Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.158
Поени од реакции
57.644
Southampton have rejected a bid of £8m from Liverpool for Shane Long. (Source: Mirror)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Демек Ер одлетал на Флорида за да го договара денес Алекс Тешеира од Шахтар.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Демек Ер одлетал на Флорида за да го договара денес Алекс Тешеира од Шахтар.
со оглед на позицијата на Шахтар не верувам да ќе треба многу убедување, само да не се умеша некој друг, немате среќа :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.158
Поени од реакции
57.644
Sunderland manager Sam Allardyce wants to swap Fabio Borini with Swansea's Andre Ayew. (Source: Sun Sport) :pos:

Кој не би сакал. Реално.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Не да не му личи на Нејсмит да го носи она гомно дресон на Норич...ама ај. :facepalm:.
Каков глупав трансфер ццц...Глупак!
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.158
Поени од реакции
57.644
Oстин, Нејсмит, Рoси... сите ни ги сoбрaa :(
 
R

red.devil

Гостин
Роси тиња е после повредата што ја имаше, подобро што не го земаа.
А и не верувам дека би одговарал некој од овие оти Свонси до сега користел таргет-мен во шпицот.

и тоа ли не одговара, ? :D
И цитирања на оваа тема ако сакаш да дискутираш или да му реплицираш на некој. Таму само постови за трансферите. :D

Тоа се правилата друже, не е ништо лично. Попрегледно и поубаво изгледа. :)
Значи, ако сакаш да пишуваш за шпекулации или идни некомплетирани трансфери - овде.
Исто и при комлетираните трансфери, се чека да има објавено клубот првин зошто знае понекогаш да се деси Луиз Адриано сценарио како летото (а и сега, зимава). :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.158
Поени од реакции
57.644
Па Остин за тие пари и добро ќе дојдеше.
Инаку ја пишав тројката пошто за сите нив кружеа шпекулации низ Велс :)


Цел јануари замена за Гомис бараат медиумите :D
 

tander123

God save the queen!
Член од
5 октомври 2015
Мислења
715
Поени од реакции
363
Цел јануари замена за Гомис бараат медиумите :D
Ќе остане Гомис во Свонси барем до крајот на сезонава. Да беше во некоја форма да имаше кој да го тражи, а вака во оваа форма не верувам дека некој тим од ПЛ би сакал да го купи зимово. А и да сака да си оди Свонси сигурно за малку нема да го продадат.
 

Yeezus

Господин Ѕверка
Член од
25 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
251
Роси тиња е после повредата што ја имаше, подобро што не го земаа.
А и не верувам дека би одговарал некој од овие оти Свонси до сега користел таргет-мен во шпицот.


И цитирања на оваа тема ако сакаш да дискутираш или да му реплицираш на некој. Таму само постови за трансферите. :D

Тоа се правилата друже, не е ништо лично. Попрегледно и поубаво изгледа. :)
Значи, ако сакаш да пишуваш за шпекулации или идни некомплетирани трансфери - овде.
Исто и при комлетираните трансфери, се чека да има објавено клубот првин зошто знае понекогаш да се деси Луиз Адриано сценарио како летото (а и сега, зимава). :D
Gi znam pravilata, ama pogledni dali nekogas jas prv citiram ...ne e ni bitno...koga pisuvam spekulacii sekogas stavam oftopik deka e mislenjeto. Nesakam povece ajde da ja prodolzuvame konverzacijata...Ke se potrudam da bide podobro slednoto mislenje. Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom