. Sekoja cest na novata ministerka, dojde, napravi nov software i mnogu reseni predmeti.
Tuka si vo pravo vo ovaa 2016 god mn poveke odobrija od 2013 god otkolku od 2014 od nova god navaka samo 200 prepiski od 2014 ima odobreno a od 2013 se vo pogolema broj mislam deka bavat so 2014 zosto ja terat I 2013 vo isto vreme za da ja rascistat mozebi ne tvrdam no mozno e
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Tuka si vo pravo vo ovaa 2016 god mn poveke odobrija od 2013 god otkolku od 2014 od nova god navaka samo 200 prepiski od 2014 ima odobreno a od 2013 se vo pogolema broj mislam deka bavat so 2014 zosto ja terat I 2013 vo isto vreme za da ja rascistat mozebi ne tvrdam no mozno e
Me zacudi i faktot, pred 2 nedeli nekoj ovde napisa deka imalo mnogu guzva za podiganje na ukaz, pa duri 40-tina, koi nemale zakazano, bile vrateni da dojdat utredenta. Pred nekoj den nekoj ovde napisa deka sloboden termin za elektronsko zakazuvanje - zemanje ukaz e duri po 9-ti mart.

Zamisli 100, 150 ludje na den podigaat ukaz? Toa taka porano ne bese, eve da preciziram, do polovina na mesec januari 2016.

Navistina mislam deka ima nevideno golem progres vo rabotata na ministerstvoto za pravda.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Me zacudi i faktot, pred 2 nedeli nekoj ovde napisa deka imalo mnogu guzva za podiganje na ukaz, pa duri 40-tina, koi nemale zakazano, bile vrateni da dojdat utredenta. Pred nekoj den nekoj ovde napisa deka sloboden termin za elektronsko zakazuvanje - zemanje ukaz e duri po 9-ti mart.

Zamisli 100, 150 ludje na den podigaat ukaz? Toa taka porano ne bese, eve da preciziram, do polovina na mesec januari 2016.

Navistina mislam deka ima nevideno golem progres vo rabotata na ministerstvoto za pravda.
Porano sekogas imase slobodni mesta za podiganje na ukaz koga sakase ke go podignese a sega mn guzva ima toa e uste eden fakt deka mn imat odobreno kako ovdeka ne znaeme nisto kolku ne ima na forumov? Vo sporedba so aplikantite so se od cela drzava ovdeka nema ni 100 dusi se edni isti se vrtime I chat pat nekoj nov doaga a zamisli kolku cekat pred ministerstvoto so nie ne gi znaeme I so ne doaga na forumov toa e golem broj na luge so podiganje na ukaz sekoj den taka ne e bilo od 2011 godina
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom