Фан Клуб: Реал Мадрид

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Барселона подолга ли клупа имаа?Модриќ да се врател,ете го се врати,Рамос да се врати,ете го и тој се врати..Кој кур сакаме уште?Сами сме криви..Е може да се случи,али Реал да не изгуби до крај ниедна..А тоа знаеме тешко дека ќе биде..Плус ако го избркаат Карло,во големи гомна ќе бидеме..
Со самото неиграње на тие играчи посебно на Модриќ паѓа кондицијата, заеби ти тренинзи кај што играат лаженка, прво полувреме кога влегоа 100% одморени цел камп ноу ги наполни ВЦ шољите таму.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ако сменеше нешто во горенаведеното може и ќе имаа игра да сменат нешто. Вака изгледа утакмицата заврши со грешката на Икер.
Според тебе немањето на план Б веќе 10та утакмица по ред со појаки конкуренти е оправдувачко така да нема што да дискутираме повеќе. Ако не сакаш да ја видиш маната кај тренерот терај така, ја сум убеден дека многу работи можеа да испаднат подобро доколку некој всушност си ја работеше работата за која е платен.
Со тој тренер ние имавме 22 победи по ред..Со Карло..Не е проблем у тренерот,туку во голманот на оваа утакмица..Навивач сум на Икер,од секогаш сум го сакал,и сум го обожавал тој човек,ама време е да се одмори малку,да се соземе и да почне да брани како што треба,има фора до крајот на сезоната,ако не Де Геа да им го лапнеме од овие лајнава и да се обезбедиме со добар голман у наредните 10 години..Бејл ја работи работата за која е платен?Па човекот го нема никаде 5 утакмици по ред..Јас да сум како Перез,овој месец плата не им давам на сите.[DOUBLEPOST=1427063218][/DOUBLEPOST]
Cruise, се надевам дека од вчера гледаш фудбал па да те сфатим до негде. Ти нема логика муабетов.
Зошто бе нема логика?Што е работата?Конкретно за оваа утакмица,го изедовме поради Икер..Можеше и требаше поарно да изигра..Со Патетико 4 примаме,со Шалке 4 примаме..Проблемот е во одбраната конкретно во голманот..
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Имаше момент од 4 скоро 5 минути во првото полувреме каде средината наша не и дозволи на барселона да ја помине СОПСТВЕНАТА половина, газење беше првото полувреме, Г А З Е Њ Е !
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.762
Поени од реакции
18.327
Не боли овој пораз толку многу, машки изиграа, доколку вака ја играа секоја, немаше да се деси од + 4 на - 1 да се дојде пред утакмкицава ама што е тука е. Икер ја посра за вториот гол, иако после спаси чисти голови. Кај го виде офсајдот тоа линискиот да му ебам куртонот кога го поништија вториот гол. Второ веќе и психички и физички паднаа после примениот гол и тоа е тоа. Не ми е криво и кога губат со ваква игра, се гледаше дека изгинаа. Мора да се донесе асален дмф, пошто Крос не е во состојба да изигра две полувремиња, на крај кратки пасови утињаше. Бејл ништо посебно, мислам дека човеков е створен за да биде ѕвер во Премиер но не и во Ла Лига. Пофалби до Бензема и Марсело, можеби најдобрите денес. Штета за промашените шанси, можевме бар бод да извадиме.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Со тој тренер ние имавме 22 победи по ред..Со Карло..Не е проблем у тренерот,туку во голманот на оваа утакмица..Навивач сум на Икер,од секогаш сум го сакал,и сум го обожавал тој човек,ама време е да се одмори малку,да се соземе и да почне да брани како што треба,има фора до крајот на сезоната,ако не Де Геа да им го лапнеме од овие лајнава и да се обезбедиме со добар голман у наредните 10 години..Бејл ја работи работата за која е платен?Па човекот го нема никаде 5 утакмици по ред..Јас да сум како Перез,овој месец плата не им давам на сите.[DOUBLEPOST=1427063218][/DOUBLEPOST]

Зошто бе нема логика?Што е работата?Конкретно за оваа утакмица,го изедовме поради Икер..Можеше и требаше поарно да изигра..Со Патетико 4 примаме,со Шалке 4 примаме..Проблемот е во одбраната конкретно во голманот..
1 победа од 4 Ел Класика во лигата, 0 победи во 4 утакмици со Атлетико во лигата, Валенсија, Билбао и ред други киксови со сериозни екипи, ротација речиси непостоечка, немање на план Б.
Пишав и порано, дали на крај откако ќе заврши со 0 титули ќе си речеш, пеер имавме 22 победи по ред, тоа никогаш не се десило, добро исто ко титула да сме зеле?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.259
Поени од реакции
29.238
Ајде не туку кукајте титула ова она и така лани не ја земавме :pos:
Нека нагазнат се до крај со ваква игра како у прво полувреме и имаме шанси, ако начекаме кикс од Барса ама 2 кикса се премногу.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Имаше момент од 4 скоро 5 минути во првото полувреме каде средината наша не и дозволи на барселона да ја помине СОПСТВЕНАТА половина, газење беше првото полувреме, Г А З Е Њ Е !
Тоа да..Ама се гледа конечниот резултат..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Шо се бе премногу?
Барса ќе киксира секако минимум 3 пати.прашање е дали ние ќе победиме се..
Види кој распоред го имаат само,+ во игра се 40 бодови...4 бодови се губат за 10 дена,тоа го направи и барса,го направи и Реал...
Посебно сега кога имаат згуснат распоред и со ЛШ, СЕКАКО ќе има киксови...само питање е кој повеќе




Sevilla,Valencija,Espanyol,Atletiko Madrid, Sociedad..... se se toa lesni mecevi, da
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
1 победа од 4 Ел Класика во лигата, 0 победи во 4 утакмици со Атлетико во лигата, Валенсија, Билбао и ред други киксови со сериозни екипи, ротација речиси непостоечка, немање на план Б.
Пишав и порано, дали на крај откако ќе заврши со 0 титули ќе си речеш, пеер имавме 22 победи по ред, тоа никогаш не се десило, добро исто ко титула да сме зеле?
Во сезоната 2014-2015 имаме ДВЕ титули ние..Шампиони на светот,со тие Круз Азул,и со Севиља во август..
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Моментот кога на Бејл при еден корнер пред крајот на првото полувреме топката му падна пред нозе негде околу пеналот и ја шутна го промаши цел ебан гол за 1-2 метри :facepalm:
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Шо се бе премногу?
Барса ќе киксира секако минимум 3 пати.прашање е дали ние ќе победиме се..
Види кој распоред го имаат само,+ во игра се 40 бодови...4 бодови се губат за 10 дена,тоа го направи и барса,го направи и Реал...
Посебно сега кога имаат згуснат распоред и со ЛШ, СЕКАКО ќе има киксови...само питање е кој повеќе




Sevilla,Valencija,Espanyol,Atletiko Madrid, Sociedad..... se se toa lesni mecevi, da
Не се лесни..Јас знам дека Барселона сега ќе имаат дупло поголем притисок од Реал,пошто мораат да тепаат постојано,а неможе се да се добие..Ќе паднат тие,туку дали Реал ќе искористи нешто од нивните киксови.А веќе премногу лесни бодови имаме изгубено..Со Сосиедад таа 4-2 нетребаше никако да се изгуби,поготово што имавме 0-2
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Во сезоната 2014-2015 имаме ДВЕ титули ние..Шампиони на светот,со тие Круз Азул,и со Севиља во август..
:pos:
Не ме смеј те молам, ебати титулите, и самиот знаеш кои вредат, секако не овие срања што треторазредна екипи може да ги добие.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Лука се врати..имаме надеж.. дури ни на 2 кола пред крај,кога играат со Атлетико и Депортиво мислам нема да биде решено ништо..така да,уживајте.. :D

Тоа што не искористивме шансите,немавме среќа во прво полувреме, јбг..тоа е фудбалот...ќе има многу интересна завршина во лигата..

Битно е сега Лука да се врати физички,пошто за со терористите ќе ни треба повеќе спремен
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
:pos:
Не ме смеј те молам, ебати титулите, и самиот знаеш кои вредат, секако не овие срања што треторазредна екипи може да ги добие.
Добро,али титула е титула..Реал треба да гази,имаат најјаки играчи,тренер прва лига,и пак не бива..Не е ништо изгубено, (освен Купот) други се е во игра..Ние од старт ја утнавме,ептен лесни утакмици изгубивме,и тоа е тоа..Ќе видиме утре што ке испадне,само да не го избркаат Карло
 

Kajgana Shop

На врв Bottom