Криминалниот фонд за здравство не одобрува пари за малата Тамара!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.879
Поени од реакции
15.834
Оваа заедно со оној Михаил, Јелена во една вреќа и ајт во Вардар

тука нема Шерување туку манипулација за да се шири говор на омраза...оваков корисник не постои на ФБ, туку со копи пасте од фб и додавање текст е направена манипулација и рачно напишано измислено име и презиме
...
а тој што ги пласира има лажен профил и нема дискусија само со пријатели
..Но ако би имале нормална состојба и доволен правен капацитет, лесно се открива ИП адреса и подстрекувачот се казнува, дури за говор на омраза има и затворски казни...патем, тренерот на НК Динамо е казнет парично + условно година за банална навреда во радио интервју во живо ( ништо пишано) на еден хрватски министер ( од српска националност) .. а во Словенија е парично казнет коментатор на ФБ за нешто што не е ни навреда .. и тоа не публиц туку коментар на фриендс (800 луѓе) http://www.patria.ba/index.php?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
тука нема Шерување туку манипулација за да се шири говор на омраза...оваков корисник не постои на ФБ, туку со копи пасте од фб и додавање текст е направена манипулација и рачно напишано измислено име и презиме
...
а тој што ги пласира има лажен профил и нема дискусија само со пријатели
..Но ако би имале нормална состојба и доволен правен капацитет, лесно се открива ИП адреса и подстрекувачот се казнува, дури за говор на омраза има и затворски казни...патем, тренерот на НК Динамо е казнет парично + условно година за банална навреда во радио интервју во живо ( ништо пишано) на еден хрватски министер ( од српска националност) .. а во Словенија е парично казнет коментатор на ФБ за нешто што не е ни навреда .. и тоа не публиц туку коментар на фриендс (800 луѓе) http://www.patria.ba/index.php?
Мене министерот ме навредува секогаш кога морам да одам по копани ходници за да проверам крв, него кој треба да го казни ?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Во државава моментално, поделбата е јасна. Партиски, религиски, идеолошки разлики се во втор или трет план. Сега сме на:

- човек
- нечовек.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Според Ireal на Јелена и бил хакнат фб профилот и друг го пишал тоа, а не она.[DOUBLEPOST=1424998984][/DOUBLEPOST]
Во државава моментално, поделбата е јасна. Партиски, религиски, идеолошки разлики се во втор или трет план. Сега сме на:

- човек
- нечовек.
- Човек
- Овца
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.879
Поени од реакции
15.834
Мене министерот ме навредува секогаш кога морам да одам по копани ходници за да проверам крв, него кој треба да го казни ?
не ме разбра, не зборувам за министерот, сликата на ФБ е монтажа, не постоел ФБ корисник кој го напишал коментарот, туку тој што го пласира сликата прави измонтирана слика да подгрева атмосфера на омраза...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
не ме разбра, не зборувам за министерот, сликата на ФБ е монтажа, не постоел ФБ корисник кој го напишал коментар, туку тој што го пласира сликата прави измонтирана слика да подгрева атмосфера на омраза...
Ти реплицирав за вториот дел од постот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.879
Поени од реакции
15.834
Ти реплицирав за вториот дел од постот.
ок... јас ги цитирав примерите од подемократски држави, ЕУ членки.... а за состојбите во здравството е друга проблематика... патем не сум бил во Клинички центар едно 10+ години, крв вадам во приватна(што работи со ФЗЦ)... но имаме тема за МКД здравство, проблемите се поодамна и не се само пари...
б.т.в., за случајот со починатото девојче Тамара, по мене најголема грешка е што не е оперирано многу порано, а освен тоа треба за такви случаи да се пропише засилен докторски надзор па и третман во стационар за белодробни болести се до операција, без обзир каде ќе се изведе истата, пациентот мора да биде здрав пред операцијата...
Но има една друга работа, кај нас тешко се прифаќаат одговорности и казни за докторите, а постои и симптом на нереална докторска амбиција, можа тука да имало таква работа околу доктори амбициозни да отвараат таков спинален центар а министерот да потпаднал под нивната нереална амбиција...
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
...а случајот со починатото девојче Тамара, по мене најголема грешка е што не е оперирано многу порано,...
Жити се? Многу јасно дека требало навремена операција. Треба глави да се тркалаат во фондот и министерството за ова. И ти да не си вработен во Единицата за брзо контрапостирање?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.879
Поени од реакции
15.834
Според Ireal на Јелена и бил хакнат фб профилот и друг го пишал тоа, а не она.[DOUBLEPOST=1424998984][/DOUBLEPOST]

- Човек
- Овца
profil Jelena Zugik postoi na FB, toa što se skenira od profilot na Jelena ( a go nema tamu) ne e govor na omraza, samo nekoj nejzini konstatacii. No nezavisno od odgovornosta na komisijata od fondot i ili nadležen koj stopiral operacijata vo stranstvo, postoi i odgovornost na roditel ako ne nosi dete na doktor. Pa i da beše e izvršena operacija doktorska kontrola mora da se sproveduva, slično kako što se kaznuvaat roditeli što ne gi vakciniraat decata..
 
Последно уредено:
W

wicked_1

Гостин
ужас,
и незнам зашо си го преполови и повлече мислењето, сеуште мислиш дека Инамногу фина е главен спикер у земјава со говор на омраза и дека треба да биде затворена?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
На Јанко и Миленко секој втор збор им е говор на омраза овој се фатил за ФБ пишење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom