Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.525
Поени од реакции
79.698
На булу у бричену пичку!

Репертеоар на песни на скопје - Вардар:
Кај ви се комитите?
Убиј сербина, убиј каур.
Македонско девојче курва голема.
Вашите сестри се уманитарни.
На сите Комити ние се кољеме.
Загина Вардар.
Крај на утакмица, глава ДОЛЕ, резултат 0:4
А камо "Toshe pedere!!!"?
 
Член од
27 август 2015
Мислења
16
Поени од реакции
5
Shkupi - Vardar 0-3 (18.10.2015)

Sliki:






Poveke Sliki: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153394135738171.1073741878.171074268170&type=3

VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=ng7i6PTtWuY&feature=youtu.be[DOUBLEPOST=1445288194][/DOUBLEPOST]Nekolku zborovi za Utakmicata Shkupi - Vardar, 90 min fer navivanje, bez pcuenje na nitu edna nacia ili vera, toa moze da go potvrdat i igracite i upravata na Vardar. Se nadevam deka ke se vrata i drugite grupi u Makedonija i poleka ligata da stane po interesna..

PS: Znam deka nekoj ke pocne sea da me pcue i da kaze, pa so se sluci pred nekolku vreme, jas ne zboram za minato...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.007
Shkupi - Vardar 0-3 (18.10.2015)

Sliki:






Poveke Sliki: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153394135738171.1073741878.171074268170&type=3

VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=ng7i6PTtWuY&feature=youtu.be[DOUBLEPOST=1445288194][/DOUBLEPOST]Nekolku zborovi za Utakmicata Shkupi - Vardar, 90 min fer navivanje, bez pcuenje na nitu edna nacia ili vera, toa moze da go potvrdat i igracite i upravata na Vardar. Se nadevam deka ke se vrata i drugite grupi u Makedonija i poleka ligata da stane po interesna..

PS: Znam deka nekoj ke pocne sea da me pcue i da kaze, pa so se sluci pred nekolku vreme, jas ne zboram za minato...
Глуви сме ние и не слушаме што пеете. Фала за фер и коректното навивање, штета сите сме глуви, али ти верувам дека било се коректно. (y)
 
Член од
19 август 2015
Мислења
153
Поени од реакции
81
Со BMW одите на гостување,а немате пари за карти??? Не се прајте ѓупци за 50 денари :D:D:D:D
Со сликата сакав да видите и да не мислите дека 3та лига се е така мазно како што изгледа , дека и тука се плаќа карта и се оди по села на гостувања и утакмица се гледа од сред пат ,де бе ти па што е БМВ за нас , ситница :icon_lol: Иначе сакавме со ракија да ги поткупиме ама многу јака била нашата , не пиеле таква и не ни успеа планот :P ама здравје боже на друго место може ќе ни успее планот , никад се не зна :D [DOUBLEPOST=1445290851][/DOUBLEPOST]
Не им е ултра да плаќаат карти :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Бате кога некој од својот џеб ќе изваде пари и ќе оде на гостување во село од пат да гледа утакмица во 3та лига па и да му плате карта од 50 денара тогаш ќе правиме муабет , кај нас 1ва лига тиа што се не плаќаат карти и не одат на утакмици а не па нај бедната лига да ја посетува ;) дај боже сите групи вака да си се свои и да не зависат и да не чекат некој да им пуште превоз и карти тифо сцената ќе ни цвета , ама за жал тие групи се неколку и наместо во 1ва лига се во 3та и одат по села наместо по градови и средени стадиони , мислам се разбираме ....
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.009
Поени од реакции
7.072
Многу интересно за група со толкава бројка, кога го гледаш клипот на Шверцери на прсти можеш да ги изброиш тие што носат реквизити од групата или клубот.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.535
Поени од реакции
69.338
]Nekolku zborovi za Utakmicata Shkupi - Vardar, 90 min fer navivanje, bez pcuenje na nitu edna nacia ili vera, toa moze da go potvrdat i igracite i upravata na Vardar. Se nadevam deka ke se vrata i drugite grupi u Makedonija i poleka ligata da stane po interesna..

PS: Znam deka nekoj ke pocne sea da me pcue i da kaze, pa so se sluci pred nekolku vreme, jas ne zboram za minato...
Пушти го клипот од головите, на првиот гол скандирате пичка ви матер, кај вториот пеете вашите сестри се хуманитарни.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
264
Поени од реакции
125
Што е со овие што не се заматени? Демек тие се јаките хулигани и кур ги боли ако некој ги знае? Цел град сами ќе го тепаат ? :D
Dan si stanal od spienje so leva noga? Ako prasuvas nesto, prasuvaj kako so trebit, ak ne, togas legni da spijas pak, i stani so desna noga.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.007
Dan si stanal od spienje so leva noga? Ako prasuvas nesto, prasuvaj kako so trebit, ak ne, togas legni da spijas pak, i stani so desna noga.
:vozbud:
Ај од почеток ќе пробам.
Шо е финтата што тие не се заматени, ако може одговор драг господине.

Благодарам на разбирањето.
Поздрав и секое добро!
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.499
Поени од реакции
10.005
:vozbud:
Ај од почеток ќе пробам.
Шо е финтата што тие не се заматени, ако може одговор драг господине.

Благодарам на разбирањето.
Поздрав и секое добро!
А што сега демек дремна и стана со десна нога? :Кезец:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.352
Поени од реакции
28.007
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Dan si stanal od spienje so leva noga? Ako prasuvas nesto, prasuvaj kako so trebit, ak ne, togas legni da spijas pak, i stani so desna noga.
Nema coekot desna noga i pred da vregjas na internet razmisli prvo dali mozebi ke go povredis covekot.

Cccc
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom